zetorek1607

Który najlepszy: Z110, Z115 czy Rekord niebieski??

Polecane posty

zetorek1607    1

ale mi tylko chodzi o opinie na temat tych trzech kombajnów a nie wszystkich....

napisałem ten temat ponieważ planuje kupic Bizona ale nie wiem na jakiego sie zdecydować.;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

trochę na usługi tak swojego oszemia mam 12ha i gdzieś 50ha u rodzinki a z kasą to jest różnie jaki sie trafi dobry, młody i zadbany...

jak będziecie mieli jakiegoś fajnego na oku to wklejcie adres bo dużo tych kombajnów na necie nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

tylko że rekord nie przypada mi bardzo do gustu najbardziej podoba mi się Z115 z nową kabiną ale pomoć nie ma części i chyba kupie BSa

 

a te hektary to tak przypuszczeniowo jak bym kupił Bsa to bede miał go jako pierwszy na wsi to może i klient będzie i planuje z sieczkarnią a u nas na wsi jest tylko jeden z sieczkarnia u mojego sasiada Bizon Z056 a coraz więcej ludzi chce sieczkarnie bo nie ma co ze słoma robić;))

 

Nie record tylko rekord

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jaki przeżytek??? są bardzo młode bizony i właśnie takiego chce kupić bo mi się podobają i z wyglądu i z ich pracy u nas na wsi jest 12Bizonów Z056 i tylko jeden Class i z jedo wyglądu nie widać że jest w dobrym stanie..;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

widzę, że kolega nie ma na co kasy wydawać

mój znajomy ma 100ha samej pszenicy + duużo ha innych zbóż i kosi to poczciwym Z056 '90r.

inny ma ok 80ha i kosi to czerwonym Z058

Ja mam Z056 '87r. koszę nim 11ha swoich + 30ha usług.

 

Z115 - wyprodukowano 92 sztuki to i części jest mało - 90 tyś zł

Z110 - 90 tyś zł

Z058 niebieski - 100 tyś (siadać jechać)

Z058 czerwony - 65 tyś (siadać jechać) - wg. mnie spokojnie by Ci wystarczył

 

Zapytaj tych co maja Z110 ile robią h w sezonie, i ile kosztują części, ale na 100% do Rekorda są tańsze, i jest ich więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

właśnie mam troche kasy i chciałbym ją dobrze zainwestować i jeszcze tytałem się tych co mają BS Z110 i pisali że m/w ok 100ha nim robią ale to ok bo sami dobrze nie wiedzą

 

ja też chciałbym kupić Bsa ale nie wiem co jeszcze sie trafi a części nie są podobno drogie:))

a może wy macie rozeznanie jak kosztują częsci do BSa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

wszyscy którzy piszą że bizon to dobra maszyna i młócą po 100 ha i więcej nigdy nie siedzieli nawet w classie, NH czy JD. Ja bym ci radził kupić JD 1177 lub większego 1188 za 90-100 tyś zł i masz super maszynę, wydajną(rekord nie ma żadnych szans) wygodną,z klimatyzowaną kabiną, z czujnikami strat, ze zbiornikiem 4 tony pszenicy,z hydrostatem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Bizon to bardzo dobra maszyna potrafi niejeden sezon przejechać bez poważnych awarii, a dostępność części,(pomijając Dynamiki) i prostota konstrukcji czynią je maszyna jeszcze lepszą.

 

Ja osobiście przy wyborze nowego kombajnu zastanawiałbym się pomiędzy NH CR9090 a Claasem Lexionem 600 <joke>

 

Osobiście wybrałbym Z058, ale nie wiem jaka jest sytuacja BS Z110. Oba są fajne i zadbane potrafią odwdzięczyć się wydajną, i bezproblemową pracą pracą Tych drugich nie wyprodukowano dużo, co jak wiadomo może przekładać się na dostępność części i ich cenę. Ja kupiłem do swego Z056 części w niedzielę o 2:00 w nocy, z częściami do Reksia powinno być podobnie.

 

Jeśli Rekord to raczej eksportówka (ładny duńczyk był na Allegro ostatnio) a BS to i krajowe były dobre, choć słyszałem że nasze SW-680 sprawiały małe problemy. Z tego co mi wiadomo BS ma 2 albo 3 rodzaje silników - Valmet (150KM?) i SW-680 dedykowany raczej na górskie tereny, albowiem posiada duuuży zapas mocy - 240KM

 

Rekord będzie akurat odpowiedni, zaś BS Z110 nie będzie miał się gdzie zmęczyć biorąc pod uwagę szacowany obszar pracy - a to przekłada się na dłuższą żywotność sprzętu

 

A gadanie w stylu "bizon to złom, kup XXX" ja dla mnie to trochę nie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Wiec w Bs'ie są 2 najbardziej spotykane silniki czyli:

 

Mielec SW680- 220 KM

ZTS Martin- 185 KM

 

 

Valmet- 240 KM

oraz 6TC107/R3- 150 KM ale to juz bardzo zadko.

 

A wytłumacz mi jakie problemy sprawiają SW680?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Dzięki za poprawkę w temacie mocy silników, co do awarii wiem tyle, że jakieś problemy z silnikami były (a i to nieliczne), ale nie zagłębiałem się w temacie, bo mnie nie dotyczy - nie mam BS'a niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283

A nie myślałeś o zachodnich? jakimś classie albo JD? Bizon to przeżytek...

 

I co że przeżytek? Na 12 hektarów własnych i 50 usług to poczciwy Z056 wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja widzę, ze dla innych Bizon z lat 90' czyli 94,95 to juz przeżytek ale stary wycyckany JD czy Claas z lat 80' to o 100% lepszy od Bizona. Jesli ma kupić na te pare hektarów jakiegos Claasa za 150tys no to sami dobie odpowiedzcie czy to jest opłacalne nie wspominając juz o częsciach... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Może i tak ale jak robota ma być zrobiona szybko i sprawnie to też bym sie rozejrzał za młodszym reksiem w hydro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

troche oburzyła mnie wypowiedz kolegi ze do bizonów BS Z110 nie ma cześci

wiesz to troche bajki są podam przykład

przed żniwami zauważyłem ze wysiadło mi łożysko w ślimaku <prawe>

ale zeby je wymienić musiałem zdjąć żeliwny korpus w którym siedzi oś ślimaka ściągacz nie dawał rady więc musiałem go rozwiercić

kiedy go zdjąłem i chciałem kupić nowy okazało się ze nie ma <tszeba czekac> ale wziąłem z Z056 ruznica była tylko w miejscu gdzie wchodzi klin na oś wiec jaki problem freznąć ten klin tak jak do bs-a ;) tak samo jest z innymi częściami są tylko tszeba pomyśleć

 

a co do silników to niby dlaczego SW680 ma mieć dużo awarii

jak każdy inny chodzi bez przeszkód

ja mam w swoim silnik SW680\17\1 i jedyne co robiłem to regeneracja turbosprężarki ponieważ ja i poprzedni właściciel zgasił go jak był zagrzany a wiadomo co wtedy następuje

 

co do volmeta to jeszcze nie widziałem BS-a na tym silniku

ale jesli komuś brakuje mocy w SW680 :) i chce osiągnąć 260 a nawet 280KM to moze założyć sobie turbosprężarke od liaza :) moze nawet w alpach kosić powodzenia :)

 

co do wypowiedzi BSZ110 to mówi prawdę wejdz na allegro i porównaj

np

1 SPRZEDAM BIZON BS Z110

2 CLAAS DOMINATOR 108SL MAXI (858291948) - Aukcje internetowe Allegro

i ten

1 BIZON BS Z110 - Pasłęk - Pozostałe - kombajn zbożowy Z110

2 KOMBAJN JOHN DEERE 1188 (850831737) - Aukcje internetowe Allegro

 

jak to porównasz <biały> ujrzysz rużnice przeanalizuj wszystko począwszy od dostępności części do ich łatwego montażu i ceny

bo łatwościa nie bedzie dostać wtryskiwaczy do JD czy CLAASa a nie mówiąc o ich cenie :)

 

troche się napisałem <zetorek1607> więc przemyśl co będziesz kupował bo to inwestycja na kilka a nawet kilkanaście lat :)

wesołych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

W temacie części: To było moje głośne myślenie po prostu, i czekałem właśnie, aż ktoś moje osądy zweryfikuje.

Co do Rekorda z powyższego linku - NIc do niego nie mam, ale nie nie przekonuje, zamiast niego wziąłbym "Duńczyka"

BIZON RECORD 5058H DUŃCZYK (846643683) - Aukcje internetowe Allegro

Co do pojemności zbiornika - w tonach nikt Ci nie poda - sam wiesz dlaczego, ale orientacyjnie 2 zbiorniki i D47(4.5t) pełna

 

Mój sąsiad ma Claasa i najbliższy sklep z pasami ma 60 km od domu, ja do sklepu z częściami do Bizona mam 20km.

 

Pytam tak z ciekawości: Zna ktoś porównanie spalania 4 silników do BS'a? Pytam z czystej ciekawości jak "polska myśl techniczna" (6CT107/SW-680) wypada naprzeciw innych krajów (Martin/Valmet)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj