Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

237 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 09:02

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja 16245 ciągam Kosa 3m na sprężynach, dość głęboko robie. Jeżdzę prędkością około 10km/h i nie ma żadnych problemów. Na kawałku, którym mam lżejszą ziemię (ogólnie u mnie są gleby bardzo ciężkie w uprawie) jeździłem 12km/h i też 16 nic sobie z tego nie robiła. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 20:06
  •  

#42 Share radzio16

radzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 12:28

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? jako tako spalania mu nie mierzyłem ale za 12 godzin orki spalił 150 litrów a orałem z kvernelandem pięcioskibowym obracanym odkładnie xxl na ciezkiej mokrej ziemi wiosną

#43 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 15:02

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ty masz valmeta silnik mnie przez 9 godzin orki spalił 160 litry z 5x40 turem ciężko miał jak cholera miejscami ślizgał sie nawet na blokadach

#44 Share radzio16

radzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 15:23

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Mam silnik valmeta blokady wtedy nie uzywałem nie kopał się za dużo ale ziemia była mokra i gliniasta.

#45 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 06 sierpień 2006 - 21:33

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ja też uważam ze kos jest OK. użytkuje 3 metrowego z zabezpieczeniami spreżynowymi od 2002 roku i dale rade! mam tylko jedna wade w nowych juz jej nie ma. poprostu u mnie lemiesz dziobowy jest przykrecany na jedna srube jak walne z duża pretkoscia w kamien to czasem nawet zabezpieczenie nie zdązy ale to mi sie zdażylo dosłownie 3 razy. upraszczam uprawe wchodze w miedzyplony bo załatwiłem pakiet rolnośrodowiskowy. na kosa kupuje gotowy siewnik do polonów nie ma problemu z dopasowaniem. co do lakieru nie jest taki zly! bynajmniej coraz lepszy! kosa kupiłem na wiosne a pług na jesien tez uni i na pługu juz jest lepsza farba kos troszke wypłowiał ale teraz sa malowane proszkowo. ja ni,m podorywke jade jak najpłycej a zamiast orki puszczam go tak na 15 cm. oszczedzam paliwo bo gruber jest wydajniejszy nie ma bruzd bo mam pług zagonowy mam wiecej czasu a zboża i tak korzenia se na 15 cm no zyto max 20cm. oram tylko obornik z 15ha pod buraki 5ha i pod rzepak 5 ha no i po kukurydzy ale to tam 3 ha max a reszta z ponad 100 ha tylko gruber dwa razy. polecam KOSA!
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#46 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 22:16

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja robiłem też kosem 2,6 i 3m ale jak teraz mam konskilde DELTA to nie ma porównania no i przy konskilde mam lepszy siewnik do poplonów

#47 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 10 sierpień 2006 - 10:56

Witam!
czym robicie u sibie podorywke?
czym najlepiej? zastanawiamy sie czy nie byloby dobrze kupic albo agregat podorowykowy albo jakas brone talerzowa,
czym bedzie najlepiej i najszybciej?

W porównaniu z pługiem, agregat ścierniskowy lepiej miesza z ziemią ścierń i słomę pług układa je warstwowo w glebie, a w przypadku agregatu ok. 30% resztek pożniwnych pozostaje na powierzchni pola w postaci mulczu, co zmniejsza nasilenie erozji oraz poprawia wsiąkanie wody. Mniejsze o 30-50% jest także zużycie paliwa oraz większa wydajność pracy. Po uprawie pożniwnej wykonanej kultywatorem ścierniskowym szybkość rozkładu słomy jest większa niż z podorywką pługiem o ok. 76%, a z talerzowaniem o ok. 28%
Najszybciej i najtaniej to chyba brona talerzowa a najlepiej będzie zrobione kultywatorem ścierniskowym

#48 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 10 sierpień 2006 - 19:05

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ansu mądrze piszesz!:) Tylko tak jakos uczono:) piszesz jak doktor na rolniczej:) Zgadzam sie z toba co do twoich uwag i popieram ci ze kultywator robi dobra robote
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#49 Share Krzywencjusz

Krzywencjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 11:39

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja kupilem uzywana talerzowke szwedzka o szerokosci 3m i wykonuje nia naprawde dobra robote. Pole wyglada lepiej niz po przejezdzie kultywatora scierniskowego (w porownaniu do sasiada ktory robi Kosem 3m), sciernisko jest zdecydowanie lepiej wymieszane z gleba. Co prawda po przejezdzie talerzowka zostawiala bruzdy, ale rozwiazalem ten problem poprzez zamocowanie na ladze za nia 3 pol brony :) Ten zestawik ciagam ursusem 914. Uwazam jeszcze ze talerzowka ma taka przewage nad kultywatorem scierniskowym, ze mozna ja ciagac o wiele slabszym traktorem niz kultywator o tej samej szerokosci. No i elemety robocze (talerze) zuzywaja sie zdecydowanie wolniej niz w przypadku grubera.
Kto nie ryzykuje ten nie pija szampana!!!

#50 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 11:58

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Talerze zużywają się wolniej to fakt. Chyba że trafisz na jakiś kamień :). A jakim biegiem jeździsz? Bo ja talerzówke 3,2m URSUSEM 914 ciągam 4 polową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 20:06
  •  

#51 Share Krzywencjusz

Krzywencjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 12:23

A jakim biegiem jeździsz? Bo ja talerzówke 3,2m URSUSEM 914 ciągam 4 polową.

Ja tez 4 polowa. Jedynka szosowa jest troche za wolna.

#52 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 12:29

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? a jakiej firmy ta talerzówka??bo moja też jest szwedzka 28 talerzy.ja mam V-ke jeżdże do okoła jak pługiem i jest równo.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#53 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 12:39

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja to jeżdze w zależności od działki. Jak ładna długa to raz przy razie. A jak jakaś mała to do okoła.

#54 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 18:31

(w porownaniu do sasiada ktory robi Kosem 3m), .

bo gruber trzeba też umieć ustawić !
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#55 Share Krzywencjusz

Krzywencjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 20:07

a jakiej firmy ta talerzówka??bo moja też jest szwedzka 28 talerzy.ja mam V-ke jeżdże do okoła jak pługiem i jest równo.

Ta firma to Ab Broder Anderssons (chyba jakis rzemieslnik albo maly zaklad , bo szczerze mowiac to jak kupilem talerzowke to pierwszy raz uslyszalem o takiej firmie). Ale sprzet naprawde solidnie zrobiony i wytrzymaly, a to najwazniejsze. Talerze maja srednice Fi=600 mm, jest ich 22 (po 11 w jednej sekcji)w ukladzie V. Skrajne talerze sa takie same jak reszta i stad ta bruzda. Jak jezdze nia dookola to bruzdy nie ma, bo ten talerz co ja wykopal przy nastepnym przejezdzie zasypuje ja.

#56 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 sierpień 2006 - 07:55

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? jak długo swoją jeździsz?robiłeś już coś przyniej?i który może być rok?ja swoją mam od wiosny w zimie troche ją porobiłem-układ jezdny uszczelniacze na łożyskach i inne pierdoły.talerze też 600 mogły być większe i zebate bo mam gładkie i jak jest kupka ze słomą to przeskoczy..dałem za nią 6 tyś ale już pare lat ma..

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#57 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 21:16

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? w ostatniej agromechanice jest porownanie wykonania podorywki plugiem, agregatem podorywkowycm i talerzowka. talerzowka bardzo dobrze przykrywa sciernisko zmiemia ale np. poplon jest najlepszy po agregacie scierniskowym

#58 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 22 sierpień 2006 - 10:45

w ostatniej agromechanice jest porownanie wykonania podorywki plugiem, agregatem podorywkowycm i talerzowka. talerzowka bardzo dobrze przykrywa sciernisko zmiemia ale np. poplon jest najlepszy po agregacie scierniskowym

Może ma ktoś możliwość zeskanować ten artykuł i umieścić go na stronce ??

#59 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 22 sierpień 2006 - 19:17

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? poplon najlepiej reaguje na zgłebienie uprawy pożniwniej dlatego kultywator wypada lepiej bo idzie przeważnie troszke głebiej. Pozytywny wpływ zgłębienia uprawy pod miedzyplon został udowodniony naukowo. esli ktos z was studiuje na rolniczych uczelniach to czesto w publikacjach naukowych trafia sie ten watek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 22 sierpień 2006 - 22:38

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? jutro postaram sie zrobic skany