Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spawana rama w Bizonie Z056

69 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 11 marzec 2010 - 21:02

Spawana rama w Bizonie Z056 Tak jak już napisałem wcześniej - mam bizonka 1990 roku i nie ma żadnego pęknięcia na ramie - ale przed każdymi żniwami biorę klucz i sprawdzam wszystkie po kolei śruby czy się nie poluzowały - jak jest wszystko pilnowane i jeżdżone z głową to nie ma prawa popękać. Pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spawana rama w Bizonie Z056 Dzisiaj, 15:06
  •  

#22 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 11 marzec 2010 - 23:19

Spawana rama w Bizonie Z056 Miałem w tamtym roku supra z 83 i powiem Ci ze kupiłem go od gościa który od nowości użytkował go na powierzchni 10-20 ha wszystko było w oryginale cepy, klepisko, podsiewacz, zadbany nie pogięty użytkowany przez jednego kombajnistę jednym słowem bajka :) tylko było jedno ale... miał wspawane wzmocnienie ramy przy osi oraz wzmocnione obręcze na felgach i powiem Ci jedno że jeżeli spotkasz bizona z pęknięciami ramy ale będzie to solidnie wzmocnione i poprawione to nie ma co się martwic ale zwróć tylko na jedną rzecz uwagę czy dane pęknięcia pasują z łączeniami czy nie ma widocznego przesunięcia osi względem ramy bo to jest bardzo ważne jeżeli widzisz że coś nie pasuje uciekaj od takiego sprzętu jak najszybciej :) Co do mocowań siłowników hedera jeżeli to było poprawiane albo wzmacniane to już nie wada konstrukcyjna tylko kombajnista który nie użytkował superka tylko nadzwyczajnie go katował :)
Adi1232

#23 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 marzec 2010 - 22:40

Spawana rama w Bizonie Z056 Ja mam bizonika z 82 roku i tez zadnych pękniec ani spawów na nim (ramie) nie uśledzisz :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#24 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 13 czerwiec 2011 - 16:29

Spawana rama w Bizonie Z056 JA od 4 lat mam bizona z 86 roku od 1 własciciela i po zakupie zrobiłem wzmocnienia na mocowaniu przedniego mostu i skrzyni z grubego kątowniak do tego śruby z nakrętkami i trzymię bez problemu. W poprzednim bizonie 5050 super wersji eksportowej który był z 76 też było to robione. W bizonach to newralgiczny punkt

Edytowany przez milanreal1, 13 czerwiec 2011 - 21:16.
cytowanie poprzedniego posta

#25 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 13 czerwiec 2011 - 19:10

Spawana rama w Bizonie Z056 W których miejscach występują te pęknięcia bo z ciekawości musze sam zerknąć, mój jest z 83r i nic takiego sobie nie przypominam.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 czerwiec 2011 - 19:30

Spawana rama w Bizonie Z056 Rama pęka tylko jak jest źle ustawiony przyspieszacz tzn. jak po wciśnięciu sprzęgła siłownik się całkowicie nie chowa w tedy przy zmianie biegów i puszczeniu sprzęgła występują takie szarpnięcia że prędzej czy później rama musi po pękać, innej przyczyny nie ma
A pęka tam przy śrubach gdzie jest oś przykręcana do ramy.

Edytowany przez MAT912, 13 czerwiec 2011 - 19:33.

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 20:18

Spawana rama w Bizonie Z056 Ja mam z 84 a kosił od 85 i mam go od nowego i spawałem go.Mam 2200 mth może sam koszę a przyspieszacz mam ustawiony dobrze od nowości.Według mnie nie ma na to reguły.Podsiewacz i kosz też mam oryginalny.

#28 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 20:44

Spawana rama w Bizonie Z056 Moj też jest już spawany i nieźle wzmocniony, właśnie na tych śrubach, przyśpieszcz od zawsze dobrze u mnie był ustawiony, a pare lat temu popodtaczałem lekko tulejki w środku siłownika dzięki czemu wychodzi ok 1 cm dalej i tak ustawiłem przekładnie że jest większy zakres jazdy, ale wg. mnie to zależy od opertora jeden płynnie ruszy do tyłu i przodu, a inny jak by się ścigał, tylko patrzeć i myśleć co pierwsze półoś czy rama poleci,to zależy też od maszyny widziałem takie bizony, gdzie pękał podsiewcz, albo boczne ramy kombajnu , u mnie kiedyś heder pękł, u sąsiada gardziel trzasła na pół
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#29 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 14 czerwiec 2011 - 20:09

Spawana rama w Bizonie Z056 Koledzy... przeczytałem waszą korespondencję od deski do deski. Ja sam również mam bizona Z056/3 i też mam spawane ramy na zawieszeniu, lecz przyjechałem nim bez problemu 80 km, a droga wcale nie była prosta... Większość bizonów ma w tym miejscu spawane ramy, ale trzeba zacząć od tego, że SUPER jest źle zawieszony na łosi. A do kolegi, który zamierza kupić kombajn, tj. lukejro taka rada: Zbyt późno rozglądasz się za kombajnem, bo te lepsze to już wszystkie poszły. Kombajn kupuje się w zimie, bo jego cena jest wtedy niższa i bardziej proporcjonalna do jego stanu.

#30 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 22:01

Spawana rama w Bizonie Z056 @Bizonek1 jak byś dokładnie czytał to byś zauważył, że ten temat założyłem w grudniu 2009... Także dwie zimy temu <_<
W lutym 2010 kupiłem John Deere 952. Wszystkie Bizony które oglądałem były strasznie wytłuczone...
Spawy na mocowaniu osi to rzeczywiście standard w Z056. Praktycznie wszystkie które widziałem były tam spawane a jak trafiały się nie spawane to właściciel z dumą na samym początku komunikował, że rama jest cała :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 czerwiec 2011 - 22:10

Spawana rama w Bizonie Z056 No bo miał się z czego cieszyć :D

#32 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 15 czerwiec 2011 - 14:31

Spawana rama w Bizonie Z056 Nie zwróciłem uwagi...

#33 Share jaco7394

jaco7394

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 22:13

Spawana rama w Bizonie Z056 W bizonach które maja tloki ze sprezynami jest to bardzo czeste a w bizonach z akumulatorami olejowymi bardzo zadko spotykane

#34 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 22:48

Spawana rama w Bizonie Z056 Nasz Bizon ma akumulatory olejowe i rama niebyła nigdy spawana.
a

#35 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 18:47

Spawana rama w Bizonie Z056 Ja teraz jeżdzę za kombajnem i 95% bizonów jest w tym miejscu bardziej lub mniej pospawane ;)

Ale jeden zwrócił moją szczególną uwagę rocznik 86. miał przyspawaną obudowę półosi do obudowy skrzyni niegów (!!!) (z góry przepraszam jesli fachowo tego nie nazwałem) normalnie zamurowało mnie jak to zobaczyłem :blink: a kombajn nie był wcale "wytłuczony" tylko ktos go nie szanował :(
Nasz stary bizon a wiele spawów i pęknięc pospawanych ale na gardzieli , na osłonie wytrrząsaczy - zawieszenie nic a nic (rocznik 82)

Przy okazji natknąłem sie na kolejne miejsce częstych spawów i wzmocnień - mocowanie przekładni bezstopniowej prędkosci jazdy (wariatora) , czy to częsty przypadek u was w bizonkach ?

#36 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 20:31

Spawana rama w Bizonie Z056 W ktorym miejscu dokladnie sa te spawania? U mnie os rowno wyspawana, ale przy bezstopniowej nic.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#37 Share jaco7394

jaco7394

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 20:35

Spawana rama w Bizonie Z056 u mnie w obydwóch bizonach super bezstopniowa jest pospawana a w rekordzie jeszze nie

#38 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 21:34

Spawana rama w Bizonie Z056 Ja mam Rekorda z 90 roku i jama nie była wcale spawana ;].

#39 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 23:24

Spawana rama w Bizonie Z056 Pawlus ta półka pęka jeżeli dłuższy czas użytkuje się bizona na wybitych tulejkach o tych:
http://www.sklep-gre...oducts_id/10308
http://www.sklep-gre...oducts_id/10307
bardzo często wybite są sworznie trzymające siłownik, i te mosiężne okrągłe tulejki w uszach siłownika przekładni, i cała przekładnia się trzęsie skacze a później to pęka, nie radze spawać to się wymienia, gdy pęknie to już się pokosi zwichruje, a później się to jeszcze wzmocni spawając, i pojawia się następny problem bo tnie pasy czy tam nierówno sciera. Tym przy zakupie się nie sugeruj kupuje się to nowe
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:32

Spawana rama w Bizonie Z056 Wiem własnie ;) takue cos chyba lubi się też robić od przepalonego / wyszczerbionego paska :unsure: Zaobserwowałem ,że u nie których tylko sie nakrętki poluzowały od tych tulejek a u innych jest pęknięte , pospawane i znów pęka :huh:

Dziś widziałem następnego ekstremalnie popękanego bizonka - miał oberwane mocowanie skrzyni zarówno na tym "kątowniku pod spodem puszczonym na łukos" jak i na srubach mocujących skrzynię do tego kątownika a nawet z lewej strony przy tym kole pasowym os skrzyni :blink: Wyglądało na to ,że układ napędowy żyje własnym zyciem :lol:
Kurcze rocznik fajny bo 87 , kombajn mało wykosił a tak strasznie nie poszanowany (tych kierowców spóldzielni produkcyjnych skr i pgr to za takie coś powinni na rurze od wysypu ziarna za jaja powiesić ;[ ) Za to znalazłem okaz z 82 roku - kabina , sieczkarnia , silnik podobno nominał i niewielkie tylko spawy :rolleyes: