yacenty

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

Polecane posty

Lukasz1987    61

Niektórzy tak robią, wykorzystując Unię Kosa, Ja zawsze obornik daję późną jesienią tuż przed orką.

Podorywki wykonujemy agregatem Vaderstad Top Down TD300 cud malinka ;[


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja zostaje za pługiem podorywkowym dla mniejszych gospodarstw. Dlaczego? Już mówie. W takich gosp zwykle występują ciągniki ok 50-60km najwiekszy. Agregatu nie podczepi do takiego. Talerzówka? Te małe talerzówki wrażenia nie robią na mnie. Żeby konkretnie było zrobione było, dobrzeaby nie była za duża. Ale wtedy ja podczepić moge 7 podorywkową która bierze 2 skiby w C-360 za koło... czyli pól metra. Dziś przytargałem talerzówke 2m ale jakoś nie jestem przekonany do niej. Zobaczymy co bedzie. Kupiłem w bdb stanie za dosłownie grosze więc problemu nie będzie sprzedać


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

Witam. Otóz panowie pytanie mojego znajomego mam takie i proszę was o odp bo jest to niby pilne... Takze chce on kupić sobie talerzówke z Bometu 1.6 m do ursusa 2812, ziemie ładne kl II i III tylko ogólnie opinie na temat tego typu brony i wogóle jak to będzie... Z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czemu tylko 1,6? można spokojnie 1,8-2,0. Ja mam 1,8 i w niej ciapek daje rade.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

Tak wiem, ale widziałem też masz gleby o niebo lepsze :D no a niewiem czemu taka, może będzie szybciej latać itd. No ale powiedz jak z wytrzymałością materiału i jak to robi swoją pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Z doświadczenia wiem, iż prawdziwą robotę robią duże talerzówy. Z taką małą dobrych efektów się nie spodziewaj, jest bardzo lekka i nawet dobrze nie będzie "rysować" nie mówiąc już o prawdziwej robocie. Lepiej wtedy robić tradycyjnie podorywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a czemu odrazu 3m do capka nie zalozyc????

ja mam pronara 130 km i 3M talerzowke połzawieszana brix i ma co robic wiec capek 2M napewno nie pociagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

@Lukaszjarm ciapek pociągnie 2m talerzówkę tylko musi być ona leciutka . I czym cięższa talerzówka to ciągnik będzie miał ciężej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

no nie chce mi sie w to wierzyc moze na lekkiej ziemi ale skoro tak twierdzisz to niech ci bedze

 

ja doipiero kupilem talerzowke i na lace ja testowalem zobaczymy po zniwach na scierni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Oczywiście że 30 pociągnie 2m, tyle że jej robota będzie porównywalna do zwykłych bron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ja w tamtym roku próbowałem talerzować ściernisko ursusem 3512 sprawa wyglądała tak jak ziemia na polu była mocniejsza to talerzówka robiła tylko kilkia świecących kresek jak piasek sie zaczynał to wchodziła głęboko by po chwili postawić ciągnik na ukos a talerze działały wtedy jak krój przy pługu, ogólnie porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

Czyli ogólnie jak, niema sie on na to co napalać? Z tego co wiem to ona ma coś koło 400 kg no i jakby ją dociążyć jeszcze z 200 to 600 kg będzie fajne waga no i tak po deszczu czy jak będzie mokro nie będzie żadnego efektu? Bo stwierdził ze z pługiem to nudne tyle latać... Ruszy to coś ziemię? W pt ma sie decydować czy bierze czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Wszystko ma swoje plusy i minusy , minusem talerzówki jest to że jeśli jest ona nie zbyt lekka i do puki talerze są ostre to jeszcze w miare wchodzi w ziemie ale i tak lubi* sobie wyskoczyć , talerzówki z wałem są z tym leprze że wał pełni role koła kopiującego >> można wtedy ją dociążyć bez obawy że wejdzie* w ziemie po ośki od talerz by później na twardszym kawałku wyskoczyć całkowicie z ziemi, wał w miare trzyma głębokość pracy a także jest dodatkowym balastem oraz równa i zagęszcza ziemie ale to już tak bardziej na marginesie , a do 2812 to ja bym radził 1.6 ciągnik powinien jechać w obciążeniu 80% a nie 100% bo w 1.8 to raczej ursusiak by klękał a mam na mysli prace przy odpowiedniej prędkości i na odpowiednią głębokość a nie jakieś drapanie ziemi 5 km/h


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Ja osobiście polecam agregat podorywkowy z uni, 2,7m talerze i wał + JD 6220 i na polu elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

ja juz 4 sezon robie podorywke gruberem, lub talerzówka.. Mam grubera 11 lap na sprezynach, po opadach zakladam gesiostupki, a za gruberem wal strunowy albo talerzowke . I wtedy jest elegancko. Tylko trzeba pamietac zeby bylo skoszone nisko, a sloma rozrzucona rownomiernie... Talerzowke mam ruska, dorobilem do niej ciezki wal strunowy. Przewaznie robie podorywke gruberem bo pracuje dosc gleboko i rownomiernie.. A talerzowka gdy jest sucho nie zawsze pracuje na glebokosci... ale ten sezon jest dosc mokry, wiec pracowalem tez talerzowko, i przy szybkich przejazdach jest naprawde syper, wszystko pociete i wymieszane, i ugniecione przez wal.. Moim zdaniem nie ma co porownywac pluga do talerzowki badz grubera. moze lepiej przykrywa sciernie, ale przy orce obracamy spowrotem resztki ktore nie byly wymieszane z gleba, tylko byly nia przykryte na jednej glebokosci, a po gruberze mamy wszystko ze soba wymieszane, i resztki maja warunki do rozkladu.. Polecam grubera i talerzowke, plug jedynie do orki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

do 12 polecam Unia Ares TL 3m a do 16 4m (dobrze idzie jesli jest 4 skrzynia w 16 i 12),a co do wału to Packera sprawuje sie chyba najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Wedlug mnie, krotko mowiac:

Podorywka plugiem- raczej stara metoda, wolna praca, mimo tego dokladne usuniecie roslin i spulchnienie 10cm warstwy ziemi, w miare rowna praca( lecz nie zawsze), slabe rozdrobnienie resztek roslin

Agregat podorywkowy- dokladna praca, na rownej glebokosci, po zastosowaniu talerzy tuz za zebami rowniez dobre rozdrobnienie, niestety lubi sie zapychac ;/(szczegolnie na rzepaczyskach lub jakis chwastach), w porownaniu do brony talerzowej wieksze zapotrzebowanie na moc (w wyniku czego mniejsza szer. robocza)

Brona talerzowa- praca dokladna (zalezna znacznie od predkosci roboczej), dobre rozdrobnienie, mozliwosc zastosowania wiekszej szerokosci roboczej w porownaniu do agregatu podorywkowego wzgledem danej mocy, napewno sie nie zapcha, uprawisz nia wszystko(wedlug mnie najwazniejsza zaleta)- zarowno lake, pola po rzepaku czy kukurydzy; wada jest to ze przy malej masie w suche lata gorzej wchodzi w ziemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerursus    0

Wiecie co ja osobiście się zam zastanawiam nad zakupem czegoś do uprawy takie ale posłuchajcie mnie agregat podorywkowy zgoda fajna sprawa ale ja sieje Gorczyce poplony i lubie sobie je talerzówką bełtnąć pozatym soma jak słabo rozdrobniona czy jakieś liście po burakach albo resztki bo warzywach. Pozatym myśle że jak raz się dobżrze opryska od perzu to puźniej tak szybko nie wróci na pole zresztą nie wiem. Ja do Zetora 7211 szykuje kupić Cuta 2,7m 510 albo tego kosa 5łapowego ale raczej talerzówke

Racja <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

Jutro przywożą mi talerzówkę z MANDAMu typ TAL 3m z wałem daszkowym. Ciągnik Zetor Forterra 11441. Mam 5 ha kukurydzy i ścierniska po pryskaniu na perz. Pod koniec tygodnia napiszę jak to wygląda. Jest to chyba najlepsza krajowa talerzówka. Byłem nawet w zakładzie w Gliwicach, bo mam blisko i podobało mi się to co widziałem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

Talerzówka na pole po kukurydzy moim zdaniem jest rewelacyjna. Dookoła wszyscy mają grubery, ale jak porównam moje pole i sąsiadów, to bez dwóch zdań talerzówka sobie lepiej radzi. Wał daszkowy super ugniata. Od czasu do czasu się zapycha, ale wystarczy trochę zwolnić i ziemia sama straci na objętości i można znowu przyspieszyć. Produkt MANDAM TAL jest bardzo fajny. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Witam;) zastanawiam sie nad kupnem talerzówki lub agregatu podorywkowego typu (KOS/ Mandam KUS lub Rubin)3m lub 3,7. A co do talerzówek to za bardzo nie wiem jaką firmą miałbym sięsugerować?? i jakiej szerokośći chyba ponad 4m. Te maszyny były by podczepiane do Valtry t131 (150 km)lub w przypadku jakichś innych prac ewentualnie do 1222. U mnie tata jest zwolennikiem podorywki a teraz posialismy ponad 20h rzepaku i nie wyobrażam sobie żebym miał robić podorywkę. Bede wdzięczny jeśli coś zasugerujecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

patryk141

Opinie masz w całym tym temacie. Każdy obstaje za swoim. Ja jestem zwolennikiem brony talerzowej...

Jeśli chodzi o rodzaj brony talerzowej to jest to zależne od kwoty jaką możesz przeznaczyć na taką maszynę.

 

Przy okazji, ktoś posiada którąś z niżej wymienionych maszyn (jakieś opinie o tym sprzęcie, jak uprawiają ściernisko itd):

ARES TXL

http://www.cemarol.com.pl/oferta,242,Agregat_talerzowy_ARES_TXL

 

MARS TXL

http://www.roltexkrasnystaw.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=206&Itemid=236

 

CROSS

http://www.pakrol.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage_custom.tpl&category_id=7&product_id=11&Itemid=208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj