yacenty

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

Polecane posty

yacenty    3871

Witam!

czym robicie u sibie podorywke?

czym najlepiej? zastanawiamy sie czy nie byloby dobrze kupic albo agregat podorowykowy albo jakas brone talerzowa,

czym bedzie najlepiej i najszybciej?

 

pozdrawiam

 

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

nigdy w zyciu tależy nie biez bo po 2 latach bedziesz płakał tyle bedzie perzy ja miałem rok i sprzedałem bo sie robi na polu kiepsko a jak zaorzesz lub jakims scierniskowym walniesz to co innego inna kultura ziemi zaraz no chyba ze masz ziemie gdzie sie nie zaperzy tak szybko ale nie radze to chłam iu mnie talerzy nikt nie uzywa albo podorywka albo pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

my za rok mamy zamiar kupic jakiś agregar podorywkowy do 80KM czyli od 2-2,2 m, ponieważ w tym roku bedzie robiony oprysk na perz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Witam!

czym robicie u sibie podorywke?

czym najlepiej? zastanawiamy sie czy nie byloby dobrze kupic albo agregat podorowykowy albo jakas brone talerzowa,

czym bedzie najlepiej i najszybciej?

 

pozdrawiam

 

YacentY

Ja osobiście robie agregatem podorywkowym i nie narzekam o niebo lepiej jak pługiem i talerzówką chyba że kupisz sobie równoległą to taka maszynka też nieźle robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ja nie robie podorywki, no chyba że gdzieś brone talerzową pożycze ale teraz kupuje agregat podorywkowy i bedzie się robić :P


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Napisałem w komentarzu do jego fotki ile dałem zobacz ja kupiłem go w Gravicie w Lublinie mój jest na zabezpieczeniu na śruby lepszy od unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Wiecie co ja osobiście się zam zastanawiam nad zakupem czegoś do uprawy takie ale posłuchajcie mnie agregat podorywkowy zgoda fajna sprawa ale ja sieje Gorczyce poplony i lubie sobie je talerzówką bełtnąć pozatym soma jak słabo rozdrobniona czy jakieś liście po burakach albo resztki bo warzywach. Pozatym myśle że jak raz się dobżrze opryska od perzu to puźniej tak szybko nie wróci na pole zresztą nie wiem. Ja do Zetora 7211 szykuje kupić Cuta 2,7m 510 albo tego kosa 5łapowego ale raczej talerzówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

ja podorywki od 3 lat walę talerzówką U236 taka hydrauliczna i nie narzekam na perz


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWOO    0

A jaki agregat podorywkowy radzilibyście do Zetora Forterra 9641 90KM.

Jaka szerokość i jakiej firmy jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15
ja podorywki od 3 lat walę talerzówką U236 taka hydrauliczna i nie narzekam na perz

nie narzekam = nie jest zle i nie jest perfekt :P

lepiej nie ryzykowac i nie zaperzac pola trzeba pózniej tylko dokładac jak ktos ma wybór to brac podorywke i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Wiecie co ja osobiście się zam zastanawiam nad zakupem czegoś do uprawy takie ale posłuchajcie mnie agregat podorywkowy zgoda fajna sprawa ale ja sieje Gorczyce poplony i lubie sobie je talerzówką bełtnąć pozatym soma jak słabo rozdrobniona czy jakieś liście po burakach albo resztki bo warzywach.  Pozatym myśle że jak raz się dobżrze opryska od perzu to puźniej tak szybko nie wróci na pole zresztą nie wiem. Ja do Zetora 7211 szykuje kupić Cuta 2,7m 510 albo tego kosa 5łapowego ale raczej talerzówke

Ja robiłem tależówką pare lat i nigdy nie zrobi tak jak podorywkowy jak jest sporo słomy ja swoją tależówke dociążałem 500kg i też po przenicy nie chciała włazić

 

 

 

Do 90 km zetora to 2,6 m powinien dać rade ja 3m robie 110 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

wlasnie o takim 2.6 mysle do mojego zetorka :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWOO    0

Też myslalem o 2,60m tylko niewiem jakiej firmy lepszy.

Sasiad ma jakis prywatny agrgat ale mu to wcale niejdzie,co do pzrodu to do tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

u nas dużo osób talerzy używa bo poplony sieją. Ja osobiście do U-914 kupilem UNIA CUTL 3.2m z wózkiem. Ale podorywki i tak nie zastąpi żaden agregat ani talerzówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11
u nas dużo osób talerzy używa bo poplony sieją. Ja osobiście do U-914 kupilem UNIA CUTL 3.2m z wózkiem. Ale podorywki i tak nie zastąpi żaden agregat ani talerzówka.

i jak cutem idą poplony nie zapycha się ? a ściernisko w miare bełtnie czy stabo? A i pytanie jakim ciągnikiem ciągasz tego cuta ? jak myślisz 65KM wystarczy do 2,7 na 510 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
u nas dużo osób talerzy używa bo poplony sieją. Ja osobiście do U-914 kupilem UNIA CUTL 3.2m z wózkiem. Ale podorywki i tak nie zastąpi żaden agregat ani talerzówka.

Dla mnie tego co zrobie podorywkowym kultywatorem to pług nie zrobi ja też sieje poplony i jest spoko nawet swoim zasiałem trawe i dobrze wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
u nas dużo osób talerzy używa bo poplony sieją. Ja osobiście do U-914 kupilem UNIA CUTL 3.2m z wózkiem. Ale podorywki i tak nie zastąpi żaden agregat ani talerzówka.

nie za duzo na ten ciagnik?

strona unii podaje ze powinno byc minimum 110km a z tego co wiem to 914 ma cos miedzy 80-90

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hej pawoo jak ci sie prawuje ten zetor??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
Wiecie co ja osobiście się zam zastanawiam nad zakupem czegoś do uprawy takie ale posłuchajcie mnie agregat podorywkowy zgoda fajna sprawa ale ja sieje Gorczyce poplony i lubie sobie je talerzówką bełtnąć pozatym soma jak słabo rozdrobniona czy jakieś liście po burakach albo resztki bo warzywach.  Pozatym myśle że jak raz się dobżrze opryska od perzu to puźniej tak szybko nie wróci na pole zresztą nie wiem. Ja do Zetora 7211 szykuje kupić Cuta 2,7m 510 albo tego kosa 5łapowego ale raczej talerzówke

ja osobiście kupiłbym agregat podorywkowy bo rok temu było sucho jesienią i chciałem podorać 0,5mgorczyce i obornik na tym wziołem pług i ni h..a a agregatem normalnie super polecam !!! mam brodnice zabesp.sprężynowe na 5 łap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0
i bądz tu madry :P

Jacek. Wydaje mi się, że podjąłeś decyzję, ale pozwole sobie zasugerować coś: kup KOSa S 2,6 m. Jak chcesz poszaleć to rozejrzyj się za jakimś zagranicznym (nie ma sensu bo KOS jest dobry). W moim pierwszym KOSie (mialem 2) zdarzało się że zostawiał pasek (mijaki) między łapami przy przejazdach. W tych najnowszych tego nie ma. Jest dobrze zabezpieczony na kamienie. Kupuj Unie i nie kombinuj hehe. Jeżeli potrzebujesz na już to w Agromie widziałem 2 sztuki. Może któraś to 2,6 m. Dokładnie nie wiem bo tylko przejeżdżałem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

zetorem 12145 uzywam unie 2,6 z zabezpieczeniem nonstop, sasiad ma 3m ale jezdzi 4 i ma ciezko a ja jezdze 2, a na ciezkiej ziemi albo jak jest bardzo sucho jezdze na 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

tak ja piszą inni yacenty kupuj agregat ścierniskowy 2,6 m ja mam gruber z żukowa 2,6 i nie nażekam, ale nastepny bedzie pewnie z innej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ups, maszyny z unii to mam swoja opinie na ten temat!!

wole doplacic i miec sprzet ktory nie zardzewieje po 1.5 sezonu - jak to wyglada? robota moze i jest zrobiona ale krew mnie zalewa jak widze ten sprzet

 

pomysli sie o tym jeszcze pozniej

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Przesadzasz Jacek, ale nie wtrącam się. Na twoim miejscu bez wahania brałbym Unię. Co jak co, ale Gruber naprawdę im się udał. Decyzja należy do ciebie. Daj znać co kupiłeś w końcu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj