Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SIEWCA    24

@Chiquita w 2007r. wprowadziłem krowy do obory uwięziowej na 40 szt.Wymiary to 30x13x5,5 ze stołem paszowym szer. 450 cm.

W kalenicy świetlik z otwieranymi klapami. Konstrukcja stalowa z dwuteownika i ceownika na słupach z profilu zam. 120x120.

Murowane ściany z 5 cm styropianem pomiędzy 24cm i 12 cm gazobetonem, nawiewy uchylne pod okapem, okna plastikowe, drzwi otwierane z ceownika 50 i płyty warstwowej 40 z rdzeniem poliuretanowym. Dach płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym 150.

Nie oszczędzaj na ociepleniu obory bo w wietrzną mroźną pogodę instalacje Ci zamarzną. Pomysł by dać 24 cm ściany i styropian jest dobry na dom, bo trącisz ścianę jakąś maszyną i....dziura. Nawet bydlę może wziąć ścianę na rogi.

Dodam jeszcze, że w 2006 roku oglądałem nową oborę z dachem o konstr. drewnianej pokryty eurofalą, bez docieplenia. Był styczeń na dworze ok.15 st mrozu wewnątrz 11 ....mrozu, Wszystko zamarzło nawet mleko w czasie doju w rurociągu....

Koszt 240 tys. potwierdzony fakturami.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusq    0

Witam. Mam zamiar postawić oborę uwięziową. Na 50 szt.bydła Ile taka obora Może kosztować

 

Witam...ja postawiłem oborę na 35 sztuk opasów. Wymiary obory to 24x7.5m a paszarni 4x10m. Koszt obory wyniósł 100tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid111    0

Witam!!

Jestem nowy na forum, daltego proszę o wyrozumiałość:)

Mam pytanie odnosnie obory jaki koszt materiałów mnie wyniesie. Obora była by na 25 krow. 10 jałówek oraz około 10 opasów oraz cielętnik. Z jakich materiałów budować? jaka była by optymalna wysokosc?

Obornik usuwany turem,szerokosc korytarza paszowego okolo 4m.Obora uwięziowa,stanowiska po dwoch stronach. Chodzi mi o cenę samych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj