yacenty

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

Polecane posty

zetor    4

jakbyś do talerzówki jakiś wałek strzelił to pole też by było równe B)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja stosuję bronę talerzową do podorywki, ale chyba już ostatni rok (chcę kupić agregat ścierniskowy). Talerzówką idzie szybko i sprawnie ale jest kilka minusów. Najważniejsze jest to, że strasznie rozprzestrzenia się peż po polu i praktycznie co drugi rok trzeba pryskać na perz. Drugą wadą jest to, że jeżeli jadę z tą talerzówką za szybko (powyżej 10 km/h) strasznie zarzuca na boki i do środka i pole jest nierówne.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

To zucanie ziemi w talerzowce mozna zlikwidowac poprzez dorobienie takich blach z boku ostatniego taleza. tak jak maja to talerzowki zachodnie, ja tak zrobiem i jest fajnie.i spokojnie smigam z nią 15 - 20km/h..Ej a co to jest rżsko.... to scierniko inaczej? pewnie tak?!


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jeszcze do wad mogę dodać,że słabo rozciąga słomę (przynajmniej moja) tzn jak trafi sie kupka na polu to po niej przeleci a mysle że agregat ścierniskowy powinien chociaż trochę rozciągnąć.W talerzówkach typu V nie ma problemu o którym pisal kolega MichałR, tylko że trzeba jeździć dookoła jak pługiem...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Mysle ze lepsza jest talerzówka....W tym roku talerzowałem i jestem zadowolony z jakosci wykonanej pracy.....

1.Duzo szybciej.

2.Pole ładniej wygłąda

3.Nie zapycha sie jak pług....I nie wychodzi z ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

według mnie najlepsze efekty przynosi podorywka wykonana pługiem, jednak jest to zabieg czasochłonny i paliwożerny.

talerzowanie jest dobrym sposobem. posiadam bronę talerzową typu V o szerokości 3 po której pole jest równiutkie jak stół. jedyną wadą tego zabiegu jest szybsze zaperzanie. myślę, że zakup talerzówki będzie uzasadniony ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja też polecam talerzówkę, po niej są o wiele szybsze wschody poplonu.. Ale również wszystko zależy od danego roku, bo u mnie dużo zboża w tym roku leży i nawet jak bym chciał zrobić podorywkę to po prostu by się pług zapychał..a tak potnie mi jeszcze słomę i nie ma problemów z głęboką orką pod oziminy. Agregaty ścierniskowe też ładnie robią, ale lubią się czasem zapchać jak słoma jest wilgotna i leżąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

widziałem jak kolega robił talerzówką,podoba mi się jak jest po robocie....ciekawe czy jest jakaś do C-330 mała talerzówka i czy uciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

moją talerzówkę ciągał ciapek znajomego (bez tego dociążenia B) )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Ja rok temu talerzowałem ursusem 330 na 4 biegu u wujka, tylko że nie wiem ile tależy ma ta talerzówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ogólnie najlepsza podorywka Gruberem, ale jak jest dużo długiej słomy to fatalnie się po tym orze - w tym wypadku dużo lepsza jest tależówka.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Talerzówka raczej nigdy nie zrobi się tak jak pługiem, ale talerzówka to podstawa do niszczenia ścierniska. Z c330 chodziła moja z famarolu po 8 talerzy na wałku na 4 biegu, ale co to jest za talerzowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid95    0

mój wuja ma 15 ha i ciągnik ursus 4514 i ma problem czy na podorywkę pług 5 skib( tych mniejszych) czy talerzówka. proszę o komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

4514 to może nawet 7 skib ciągnąć. widziałem jak c360 targała taki pług

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

jezeli masz czyste pola nie zaperzone itd to oczywiscie talerzowka a jezeli nie to raczej podorywka ale 7-skibowym smialo mozesz podczepic do swojego 4514,bo 7 to u mnie sasiad 3515 ciaga i ja czasmi 60-tka pomykam jak mi pozyczy B))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

podorywkowa 5tka z unii idzie ladnie C330M w podorywce a czepiając ją do c360 mozna nawet orkę siewną robić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Ja w tym roku robiłem podorywki 3 metrowym Aresem z Unii, z wałem kolczastym. Super sprawa przy suchej ziemii, przy wilgotniejszej, lepszy byłby wał rurowy. Przez noc zrobiłem prawie 15 ha. Do ściernisk uważam, że jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
4514 to może nawet 7 skib ciągnąć. widziałem jak c360 targała taki pług

 

E tam, mój sąsiad 4512 ciągnął 9 skibowy podorywkowy,,,

 

A do 4514 to talerzówka ok. 2,5m lub gruber ok. 2,1m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Kupiłem przed żniwami kosa 2.6 metra i nie ma porównania co do podorywki. Oszczędnośc czasu i paliwa, a robota ta sama i lemiesze się nie zdzierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

ja telerzuję i nie narzekam nie ma porównania do podorywki a jaka oszczednośc czasu i paliwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

U nas sie już przyjeło ze podorywke sie robi pługiem....Jak ja zaczołem talerzowac...To już każdy to robi.Przecież jaka jest wydajnosc talerzówki a jak pługa??Nie ma porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj