Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

237 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 21:08

i bądz tu madry :P

Jacek. Wydaje mi się, że podjąłeś decyzję, ale pozwole sobie zasugerować coś: kup KOSa S 2,6 m. Jak chcesz poszaleć to rozejrzyj się za jakimś zagranicznym (nie ma sensu bo KOS jest dobry). W moim pierwszym KOSie (mialem 2) zdarzało się że zostawiał pasek (mijaki) między łapami przy przejazdach. W tych najnowszych tego nie ma. Jest dobrze zabezpieczony na kamienie. Kupuj Unie i nie kombinuj hehe. Jeżeli potrzebujesz na już to w Agromie widziałem 2 sztuki. Może któraś to 2,6 m. Dokładnie nie wiem bo tylko przejeżdżałem. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 19:41
  •  

#22 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 07:51

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? zetorem 12145 uzywam unie 2,6 z zabezpieczeniem nonstop, sasiad ma 3m ale jezdzi 4 i ma ciezko a ja jezdze 2, a na ciezkiej ziemi albo jak jest bardzo sucho jezdze na 4

#23 Share rufus

rufus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 09:27

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? tak ja piszą inni yacenty kupuj agregat ścierniskowy 2,6 m ja mam gruber z żukowa 2,6 i nie nażekam, ale nastepny bedzie pewnie z innej firmy...

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 19 czerwiec 2006 - 09:34

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ups, maszyny z unii to mam swoja opinie na ten temat!!
wole doplacic i miec sprzet ktory nie zardzewieje po 1.5 sezonu - jak to wyglada? robota moze i jest zrobiona ale krew mnie zalewa jak widze ten sprzet

pomysli sie o tym jeszcze pozniej
pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#25 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 10:00

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Przesadzasz Jacek, ale nie wtrącam się. Na twoim miejscu bez wahania brałbym Unię. Co jak co, ale Gruber naprawdę im się udał. Decyzja należy do ciebie. Daj znać co kupiłeś w końcu. pozdrawiam

#26 Share Mateusz Rogowski

Mateusz Rogowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 12:57

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja też uważam że Unia nie jest najgorsza w produkcji agregatów do podorywki. A jeśli chodzi o powierzchnie lakierniczą to też nie jest zła..... A tak na boku, czy ktoś wie ile kosztuje wózek z Uni??
Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

#27 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 19 czerwiec 2006 - 17:34

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Jacek, masz do mnie blisko :P
zapraszam zobaczysz jak wygladaja 2 maszyny z Unia group - jedna ma 15miesiecy, druga 3 sezon sa czerwono brazowe i to bynajmniej nie jest oryginalny czerwony ich kolor
pomyslimy zobaczymy

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#28 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 21:17

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? W moich KOSach z lakierem wszystko było ok. Tylko elementy pracujące (łapy, talerze, wał) pokrywały się rdzą, ale na zimę zabezpieczałem i po sprawie. pozdrawiam

P.S Nad jakią firmą i modelem się zastanawiasz, jakie masz wymagania odnośnie Grubera, jaką kwotę pieniędzy chciałbyś wydać? Może tak powinniśmy zacząć rozmowę :P :P :P

#29 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 21:34

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Kupiłem łapy i talerze piasty łożyska trochę śrub trochę elektrod i farby i mam agregat podorywkowy „5” 2,1m za około 3000zł nigdy nie wrócę do pługa czy talerzówki do tego pług obrotowy i pole równiutkie jak na stole. Próbowałem nawet tym agregatem pracować jesienią na ponad 20cm (nieujeżdżona lekka gleba na ciężkiej za mały traktor) całkiem ciekawie to wyszło na wiosnę zasiałem facelję
Do uprawy przy miedzy można prawy skrajny talerz opuścić i przesunąć do środka tak by znajdował się za łapą

#30 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 21:55

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? To zrób zdjęcia i wrzuć... ile płaciłeś za jeden ząb? Czy kupowałeś osobno grządziel, lemieszki... Myślałem też nad czymś takim ale do 3P ale o szerokości max 1,7-1,8m Ale w tym roku brakło już chęci, może na przyszły sezon sie zmobilizuje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 19:41
  •  

#31 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 21:55

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Kosy są super, tak jak inny sprzęt z Unii Grudziądz. Agregaty tez są dobre, lecz tylko cos nie mam przekonania do ich pługów.

#32 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 22:40

To zrób zdjęcia i wrzuć... ile płaciłeś za jeden ząb? Czy kupowałeś osobno grządziel, lemieszki... Myślałem  też nad czymś takim ale do 3P ale o szerokości max 1,7-1,8m Ale w tym roku brakło już chęci, może na przyszły sezon sie zmobilizuje :)

Jak zrobię fotkę to pokażę
Jedna łapa zajmuje 42cm i potrzebuje przynajmniej 15KM by ładnie pracował, czyli:
6 łap 2,52m 90KM
5 łap 2,10m 75KM
4 łap 1,68m 60KM to chyba za jakimś wąskim traktorkiem
Podczas budowy korzystałem z doświadczeń osób, które posiadają fabryczne agregaty i tych, którzy zrobili sami i gdym robił jeszcze raz to zrobiłbym inaczej.

Wszystkie części kupowałem oddzielnie przed wejściem do UE i większość bez VAT

nazwa cena szt wartość
lemiesz l 20 5 100
lemiesz p 20 5 100
lemiesz s 20 5 100
korpus 20 5 100
ramie 97 5 485
pista 38 6 228
talerz 53 6 318
łożysko 7,77 12 93,24
simmering 2,2 6 13,2
toczenie 150 1 150

wał 500 1 500
łożysko 32 2 64
oprawa 28 2 56

stal 400 1 400
śruby 100 1 100

suma 2807,44
Teraz to ponad 4000 zł trzeba by wydać

#33 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 19 czerwiec 2006 - 22:49

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? dzięki za szczegółową odpowiedz :-)

#34 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 20 czerwiec 2006 - 21:50

i jak cutem idą poplony nie zapycha się ? a ściernisko w miare bełtnie czy stabo? A i pytanie jakim ciągnikiem ciągasz tego cuta ? jak myślisz 65KM wystarczy do 2,7 na 510 ?

U-914 (74KM) jeśli masz przedni napęd to raczej będzie OK
do poplonów jak marzenie. Po ściernisku jeszcze nie wiem bo zimą kupiliśmy(na wiosne poplon ciołem bo trochę za duży urósł)
Wcale nie jest za duża. W papierach chyba na wszystko podają większe zapotrzebowanie.
Kupiliśmy taką szeroką bo w zeszłym roku pożyczyłem od sąsiada 3m i nawet lekko było
Wózek do talerzówki kosztował 5200+Vat

#35 Share Mateusz Rogowski

Mateusz Rogowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 21 czerwiec 2006 - 06:44

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzięki Kat :) A czy to jest cena razem z dyszlem??
Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

#36 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 czerwiec 2006 - 09:09

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? tylne koła + przedni zaczep

#37 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 sierpień 2006 - 11:00

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ja na scierniska urzywam talerzówki i sieje na poplon gorczyce.Do mojego Jd 3140 mam 3,2 m ciagana z famarolu i uprawiam z predkoscia 10-12 km/h i pole niest nieporuwnywalnie lepsze niz mojego sasiada ktory ma KOSA 3,0m i robia mu sie kupki słomy na polu...

#38 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 05 sierpień 2006 - 11:20

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja tam biore Mandama ktoś może na forum użytkuje ?
Ciesz się każdą chwilą życia...

#39 Share radzio16

radzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 sierpień 2006 - 13:14

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja posiadam ciagnik o mocy 190 km i chciałbym kupic do niego agregat scierniskowy czy podorywkowy albo talerzówke jaka szerokos najlepsza do takie mocy i jaki producent maszyny??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 07:30

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja do 110 MFa mam 3m podorywkowy ale kupiłem taki z tego względu że mam zamiar kupić mocniejszy ciągnik , myśle że na 1m szerokuści zdałby się 40km także do twojego 4 -4,5 m powinien być ok

Ile ci pali ten 3690 ja miałęm kupować 3630 ale nie mogłem dojść do porozumienia odnośnie ceny i kupiłem nowego MFa a ten 3630 kupił z 20 km odemnie , padł mu tylko jeden elektrozawór i tyle a śmiga nim z ibisem 5x48