Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy???

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 21 grudzień 2009 - 12:20

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? tak jak w temavccie jaki rozrusznik jest najlepszy chodzi mi o szybkobieznego czy tam planetarnego bo w mojej 80 jak jest mróz to rozrusznik nie daje rady ruszyć wałem tzn lekko go ruszy ale obrotu nie zrobimogę podłączyć inny akumulator i tez nie idzie a gdy wezmę ją na zaciąg i odpali to jak go zgasze too juz normalnie kręci, więc poradzcie mi jaki kupić firma najlepsza była by stronka z neta z takim rozrusznikiem:) z góry bardzo dziękuję ;)
coś takiego znalazłem??

http://www.allegro.p...t_litewski.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Dzisiaj, 16:18
  •  

#2 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 13:56

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Kolego te traktory tak juz maja ze nie kreca dobrze przy zimnym silniku jak temp spadnie troche ponizej zera. U mnie jest taki rozrusznik w 012 i dzis nawet go odpalilem przy -13. Nie wiem jakiej jest on firmy ale dobre sa produkcji czeskiej dobrze kreca i szybko. Sasiad ma takiego w zetorze i dobrze mu pali w takich mrozach. Tylko bron borze nie bierz chinczyka lub made in indonezja. Szmelc! W takiej temp w 60 u siasiada wcale nawet nie kreci chociaz dobre sa akumulatory.

#3 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 21:43

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Albo grzałkę zamontuj - wtedy się trochę silnik nagrzeje i olej będzie rzadszy i będzie stawiał mniejsze opory. Najlepiej mieć i rozrusznik szybkoobrotowy i grzałkę w bloku.

#4 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 21:51

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? nom właśnie chce kupić ten rozrusznik tylko zeby dobry kupic ;)

#5 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 grudzień 2009 - 19:16

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? a może masz juz tulejki /łożyska slizgowe wyrobione i Cio łukosuje wirnik przez co nie chce kręcić ?
a tak aproppo to czy rozrusznik od 330 nada sie do 385 ? i czy w 80 pklus czy minus idzie na masę ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 19:47

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? w każdym aucie, ciągniku ,kombajnie , ciężarówce minus idzie na masę

#7 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 19:58

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? oo my w 30 jak mieliśmy to był plus na mase ale jak była prądnica a jak juz alternator to minus na mase a nie bedzie za słaby??

a juz mam rozrusznik nowy przy 80tce dziaisj załozyłem i kręci aż miło ;) a tten co był to ani luzu na tulejkach nie ma aj ja go załoze do 60tki lub majorka bo przy majorku w sobote prawie straciłem rozrusznik kupa dymu z niego poszła :)

#8 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 20:08

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Co ty gadasz jak co ty. Jeżeli plus dałeś na masę, to minus musiałeś dać na plus. Zapytaj w dziale elektryka w rolnictwie, czy można podłączyć plus rozrusznika na masę. Co ty opowiadasz, może masz prąd przemienny w traktorze i dlatego Ci to obojętne hehe ;)

#9 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 20:15

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? ja pisze ze tak mieliśmy czyli jak go kupilismy miał prądnice i miał plus na mase a jak zakładełem alternator to musiałe mzminić to zeby był minus na mase no tak było bo po co miałbym kłamać???chodzi mi o c-330 no c-328 chociaz tu to tez nie pasuje bo rozrusznik miałem na 3 śruby a niby te 28 miały na 2 wiec to tez nie był 28 chociaz patrzac na panewni był to 28 ale widocznie wiele róznych silników było ;)

#10 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 20:26

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Filipoo ma racje. c330 wychodziły z plusem na masę. Jak ktoś nie wierzy niech sobie doczyta i z góry nie komentuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 20:47

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? dzięki za poparcie ;)

#12 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 20:56

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Temat stary jak świat i znam go bardzo dobrze bo kiedyś ojciec kupił 330 z instalacją w worku i nasza była minus na masę a schemat wziął od sąsiada co miał taki sam model ale +na masę(schemat z instrukcji obsługi) i podłączył wg schematu i regulatory nam się paliły bo prądnica miała symbol -. wystarczyło odwrócić akumulatory i kupić regulator z innym symbolem. Niby proste ale to były lata 80-te więc internetu nie było i na błędach trzeba było działać. Czyli jak widać rozrusznikowi to bez różnicy było
a co do tematu to daruj se to litewskie 'coś' też się na to napalałem ale nie warto. za 400 zł kupiłem taki sam magnetona i kręci na 1 aku 120Ah. Teraz szału niema ale jak z 1h podładuje i eterem w kolektor prysnę to krzesa.

#13 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 23:47

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Ok uznaję swój błąd ale dla mnie to było nie do pomyślenia takie coś żeby + na masę szedł. Zresztą nigdy nie miałem do czynienia z prądnicą, tylko z alternatorami.

#14 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 00:13

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Spoko po to jest forum.
A jeszcze ciekawostka odnośnie alternatora z plusem na masę alternator PZ1 z plusem na masę 6 diodowy - Agrofoto.pl Forum

#15 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 23 grudzień 2009 - 21:57

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? właśnie ja też mam 330 i jest plus na masę ... z tąd moje pytanie dotyczące 385 ,pomyślalem że oba ciągniki powstawały w tym samym czasie więc to możliwe ze 80 mogla mieć tak samo jak 330. teraz już wiem że 80 ma minus na masę jak większość pojazdów ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#16 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 15:19

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? mam juz drugi tydzień rozrusznik planetarny:) jestem pod wrazeniem jak to kręci silnikiem:) ale miałem jeszcze jeden problem akumulatory :) niby oby dwa nowe tak gadał gościu co nam sprzedał 80 i widac ze nie były długo załozone były to 195AH ale 620A?????? załozyłem jeden swój 195AH ale 1100A i kręci aż miło przy lekkim mrozie :) czy te 620A a 1100A mogło zrobić taką róznice?? :) przy temp -10 i nizej musze nadusić sprzęgło gdy nadusze to pali jak by mrozu nie było :) :) :)
za rozrusznik dałem 350 zł litewski :)

#17 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:58

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? Jest duża różnica między 620A a 1100A. masz dużo większy prąd rozruchowy i dlatego dobrze kręci.

#18 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 00:24

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? tez tak myślałem ale gościu spierał się ze te dwa co kupił to są te mocniejsze tylko jak mróz przyszedł to nie krecił :) tak kupił mocniejssze ze kupił słabsze :)

#19 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 12:01

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? My kupiliśmy taki czarny MAGNETON z przekłądnią do 914 koszt ok 500 zł i kręci jak samochód. W najgorsze mrozy w zime odpalał. Przy -8 to nawet bez ciepłej wody. Jak masz Magnetona to nawet akumulatorów nie musisz mieć dobrych. A te litewskie Jubana szybko szlag trafia!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 19:04

jaki rozrusznik do c-385 jest najlepszy??? w zeszłym roku wujowi kupowałem taki
http://farmexpert.pl...rodukt4599.aspx
za 250 zł i powiem Ci, że jest bez zarzutów do tej pory ;)
ale fakt magneton to zawsze magneton :)
W rolnictwie siła!!! :)