Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

237 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 18 czerwiec 2006 - 08:09

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Witam!
czym robicie u sibie podorywke?
czym najlepiej? zastanawiamy sie czy nie byloby dobrze kupic albo agregat podorowykowy albo jakas brone talerzowa,
czym bedzie najlepiej i najszybciej?

pozdrawiam

YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 05:28
  •  

#2 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 08:35

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? nigdy w zyciu tależy nie biez bo po 2 latach bedziesz płakał tyle bedzie perzy ja miałem rok i sprzedałem bo sie robi na polu kiepsko a jak zaorzesz lub jakims scierniskowym walniesz to co innego inna kultura ziemi zaraz no chyba ze masz ziemie gdzie sie nie zaperzy tak szybko ale nie radze to chłam iu mnie talerzy nikt nie uzywa albo podorywka albo pług

#3 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 08:59

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? my za rok mamy zamiar kupic jakiś agregar podorywkowy do 80KM czyli od 2-2,2 m, ponieważ w tym roku bedzie robiony oprysk na perz

#4 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 11:33

Witam!
czym robicie u sibie podorywke?
czym najlepiej? zastanawiamy sie czy nie byloby dobrze kupic albo agregat podorowykowy albo jakas brone talerzowa,
czym bedzie najlepiej i najszybciej?

pozdrawiam

YacentY

Ja osobiście robie agregatem podorywkowym i nie narzekam o niebo lepiej jak pługiem i talerzówką chyba że kupisz sobie równoległą to taka maszynka też nieźle robi

#5 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 11:36

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja nie robie podorywki, no chyba że gdzieś brone talerzową pożycze ale teraz kupuje agregat podorywkowy i bedzie się robić :P
Ciesz się każdą chwilą życia...

#6 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 12:03

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Napisałem w komentarzu do jego fotki ile dałem zobacz ja kupiłem go w Gravicie w Lublinie mój jest na zabezpieczeniu na śruby lepszy od unii

#7 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 18 czerwiec 2006 - 12:22

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Wiecie co ja osobiście się zam zastanawiam nad zakupem czegoś do uprawy takie ale posłuchajcie mnie agregat podorywkowy zgoda fajna sprawa ale ja sieje Gorczyce poplony i lubie sobie je talerzówką bełtnąć pozatym soma jak słabo rozdrobniona czy jakieś liście po burakach albo resztki bo warzywach. Pozatym myśle że jak raz się dobżrze opryska od perzu to puźniej tak szybko nie wróci na pole zresztą nie wiem. Ja do Zetora 7211 szykuje kupić Cuta 2,7m 510 albo tego kosa 5łapowego ale raczej talerzówke

#8 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 12:32

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ja podorywki od 3 lat walę talerzówką U236 taka hydrauliczna i nie narzekam na perz
parę ha i para rąk do pracy...

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 12:42

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? i bądz tu madry :P

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#10 Share PAWOO

PAWOO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 12:55

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? A jaki agregat podorywkowy radzilibyście do Zetora Forterra 9641 90KM.
Jaka szerokość i jakiej firmy jest dobry?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 05:28
  •  

#11 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 13:02

ja podorywki od 3 lat walę talerzówką U236 taka hydrauliczna i nie narzekam na perz

nie narzekam = nie jest zle i nie jest perfekt :P
lepiej nie ryzykowac i nie zaperzac pola trzeba pózniej tylko dokładac jak ktos ma wybór to brac podorywke i juz

#12 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 13:17

Wiecie co ja osobiście się zam zastanawiam nad zakupem czegoś do uprawy takie ale posłuchajcie mnie agregat podorywkowy zgoda fajna sprawa ale ja sieje Gorczyce poplony i lubie sobie je talerzówką bełtnąć pozatym soma jak słabo rozdrobniona czy jakieś liście po burakach albo resztki bo warzywach.  Pozatym myśle że jak raz się dobżrze opryska od perzu to puźniej tak szybko nie wróci na pole zresztą nie wiem. Ja do Zetora 7211 szykuje kupić Cuta 2,7m 510 albo tego kosa 5łapowego ale raczej talerzówke

Ja robiłem tależówką pare lat i nigdy nie zrobi tak jak podorywkowy jak jest sporo słomy ja swoją tależówke dociążałem 500kg i też po przenicy nie chciała włazić

Do 90 km zetora to 2,6 m powinien dać rade ja 3m robie 110 km

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 13:41

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? wlasnie o takim 2.6 mysle do mojego zetorka :P

#14 Share PAWOO

PAWOO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 13:42

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Też myslalem o 2,60m tylko niewiem jakiej firmy lepszy.
Sasiad ma jakis prywatny agrgat ale mu to wcale niejdzie,co do pzrodu to do tylu.

#15 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 13:57

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? u nas dużo osób talerzy używa bo poplony sieją. Ja osobiście do U-914 kupilem UNIA CUTL 3.2m z wózkiem. Ale podorywki i tak nie zastąpi żaden agregat ani talerzówka.

#16 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 18 czerwiec 2006 - 15:39

u nas dużo osób talerzy używa bo poplony sieją. Ja osobiście do U-914 kupilem UNIA CUTL 3.2m z wózkiem. Ale podorywki i tak nie zastąpi żaden agregat ani talerzówka.

i jak cutem idą poplony nie zapycha się ? a ściernisko w miare bełtnie czy stabo? A i pytanie jakim ciągnikiem ciągasz tego cuta ? jak myślisz 65KM wystarczy do 2,7 na 510 ?

#17 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 16:25

u nas dużo osób talerzy używa bo poplony sieją. Ja osobiście do U-914 kupilem UNIA CUTL 3.2m z wózkiem. Ale podorywki i tak nie zastąpi żaden agregat ani talerzówka.

Dla mnie tego co zrobie podorywkowym kultywatorem to pług nie zrobi ja też sieje poplony i jest spoko nawet swoim zasiałem trawe i dobrze wyszło

#18 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 16:59

nie za duzo na ten ciagnik?
strona unii podaje ze powinno byc minimum 110km a z tego co wiem to 914 ma cos miedzy 80-90

pozdrawiam
YacentY

#19 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 18 czerwiec 2006 - 18:24

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? hej pawoo jak ci sie prawuje ten zetor??
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 18 czerwiec 2006 - 19:51

Wiecie co ja osobiście się zam zastanawiam nad zakupem czegoś do uprawy takie ale posłuchajcie mnie agregat podorywkowy zgoda fajna sprawa ale ja sieje Gorczyce poplony i lubie sobie je talerzówką bełtnąć pozatym soma jak słabo rozdrobniona czy jakieś liście po burakach albo resztki bo warzywach.  Pozatym myśle że jak raz się dobżrze opryska od perzu to puźniej tak szybko nie wróci na pole zresztą nie wiem. Ja do Zetora 7211 szykuje kupić Cuta 2,7m 510 albo tego kosa 5łapowego ale raczej talerzówke

ja osobiście kupiłbym agregat podorywkowy bo rok temu było sucho jesienią i chciałem podorać 0,5mgorczyce i obornik na tym wziołem pług i ni h..a a agregatem normalnie super polecam !!! mam brodnice zabesp.sprężynowe na 5 łap