Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

237 odpowiedzi na ten temat

#181 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 23:00

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? zgadza sie, ale dzieki temu to unikatowe rolnictwo jest takie ciekawe ;)

u nas musze sie zmagac z calkiem innymi problemami niz w wiekszosci kraju, ale mam tez bonusy w postaci braku kamieni, niezlej klasie gleby i co najwazniejsze praktycznie nieograniczonym dostepie do wody ;)

znow w gorach tez musza sie zmagac z calkowicie innymi warunkami, na torfie tez, itp. takze jest wiele ciekawych regionow w naszym kraju :)

walec daje rade :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 02:11
  •  

#182 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2010 - 23:04

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? dlatego Ja się cieszę, że mieszkam na Lubelszczyźnie dokładnie wschodnie rubieże gdzie okiem nie sięgnąć jest czarnoziem, a jak się poszuka to jakaś gleba brunatna ;) Kamieni nie ma na brak wody nie narzekam

#183 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 23:25

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? jedyny minus tej ziemi to wyjatkowa wrazliwosc na erozje (inaczej by sie w ogole nie uksztaltowaly ;) ), ale ty zostawiajac szczatki na polu nie masz sie czym martwic ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#184 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2010 - 23:46

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Własnie tu jest ból bo po PGRach dużo ziemi poszło się jeb**, pomimo tego, że co niektóre kawałki miały przerwę w uprawie od 1990 do nawet 2003 roku zawartość próchnicy jest mizerna jak na tą klasę ziemi. No ale dobra nie róbmy OT

#185 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:36

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? nie wiem gdzie to napisać, więc napisze tutaj:
czy zestaw: na przednim tuzie gruber, a z tyłu agregat talerzowy i siewnik zbożowy to będzie optymalny zestaw żeby wjechać na pole po kukurydzy i siać poplony? czy może poradzicie jakąś inną konfiguracje... jaki zestaw polecilibyście do 130km traktora, chodzi mi o szerokość, 3metry czy powinien sobie radzić z 4 metrowym? co do marek to jakaś polska albo uniia albo agromasz, mamy lekkie ziemie, poza tym niewielki areał więc spokojnie powinno wystarczyć, a i o jakich pieniążkach mówimy?
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#186 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:55

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja kiedyś próbowałem odwrotnie z przodu agregat talerzowy a z tyłu gruber jednak za małą wydajność to dla Mnie miało dlatego teraz tylko agregat talerzowy na około 10cm a prędkość robi swoje. ;)

#187 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:01

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? no i za agregatem talerzowym od razu siać można? a mnie wydajność zbytnio nie obchodzi, tzn obchodzi ale jak bym takim agregatem 4m zajechał na nasze pola to dzień i mam wszystko obrobione, a a tym właśnie mi zależy, żeby samemu można było wszystko zrobić, raz się podpiąć, zasiać i zapomnieć, a na wiosnę w orać i znowu pod qq szykować,

PS.jeżeli ma ktoś jakieś cenne rady w uprawie qq to chętnie posłucham, bo do tej pory nie uprawialiśmy, w tym roku było 4ha a docelowo potrzeba ze 20, i jak zrobić żeby "tanio" i efektywnie dojść do tego areału, bo ziemi nie brakuje, tylko żeby u nas coś urosło to trzeba zadbać, bo nie sztuką jest zasiać 30ha nie opryskać na czas i puźniej kosić metrowe rośliny
Sprzedam:

#188 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:05

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? po agregacie talerzowym na jadę na 20-25cm agregatem scierniskowym z siewnikiem do poplonów na wioskę ponownie agregat talerzowy i siewnik do buraków

#189 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:08

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? czyli nie polecasz dwóch agregatów na raz? to ile można z takim ścierniskowym max jechać?? (nigdy nie mieliśmy takiej maszyny to nie wiem)
Sprzedam:

#190 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:21

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? talerzem to im szybciej tym lepiej, wieksza prędkość liniowa= większa prędkość obrotowa talerzy więc pęd talerza jest większy co przekłada się natomiast na większy kret masy przeżucanej. A po ludzku to z talerzówką trzeba jak najszybciej wtedy najlepiej miesza. Można 9km/h, ale ja preferuję 14-15km/h.
Natomiast z Lemkenem to 8-10km/h w zależności od warunków.

W twoim wypadku jesli siejesz poplony i na wiosnę ma być orka więc sprzęt ustawiś na te 8-10cm co spowoduje, że 130KM z agregatem z przodu i talerzami oraz siewnikiem z tyłu da radę i nie trzeba się bawić w dwa przejazdy, jeśli ma być bezorkowo to Ja stosuję na 20-25cm po qq. Z tego co zauważyłem @deer sieje po bnonie talerzowej Pronciakiem pszenicę więc zapewne można od razu na 10 cm walnać i siać, ale nigdy tak nie robiłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 02:11
  •  

#191 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 17:44

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja juz chciałem się przeżucic na talerzówke zp odorywki bo mnie moje pługi zaczeły wkur. Ale miałem na placu 2 sprowadzone podorywkowe i dobrze że sprzedałem talerzówke. Jak ktos ma małe gosp i ciagnik C-360 i podbne to szkoda zabawy tymi talerzóweczkami zainwestować w porządny pług do podorywki 7 skib i moze zrobi w tym samym czasie ale efekt lepszy.
Co więcej. w tym roku jak orałem to nie było widać resztek po sieczkrani nawet dzie ork temu podorykwka unią 2 i 3 skibową to podczas orki wszystko było widać w bruxdzie taki pasek ścierniska

A po żniwach mam w planach część głeboszować
Mój Wladimirec podbija świat

#192 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 15:12

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? orientujecie sie czy ktos produkuje brone mulczowa zawieszana na przedni tuz?

z jakiej maszyny najlepiej wykorzystac pola robocze, zeby samemu dorobic rame i cieszyc sie z efektu? jakby ktos znalazl cos za turbotaniego na jakims serwisie i pamietal, to poprosze o linka na PW :o

#193 Share Lexioner

Lexioner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 11:43

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? No włąśnie kultywator scierniskowy czy talerzówka ? :) Osobiście jestem zwolennikiem talerzówek do podorywak, potnie słome, nie zapycha sie z reguły i mniejsze zapotrzebowanie na moc...... ale, mam tradycyjną cieżka talerzówke gdzie talerze zamontowane sa na 4 wałkach i ustawia sie kąt natarcie, co mi sie nie podoba, talerzówka usypuje kupies skrajnymi talerzami gdy sie ja zukosuje mocniej. Rzuca daleko ziemie na boki robi sie zgórek i później problemy z oraniem. Mam rędzine, gleby zwięzłę i ciężkie w uprawie, gdy jest mokro ziemie zalepia mi talerze, gnie skrobaki, zalepia wał rurowy itd . same problemu. Mysle nad kultywatorem Karat badz talerzówka Rubin z walem gumowym, wał sie nie zalepi wiec spoko, tylko czy talerzowka nie bedzie sie kleic? talerze sa zamontowane kazdy niezaleznie wiec teoretycznie nie powinno jej zapychac mokra ziemia? natomiast czy w Karatcie słoma nie blokuje sie na lapach? Czy ma ktos jakies doswiadczenia w tym temacie, pewnei kolega @brzozak2 podzieli sie wrażenami. :)

#194 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 12:03

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Kolego z zapychaniem słomy w agregacie podorywkowym raczej nie ma problemu chyba,że zbożę leżało to może trochę pchać.Mam agregat na wąskich łapach 10 szt. stopek 2,2m szerokości.Robi o niebo lepiej od talerzowki i na rędzinie również,bo mam i takie gleby.U nas w okolicy kto spróbował pracy agregatem nie chce nawet myśleć o talerzówce.

#195 Share Lexioner

Lexioner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:46

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Mysłąłęm nad kultywatorem z 3 rzedami łap, na prostej wąskiej łąpie bez tych podcinających boków. Wieksze odstepy miedzy lapami wiec trudniej o zapychanie. Ale talerzówka kusi tym że jest bardziej ekonomiczna, wiec bylaby to oszczednosc. Najlepiej to wziąść na pokaz i zobaczyć na zywo czy maszyna sie sprawdza. A może ma ktośLemkena Rubina i stosuje na redzinach? :)

#196 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:02

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? lepiej jednak stosowac skrzydelka, nie maja one zadnego wplywu na zapychanie, bo przeciez ryja w ziemi, a uzyskoujesz rownomierne podciecie na calej powierzchni.
karat to bardzo droga maszyna, jesli chcesz robic nia tylko podorywke to lepiej zainteresowac sie kristalem. przy plytkiej uprawie ten sam efekt mieszania, a jest tanszy, lzejszy i ma mniej lap, wiec jak sie boisz o zapychanie to bedzie dodatkowym atutem wgledem karata.

#197 Share Lexioner

Lexioner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 22:02

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Zawsze to jakas propozycja, myslalem o czyms 3 belkowym i proste łąpki. Przy tych bocznych gorzej sie zagłębia w twarda ziemie. Na kristalla nie zwracłęm jakośuwagi, ogladałęm smaragda i chyba niczym sie od sienie nie różniąte 2 maszyny. Karat czy kristall, tez zależy jaka jest między nimi różnica w cenie. Karata wycenili mi na 37 tys euro netto. Kristall napewno byłby sporo tanszy, mniej łąp mniej złomu itd.
A do uproszczen horsch tiger jest bardzo dobrym rozwiazaniem.

Przyszła mi jeszcze taka myśl jeżeli mówimy o tańszych rożwiązaniach. Może Turbulent z farmtechu. Ciekawe jak z jakościa tej maszyny.

Edytowany przez Lexioner, 20 styczeń 2011 - 22:26.

#198 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 20 styczeń 2011 - 22:34

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? @Lexioner taki agregat na 3 belkach jak w linku może być czy szukasz czegoś innego ?
http://www.koeckerli...ht/konzept.html

#199 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:07

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

A do uproszczen horsch tiger jest bardzo dobrym rozwiazaniem.

A można coś więcej? ;)
Jak dla Mnie to Horsch ma za mało łap :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Lexioner

Lexioner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 13:30

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? @johny firma dosyć znana, ale nei znam jej produktów, napewno nie jest zła

@JanekJelonek ale tiger AS ma więcej lap od Karata nawet i sa rozlozone w 4 rzedy. A co do innych propozycji to np turbulent od farmtechu :)
http://www.farmet.pl...lent-wideo.html