Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

237 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 21 październik 2013 - 22:30

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Najlepiej talerzówka z hydropakiem i od razu siewnik za nią. Agregat ścierniskowy nie przykryje wyrośniętego poplonu możliwe że będzie sie pchać później z orką mogą być problemy. talerzówka potnie na małe kawałki np liście gorczycy uschnął i śladu nie będzie. To tylko moje zdanie na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 07:08
  •  

#222 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 27 październik 2013 - 21:47

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? A moje zdanie to takie - siew poplonu na ściernisko, agregat uprawowy - zdecydowanie lepiej robi niż talerzówka, pług odpada bo nie o to chodzi aby jak najdokładniej przykryć resztki pożniwne tylko aby zerwać, wymieszać z glebą resztki pożniwne i napowietrzyć glebę. A likwidacja poplonu to pług. Dobry pług z dużą odkładnią i nie trzeba a nawet lepiej nie szatkować poplonu.

#223 Share Soldier72

Soldier72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Technologie utrzymania czystości, kobiety , wino i śpiew...

Napisany 17 listopad 2013 - 14:19

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Witam Was, uprawiam tylko zboża, użytkuję nowego URSUSA H , corocznie wykonuję podorywkę, wczoraj robiłem orkę Turem 4 skibowym i szlag mnie trafił bo nie byłem w stanie przykryć samoistnego poplonu, zawsze miał góra 15 cm a w tym roku ze względu na pożną orkę miało i 30-40 cm no i nie przykryłem , stąd rozważam zakup agregatu na przyszłość, ciągnik ma 100 Km, szerokie opony i 4 skibowego TUr-a z szerokością 180 i głębokością 35 cm ciągnie bez problemu. Mam już agregat przedsiewny BATYRY więc zależy mi tylko na pocięciu poplonów i wymieszaniu z glebę żeby nie mieć problemów z orką, co polecacie ,i w jakiej szerokości ??

#224 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1008 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 20 listopad 2013 - 15:39

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Według mnie agregat talerzowy 3 metrowy powinien być ok.Znajomy ciągnie takiego 100konnym Clasem.

#225 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 07:44

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? witam odświezam temat
potrzebuje pomocy w wyboze maszyny do uprawy ścierniska zastanawiam się co było by lepsze do likwidacji scierniska głównie po zbożach rzepaku i czasem po kukurydzy zastanawiam się nad gruberem lub kompaktowa broną talerzową ciągnik do współpracy o mocy 115 km pomóżcie koledzy co było by leprzym rozwiązaniem?

#226 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1008 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 14:45

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Kolego proponuję bronę talerzową.Już gdzieś się wypowiadałem na ten temat.Też mam 115km i miałem okazję pożyczyć w zeszłym roku i grubera i talerzówkę.Uwierz mi z gruberem się nie pośpieszysz a prędkość ma tu wielkie znaczenie.Gruber po kukurydzy nie bardzo bo się masa zawija na łapach i później zostają "kupki"Nie wiem w jaką szerokość agregatu celujesz.
Ja wybrałem bronę szerokości 3 metry i już przeszła chrzest bojowy po jęczmieniu.

#227 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 20:56

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? a jakiej firmy masz ta talezowke i na jakich talezach ja myślałem o mandamie

#228 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1008 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 09:39

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja wziąłem firmy Staltech na talerzach 560.

#229 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 16:36

obawiam się że w suchych latach talerzówka nie będzie chciała wchodzić a jak to jest w praktyce?

Edytowany przez hubert9595, 11 lipiec 2014 - 19:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 07:08
  •  

#230 Share kManiek

kManiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 22:50

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Tez zamierzam kupić talerzówkę staltecha , jak ci się sprawuje ten sprzęt ?

#231 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1008 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 12:42

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Nie mogę wiele powiedzieć bo zrobiłem dopiero 5 ha po jeczmieniu.Dobrze przemieszane resztki i szybkość obrobienia tych 5 ha w porównaniu do pługa podorywkowego.

#232 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 22:23

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Unia ares tl nowy ściąga na jedna stronę co możne być przyczyna...?

#233 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8033 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 08:13

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Złe ustawienie, przód lub tył za głęboko.

#234 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 12:15

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? to musiał bym łacznikem gornym regulowac

#235 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 18:07

Zastanawiam się nad zakupem talerzówki do c 330 tylko mam dylemat co do talerzy czy gładkie czy te "szczerbione" jakby ktoś mógł mi wyjaśnić jak jest różnica pomiedzy tymi talerzami bo są jeszcze takie gęsto szczerbione jak i rzadziej i które lepsze ? I czy ursus c 330 poradzi dobie z talerzówką ? I ewentualnie jaką szerokośc wybrać myślałem nad 1,6 m ale nie wiem czy będzie dobrze ciągnik kryło ?

#236 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 21:49

ja miałem 1,8m do trzydziestki.

lepsze są te z talerzami powycinanymi

#237 Share Kobys

Kobys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2014 - 23:13

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ja planuje zakup tolmeta miał ktoś do czynienia z ta firmą ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#238 Share john77

john77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 13:47

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? a co powiecie o txxl 4m uni, kolega ma i jest zadowolony po rzepaku 2 razy stalerzuje i sieje pszenice i tak juz od paru lat, przymierzam sie do kupna alenie moge sie zdecydowac jaka wybrc,bedzie pracowal jd6910 lub jak dal by rade jd6800