Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy???

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 23 listopad 2012 - 13:37

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Nie ma srawy. fajnie ze pomoglem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Dzisiaj, 18:37
  •  

#42 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 16:21

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? To chyba te rozruszniki z reduktorem, które ja posiadam maja inna konstrukcję :)
Nie narzekam, kręcą dobrze.
W rolnictwie siła!!! :)

#43 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 26 listopad 2012 - 22:26

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Wybór padł na kandydata pochodzenia litewskiego Jubana , jak tylko wrócę do zdrowia biorę się za montaż.Co ciekawe instrukcja użytkowania mówi wyraźnie o nie dłuższej pracy rozrusznika niż 20 sekund. Kolejne włączenie rozrusznika może nastąpić w odstępie czasowym nie mniejszym niż 30 s . Dopuszczalna ilość kolejnych uruchomień nie powinna przekraczać trzech razy .Ps silnik uruchamiany w temp poniżej -10 stopni Celsjusza powinien zostać podgrzany przed uruchomieniem.
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#44 Share robert1100

robert1100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 09:04

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Ja kupiłem z przekładnią walcową oryginalnego MAGNETONA i jest super jak narazie 6 miesięcy.
http://farmexpert.pl...rodukt3536.aspx
Ursus C-360
Zetor 7211

#45 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 19:55

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? A tak jeszcze podpytam, Kwidzyn robi coś konkurującego z Magnetonem??
Wiem, że klasowo powinno być podobnie, ale cieżko mi znaleźć informacje na temat rozruszników z przekładnią z Kwidzyna.

#46 Share motoelektro

motoelektro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:04

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Witam

Mam podobny problem zakupiony rozrusznik indyjski z przekładnią planetarną do 902 nie powiem ładnie krecił szybko palil ciągnik nawet w zime ale drugi raz urwalo juz tryb w rozruszniku (90zł ) ten co wchodzi na wieniec , i nie wiem o co chodzi czy ktoś miał taki problem ?
Ciagnik czesto wyjeżdza w zime do odgartania dróg , w tej chwili nie wiem czy wieniec nie bedzie do wymiany, teraz niby kreci z orginalnym rozrusznikiem lecz konieczne jest podgrzewanie grzalką plus dodatkowe zasilanie z wozka akumulatorowego.

#47 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 04 marzec 2013 - 21:07

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? witam potrzebuje kupić rozrusznik do zetora 8011 jaki wybrać bo jest tego trochę, kolega mi doradzał jakiś czeski czarny czy coś ??
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#48 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 08:12

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Czeski to Magneton.
Śmiało możesz takiego szukać.
Inaczej pozostaną Ci importowe zamienniki gdzieś z połowę od Magnetona tańsze - i pewnie o połowę słabsze :)

#49 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 15:13

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Rozrusznik z przekładnią np. firmy Magneton nadaje się do silników, które bardzo szybko ''odpalają''- mówiąc potocznie. Dlatego ten producent produkuje rozruszniki między innymi do aut marki skoda, czy też do ciągników rolniczych zetor. Jeśli go zamontujemy w wiekowym ciągniku to należy mieć na uwadze to, że nie mogą one pracować ciągle tzn. do skutku np. przez minutę. Należy stosować odpowiednie przerwy w czasie rozruchu. Często powodem nieodpowiedniej pracy rozrusznika jest zły stan instalacji czy też układu wtryskowego. Zanim ktoś się zdecyduje na zakup nowego rozrusznika warto te układy dokładnie sprawdzić. Na koniec dodam, że tej firmy rozrusznik szczególnie zimą nie jest taki rewelacyjny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 11:32

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Ja pisałem o swoim stanowisku w sprawie tego niby "lepiej kręcącego", chcę go zmienić na oryginalnego.
I tu mam pytanie, ponieważ mogę kupić tanio oryginalnego Elmota po regeneracji, ale jest on do C-360. I tu moje pytanie, czy wystarczy TYLKO zmienić głowicę przy nim ? Jeżeli chodzi o kierunek kręcenia to chyba się zgadza tak ?

#51 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 14:09

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? nada sie tylko musisz kupic uchwyt do przykrecania sam mam taki w 1014 i narazie najdluzej wytrzymuje ze wszystkich innych

#52 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 14 luty 2014 - 19:36

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? witam; niedawno zmieniłem rozrusznik w 1224 na Litewski Jubana 24 v- 8,1 kw. z przekładnią planetarną jak na razie jestem zadowolony (kręci jak szalony) chciałem się was zapytać co wy o tej firmie sądzicie jakie mieliście doświadczenia z rozrusznikami z tej firmy

#53 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:23

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Siema mam takie pytani przerabiał ktoś rozruch z 12 na 24 bo wkurza mnie codzienne rano odpalanie ursusa 1012...jeśli tak to zależało by mi na informacjach na ten temat ..najlepiej co jak i krok po kroku skłony jestem nawet komuś kto to robił zlecić taką przeróbkę... zaznaczam że ciągnik współpracuje z paszowozem...i jest odpalany 2 razy dziennie... 365 dni w roku... Z góry dziękuje za informacje

#54 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:47

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? a jakie masz aq?
zamiast dwóch szóstek wsadź dwie dwunastki* złączone równolegle i bęedzie nieporównywalnie lepiej palił

np takie po 120ah (mają bardzo podobny wymiar jak oryginalne szóstki)

#55 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 12:28

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? w sezonie letnim korzystam z 2x6 190 ah połączonych szeregowo na zime w tym roku miałem włożone 2x12 z bizona złączone równolgle ... i nie powiem bo palił od strzała ale te 6 już niezaciekawe i rozrusznik na 24 już dawno kupiony i ten pierdzielnik też już leży więc co mi zależy... a na dużym rozruszniku nie ma opcji żeby nie zapalił bo silnik po remoncie i pali od strzała ale zimnego rozrusznik bujnąć nie może...

#56 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:19

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Można się pobawić w takie coś.Ale osobiście nie jestem za przerabianiem.Dwie dobre szóstki zapalą bez problemu taki silnik.

A wiązkę przewodów do przełącznika 12/24V kupiłeś?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#57 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:50

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? wiązki przewodów nie mam...ale jeśli są dostępne gotowe to się kupi ...też wolał bym żeby mi paliła bez problemu .. bo takie ciągniki muszą być pod tym względem sprawne... tylko wiesz skoro młodsze wersje mają rozruch na 24 to fabryka tego bezpodstawnie nie zrobiła..

Edytowany przez damo, 14 kwiecień 2014 - 22:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share KrzysztofWisniewski

KrzysztofWisniewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 22:47

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy???

Witam. Kupiłem nowy rozrusznik 12v 3,5kW z przekładnią planetarną za 450zł do mojego URSUS-a C385 i nie żałuję. Rozrusznik jest dużo cichszy w porównaniu do wcześniejszego szybkoobrotowego za 250zł, bardzo szybko kręci silnikiem, nie wiem jeszcze jak sprawdzi się w zimę ale myślę, że będzie się dobrze spisywał. W ciągniku jest nowy akumulator 12v 120ah 950A. Z czystym sumieniem mogę go polecić ale nie wiem jak jest z żywotnością tych rozruszników.