Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dapan123

dapan123

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze, hodowla bydła

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:29

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 Witam.
Mam problem bo w moim zetorze woda nie jest wypychana do nagrzewnic.Sprawdziłem wszystko pompe, termostat, nawet zalewałem nagrzewnice od góry ale woda się cofała i wylewała chłodnicą. Może ktoś wie co jest grane??? Dzięki z góry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 Dzisiaj, 10:42
  •  

#2 Share Filemon2

Filemon2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 14:16

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 W zetorku 7211 też miałem pare razy ztym problemy i tak:
1/Raz po założeniu nowej pompy pare lat temu oczywiście jakiejś polskiej bo wtedy ciężko było jeszcze o oryginalne pompy wirnik kręcił się lużno na wałku co jest normalnie nie do uwierzenia ale jak pisałeś to pompe sprawdziłeś
2/Termostat musi być i to sprawny najlepiej polecam WAHLER 78 stopni takie były zakładane oryginalnie
3/Sprawdż drożność chłodniczek tzn czy jest obieg na większych obrotach takich ok 1500 zdejmij jeden z węży ten co nachodzi na rurke od pompy wodnej.Raz miałem zawalone te przewody stalowe co idą w profilu kabiny na góre.Tak się dzieje po kilkunastu latkach szczególnie jak się jeżdzi na wodzie.A na dodatek jak się jeszcze wleje póżniej płyn to już całkiem d*pa bo płyn jakby nie było ma tam jakieś własności czyszczące no i wiadomo co za tym idzie.Wszelaki syf jest tłoczony i zostaje w chłodniczkach.Bo zawór ogrzewania mam nadzieje że masz otwarty.Bo w tej wersji kabiny z dwoma nagrzewniczkami często te linki sie urywały.

#3 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 15:00

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 Z pompą wodną miałem identyczne zdarzenie jak @Filemon2 i również proponuję sprawdzić drożność nagrzewnic.
Wyjaśnij jak wlewając wodę od góry wylewała się chłodnicą? Gdzie termostat i korek?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#4 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 15:56

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 A odpowietrzałeś nagrzewnicę. Nie wiem jak u ciebie ale u mnie w 5011 jest przewodzik od nagrzewnicy, który schodzi w lewym słupku i na końcu jest śrubka do odpowietrzenia.

#5 Share dapan123

dapan123

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 16:10

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 Płyn sie cofa do chłodnicy a gry do jest za dużo w niej to wylatyje

#6 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 16:27

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 A czy nie zamieniłeś przypadkiem przewodów które doprowadzają płyn?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#7 Share dapan123

dapan123

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 16:30

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 Są w porządku.

#8 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 16:41

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 Jak wszystko jest ok. to sprawdź drożność tych nagrzewnic.
Jak masz możliwość to do przewodu zasilającego podepnij wąż z wodą i zobacz co i ile wylatuje z powrotnego.
Według instrukcji ani w praktyce nie ma potrzeby odpowietrzać tego układu tylko należy pamiętać o otwartym kraniku przy ewen. wymianie.
Coś podobnego było już tu poruszane.

#9 Share dapan123

dapan123

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 20:05

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 W ogóle z pompy wodnej nie wychodzi płyn a w chłodnicy rośnie za to? To co jest grane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 20:25

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 A tego zetora jak długo już masz?
W pierwszym poście piszesz że sprawdziłeś wszystko min. pompę a tu teraz piszesz że z pompy woda nie wychodzi na nagrzewnicę?
Może otwór zaszedł kamieniem? Bo woda powinna sie z tej rurki wylewać.
A co do termostatu skąd wiesz że jest dobry ?
Jeśli wszystko jest "drożne " to nie ma opcji -musi działać !!!

#11 Share endru

endru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 21:33

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 bo na pompie masz powrót (to i woda nie poleci) a zasilanie jest na kolektorze ;)

#12 Share Filemon2

Filemon2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 22:16

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 Tylko że w zetorku to jest taka dziwna sytuacja którą niedokońca rozumiem prawdemówiąc.Bo na wolych obrotach jak się ściągne węża tego niby powrotnego do pompy to z pompy przypływa płyn.A gdy zwiększymy obroty ustaje.Zresztą w Ursusie 914 jest tak samo.Ale prawidłowo jest to powrót a z głowicy dopływ.

#13 Share dapan123

dapan123

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 22:43

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 Bo według mechanika w pompie jest wszystko ok A termostat przełożyłem do drugiego zetora i działa

#14 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 17:57

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 A jak się miewa zawór nagrzewnicy, nie stanął w poz. zamknięte? Nie sugeruj się położeniem dźwigni, gdy linka lub zawór będą zapieczone to dźwignią można było ruszać ponieważ drut się zginał.

#15 Share husar21

husar21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:57

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 Ja uwazam ze jest problem z zaworkiem. Tez miałem taki dylemat

#16 Share endru

endru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:56

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 W moim przypadku winowajcą okazał się termostat (a raczej jego brak), ale płyn zaczyna krążyć dopiero na wyższych obrotach.

#17 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 20 luty 2013 - 23:43

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 W jaki sposob powinny byc prawidlowo podlaczone nagrzewnice jesli sa dwie? Z glowicy do tej na dole, nastepnie na góre i powrot do pompy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 21 luty 2013 - 11:01

Dlaczego woda niedochodzi do nagrzewnic w Zetorze 7211 Nie najpierw ta na górze a potem dół .