Skocz do zawartości

Zdjęcie

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jacek40

Jacek40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 18:04

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Dzisiaj, 21:18
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 18:08

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Skąd dokładnie leci ten olej?

#3 Share Jacek40

Jacek40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 18:17

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Od góry jak się włacza sprężarkę.

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 18:26

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Dokładnie nie pamiętam jak jest tam smarowana sprężarka. Jeśli od silnika, to podejrzewam zamarzniętą odmę. Spróbuj poluzować korek wlewy oleju, czy nie będzie tam nadciśnienia i czy przestaje wyciskać olej.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2009 - 18:31

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Olej może się sączyć z wodzika którym się włącza sprężarkę - powinien być na nim o-ring .

#6 Share Jacek40

Jacek40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 18:48

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Smarowanie jest od silnika. I odma nie zamarzła ale w niej tez się pojawia olej ;/

#7 Share husar21

husar21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:52

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? jasne ze to oring !!!!

#8 Share Jacek40

Jacek40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:56

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Byłem właśnie po o-ring ale powiedziano mi że do tego modelu nie ma o-ringu. Jest tylko sprężyna i to wszystko. Pomocy bo nie wiem co robić. Byłem również u znajomego mechanika i stwierdził że to zastój pierścieni na tłokach.

#9 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 21 grudzień 2009 - 20:39

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Może i być to zastój na tłokach. Weź go odpal i niech pochodzi i zobacz co się będzie działo
Case <3

#10 Share kamildz4

kamildz4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 23:56

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Witam.
według mnie na pewno coś z pierścionkami na tłoczku od sprężarki albo stanęły albo co gorsza popękały.
bez rozbierania się nie obejdzie.
A powietrze w ogóle pompuje i czyste czy wali olejem.
Smarowanie sprężarki napewno z komory silnika wiec jeżeli ciecze to przedostaje sie między tłoczkiem a gładzią cylinderka.
Jak naprawisz to napisz co było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Dzisiaj, 21:18
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 grudzień 2009 - 10:43

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245?

Witam.
według mnie na pewno coś z pierścionkami na tłoczku od sprężarki albo stanęły albo co gorsza popękały.
bez rozbierania się nie obejdzie.
A powietrze w ogóle pompuje i czyste czy wali olejem.
Smarowanie sprężarki napewno z komory silnika wiec jeżeli ciecze to przedostaje sie między tłoczkiem a gładzią cylinderka.
Jak naprawisz to napisz co było.

witam
Ja mam taki sam problem z moim zetorkier 6211.
tylko ze ja to i tak musze mu robic kapitalke bo inaczej sie niobejdzie.
ale zrobie raz dobrze i kilka lat spokój:))
pozdrawiam.

#12 Share Grzesiek

Grzesiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 10:57

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? to,że tam leci olej nie jest związane z pierścieniami sprężarki.u mnie w 5211 i u kolegi w 7245 też leci jak ciągnik ma ciężko a sprężarka jest w tym czasie wyłączona.

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 12:58

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? wiec zajrzyjcie do tej odmy, ponieważ nie wyrabia się z odprowadzaniem gazów i wypycha je z olejem przy sprężarce.

#14 Share Jacek40

Jacek40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 17:55

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? Dziękuje za rady.Wymieniłem olej i narazie jest ok.

#15 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 22:06

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? tam jest oring10*14 katalog str 42 poz.4, 2 lata temu sam zmienialem i pomoglo.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#16 Share Jacek40

Jacek40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 20:45

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? A czy mógłby Pan napisać jak to założyć?

#17 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:09

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? jak mnie pamiec nie myli to samej uszczelki nie mozna kupic tylko kompletne zabezpieczenie[stare lezy w garazu]-chyba z 10 zl odkrecasz nakretke wkreczasz nowe i po robocie bez komplikacji,ja chyba cos jeszcze dorabialem jakas podkladke gumowa ale juz nie pamietam dokladnie.

#18 Share hanek

hanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 20:40

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? ja w tym roku to wymieniłem wiec trzeba całe to zabezpieczenie wyciągnąć i nowe kupić wiem ze to było nie drogie i pomogło odrazu!!

#19 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 21:18

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? A to z boku do włączania też się wyciąga jakoś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 21:58

Witam ! Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie:Jakie mogą być przyczyny lecenia oleju przy sprzężarce Zetora 6245? do tego z boku to trzeba cala sprezarke rozebrac-jak nie ma duzego wycieku to nie radze.
sprawdzilem to stare zabezpieczenie i tam nie ma rzeczywiscie zadnego oringa,przypomnialem sobie ze znalazlem jakis maly w garazu i wcisnalem na ten drut pod sprezynke.