Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

237 odpowiedzi na ten temat

#201 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 24 styczeń 2011 - 16:37

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Robilem podorywke plugiem( strata czasu i paliwa) robilem talerzowka 3,15 bylo juz sporo szybciej ale troche nie rowno teraz robie agregatem podorywkowym MANDAM KUS 2,6m troche dluzej schodzi niz talerzowka ale pole rowniotkie az milo popatrzec i za nic nie wrocilbym sie do talerzowki czy pluga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 23:24
  •  

#202 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:42

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Z godzę się :) Pole wygląda jak bajka. I też z podorywkowym można szybkawo pojechać :D

#203 Share Arkadiusz

Arkadiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 12:08

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Witam, planuję zakup kompaktowej brony talerzowej (równoległe rzędy talerzy)Unia Grudziądź MARS TXXL 3 metry, ma służyć do uprawy ścierniska, likwidowania użytków zielonych oraz uprawy przedsiewnej pod kukurydzę, czy ta maszyna zda egzamin, może ktoś ma już z nią jakieś doświadczenie? Myślę nad wyborem wału gumowy lub blaszany. Obecnie mam kosa 2.6m świetnie równa pola i miesza ściernisko, polecam dobra, tania i niezawodna maszyna.

#204 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:03

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? @Lexioner Thorit od Lemkena z dodatkowym TUZ nad tylną osią w agregacie to mój cel B)

#205 Share mtz800

mtz800

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 16:58

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

Znajomy planuje wlasnie kupic cos do podorowki, talerze albo agregat/gruber czytajac temat nie mozna do konca byc pewnym co jest najlepsze. Moze dolorzyc by sonde z trzema punktami do wyboru plug gruber i talerze wtedy mielibysmy troche jasniej podane co najlepiej wybrac.
Ja to widze w ten sposob.
Do tej pory robilismy agregatem scierniskowym na zabezpieczeniach srubowych i bylo nawet fajnie tylko ze czesto zabijalo. Wiosna pozyczylismy talerzowke i robilismy na zaperzonym polu. Efekt nie byl bardzo dobry. Uwazam ze do talerzy potrzeba predkosci, zeby robily swoja robote tak jak nalerzy. Plusy sa takie ze talerze troche potna slome i moze nie beda tak zabijac jak agregaty.

Jak mozna to Yacenty dozuc sonde a jak nie da rady to daj pozwolenie na zalorzenie sondy. Osobiscie mi sie bardzo przyda.

dobry pomysł kolego z tą sondą

#206 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 20 luty 2013 - 17:59

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Witam! Mam zamiar zakupić coś do uprawy pożniwnej i nie wiem na co się zdecydować. Dysponuje zetorem 5340 63KM. Zastanawiam się nad mandamem 2,1 Lub jakąś krótką broną talerzową np staltech 2,5 albo bury a może jeszcze coś innego. Co lepiej wybrać i dlaczego? Dodam że uprawiam zboża, rzepak.

#207 Share JanGal

JanGal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Łowiectwo, Akwarystyka

Napisany 20 luty 2013 - 18:49

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? 1. Aktualnie:
brona talerzowa 5-10 cm
wschody
orka 20-25 cm
aktywny agregat siewny

albo

Orka
aktywny agregat siewny

2. Poprzednio:
Brona talerzowa 5-10 cm
wschody
Brona talerzowa 10-15 cm
aktywny agregat siewny

3. Dawniej:
Talerzówka albo Orka
Bronowanie 5p ciężkie
Bronowanie 10p ciężkie + lekkie
zwykły siewnik

przy 7 letniej pracy w wariancie 2 była silna kompensacja chwastów. Obecnie po 2 latach pługa chwasty mam opanowane.

#208 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 11:17

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Witam
W przypadku uprawy poplonów(Po zbożu) lepiej sprawdzi się talerzówka czy agregat ściernisowy?

#209 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 07:40

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Mam aresa TXXL na wózku jest ciągany z wałem gumowym 70 cm. Ma trochę wad i zalet.
Po pierwsze jak jedziesz szybciej to zaczyna go bujać i zostaje pofałdowane pole. Po drugie po takim wale jak jest za wilkgotno to na lepszej ziemi robi się beton i po trzecie na piachu bywa, że spych ziemie przed sobą.
Bardzo ładnie miesza i ubija ziemię co daje dobre wschody samosiewów i dobrze przygotowaną glebę pod siew.
Jak jest za wilgotno na aresa to uprawiam Pinoccio 3m Maschio-Gaspardo.

#210 Share Marekjd5090R

Marekjd5090R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 17:31

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ja posiadam bronę talęrzową zakupioną w tym roku i planuje robię tylko talerzówką i szybciej i mniej paliwa stracisz ciągnik mniej dostanie w d*pe mój sąsiad robi od zawsze talerzówką i nie narzeka a talerzówkę możesz nawet wykorzystać do uprawy czy nawet wymieszać obornik z ziemią polecam talerzówke strumyk ale z wałkiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 23:24
  •  

#211 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 sierpień 2013 - 07:38

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Przymierzamy się do zakupu ścierniskowca i moje pytanie brzmi z jakim poradzi sobie U-902? 2,60 czy jednak 2,20m?

#212 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 sierpień 2013 - 08:13

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? zależy co ten ścierniskowiec będzie miał z tyłu za wał. No i czy na 2 szosowej + zającu dasz radę usiedzieć w ciągniku ;)
Robiłem teraz podorywki talerzówką (nie miałem czasu i chęci w tym roku pługiem się bawić tym bardziej że ostatnio na tych polach podorywki szły pługiem) i zetorek 10145 z talerzówką z Unii 2,7 metra z wałem rurowym nie miał co robić ale dzwignąć to już miał co mimo siłownika pomocniczego. Bujało nim fajnie. Im dłuższy agregat tym podnośnik ciągnika dostaje bardziej po 4 literach. Co do samego uciągu to zauważyłem że 3,2-3,6metra półzawieszaną mógłbym chyba ciągać.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#213 Share TOMASZ22

TOMASZ22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 20:45

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Witam wszystkich. Znalazłem w ogłoszeniach agregat uniwersalny o nazwie smok. Miał ktoś z nim do czynienia?

#214 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 11 wrzesień 2013 - 21:29

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? badziew totalny nie polecam gdy sucho nie chce się wbić gdy za dużo słomy nabiera i garnie jak kultywator.

#215 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 21:47

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Na filmach z YT uprawia gorzej niż zwykły gruber ścierniskowy. Nie wiem zatem po co ciągnąć te talerze, łapy co się zapychają i wałki? Do tego jaka masa i długość, jak dla mnie to coś ktoś wymyślił ale sam nie wie co.

#216 Share TOMASZ22

TOMASZ22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 10:47

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Na filmach co ja oglądałem ten agregat niemiał z tyłu jednego rzędu cynków od kultywatora i przez to uprawiana powierzchnia wyglądała kiepsko. Mój sąsiad kupił sobie coś na podobe półzawieszany zachodni. Robi dobrą robotę. Dlatego pytałem się o tego smoka. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

#217 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 11:03

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Były filmiki z tymi zębami z tyłu i tam było widać tylko to że pcha słomę :) Nic tam specjalnie lepiej nie uprawiał. Jak dla mnie to on miałby sens jakby naprawę super mieszał resztki z glebą a tego po tych filmach nie widać. Ale nie widziałem na żywo to ciężko się coś wypowiadać. Szczerze to chyba szybko go nie zobaczę bo ciężko będzie aby ktoś skusił się na takie rozwiązanie.

Edytowany przez akmaly, 12 wrzesień 2013 - 11:04.

#218 Share dane

dane

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 październik 2013 - 07:40

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Jaki szeroki agregad śćierniskowy i na ile łap do Zetora 72-11.Dziękuie.

#219 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 17 październik 2013 - 12:49

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? 5m i 4łapy. Proszę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 21 październik 2013 - 20:11

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Witam
Przy uprawie ścierniska,siewie poplonów i likwidowania ich lepiej się sprawdzi agregat ścierniskowy czy talerzówka?