Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kioti dk 551c + Anna ?

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:39

Kioti dk 551c + Anna ?

Niestety nie mam fotek jak kopię za dużo było roboty a pogodna straszna. Pług był robiony do c330, to między innymi był jeden z powodów dla których kupiłem Kioti, traktor jest wąski wiec minimalnie ale pług wychodzi całym lemieszem poza zewnętrzny bok prawej opony. Nie musiałem nic przerabiać tylko na wieszakach maksymalnie ściągnąłem na prawo. Lemiesz szerokości około 45 cm, zawijany na prawym boku, z grubsza wychodzi "U", wchodzi w glebę na głębokość 20-40 cm, zawieszany na pojedynczej ramie - 10/12 cm, przekładnia od walka umieszczona na dospawanym kawałku takiej samej grubości długości 20-30 cm. Na lewym końcu ramy nóż odciążający z możliwością regulacji głębokości do 70 cm. Nie ma koła regulującego głębokość ,teraz jest całkowicie zbędne, traktor ma bardzo czułą regulację podnośnika na centymetry.

aha,no ja mam troche inaczej mam taki noz w ksztalcie trojkata,z dospawanymi pretami calosc jest polaczona przekladnia z jakiejs przewracarki na mimosrodzie przez co caly ten noz wyorujac sadzonki podskakuje w gore i dol i wtedy sadzonki mozna 1 reka wyciagac praktycznie leza na wierzchu,jak znajde czas to wstawie fotki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kioti dk 551c + Anna ? Dzisiaj, 15:52
  •  

#22 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 18:13

Kioti dk 551c + Anna ? nie spotkałem się z czymś takim u nas wszyscy mają podobny schemat jaj u mnie. Sam lemiesz jeszt sztywno zamocowany do ramy a napęd z wałka porusza tylko widłami które są przymocowany do tyłu lemiesza i jak całość przesuwa się do przodu to najpierw lemiesz podoruje a potem widły wytrzepują ziemię. A nie masz u siebie problemu z podcinaniem korzeni jak dobrze zrozumiałem u ciebie cały lemiesz pracuje góra-dół?

#23 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 18:24

Kioti dk 551c + Anna ? w sumie to napisalem to zbyt ogolnie,noz oczywiscie jest poloczony z ramą przekladnia porusza tylko tymi pretami dospawanymi do noza,ta sama zasada jak wyzej napisales,korzenie zdarzaja sie ucinac wtedy jak kolo wpadnie w bruzde i podnosi sie noz wtedy

#24 Share Runner4554

Runner4554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 18:30

Kioti dk 551c + Anna ? ale z 4-skibową mogę się pożegnać (35x30)

#25 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 20:39

Kioti dk 551c + Anna ? Runner tak jak pisałem najlepiej przed poważnym zakupem traktora popracować nim pod dużym obciążeniem, wtedy wszystko będzie jasne. 4 skiby to wg mnie za dużo dla ciągnika o mocy 55 KM i masie tylko 2,5 tony takiego jak Kioti. Chyba że ktoś lubi sport estremalny czyli oranie na biegach polowych, kopanie się i zarzynanie maszyny.

#26 Share hanek

hanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 20:47

Kioti dk 551c + Anna ? Ja powiem tak!!!1 Kioti bym nigdy nie kupił!!!! Mój sąsiad klnie na to jak jasna cholera!!! Wydał na to blisko 90 tyś zł i co traktor po roku eksploatacji ma do wymiany przednie opony !!! a jak mu zapieli pług 3 skibowy to gdzie sucho to szedł a troszkę mokrej ziemi przyszło to sie topił!!! Teraz to we wsi wszyscy sie z niego śmieją że obrobią więcej pola zwykłą 60-siątkom niż tym jego Kioti. teraz sie chce tego pozbyć ;d;d; Takie jest moje zdanie o tym ciągniku!!

#27 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:07

Kioti dk 551c + Anna ? Do Runnera. Jak widzisz opinie o traktorze są bardzo rozbierzne, nie wdaje się w przepychanki bo nie każdy musi ten traktor cenić. Do znudzenia sie powtórzę, tylko test na żywo daje mozliwość oceny a nie gdybania. Ja nie żałuję zakupu, to co miał robić robi.

#28 Share Runner4554

Runner4554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 07:56

Kioti dk 551c + Anna ? Hymm... różne są wasze zdania no ale przecież w salonie nie dadzą mi nim wjechać w pole. :lol: :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 10:04

Kioti dk 551c + Anna ? ja w tamtym roku kopałem ziemniaki anną i bez problemu sobie radzi pod górki, w tym roku bez problemu radził sobie z pługiem 3 skibowym uni grudziondz, jeździłem w tedy na 2 w 3 zakresie biegów, lata też z talerzówką 2m o wadze 560kg, błoto mu nie straszne, ja na wiosnę robiłem w takim błocie że skrzynią dotykał błota ale ani razu się nie zakopałem, fajny bajer jest też że jak podnosisz podnośnik to WOM automatycznie się wyłącza.
Naprawdę jestem zniego bardzo zadowolony, a zwłaszcza z jego zwrotności i rewersu z lewej strony :)

PS: ciągnik posiadam od 6 września 2012r i ma już 180mth i ani jednej awarii :)

Runner4554
Kupiłeś ten ciągnik czy się zdecydowałeś na coś innego?
KPK Kumurun Team

#30 Share KrzysztofT

KrzysztofT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 15:26

Kioti dk 551c + Anna ? Polecam sprawdzić Kioti EX50CCr, wolnossący silnik 2500cc 50KM.

www.kioti.pl

#31 Share volkov

volkov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 20:34

Kioti dk 551c + Anna ? Podobno modele ex to chińczyk , może nie do konca, ale pewnie skladane sa w chinach , wiele osob narzeka że to wielka niedoróbka, a za ta kase to mozna kupic inny

#32 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 08:56

Kioti dk 551c + Anna ? Chyba coś ci się pomyliło albo miałeś jakieś sny B). Kioti to już chyba jedna z niewielu firm, która w całości samodzielnie produkuje wszystkie części i podzespoły do swoich ciągników. (Podobnie postępuje jeszcze chyba tylko Kubota). Także twoje "pewnie skladane sa w chinach " napewno nie trafiłeś w Kioti

#33 Share volkov

volkov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 08:27

Kioti dk 551c + Anna ? no może, nie będę się sprzeczał bo takie plotki słyszałem że dość awaryjne modele , szczególnie uszczelki pod głowicą

#34 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 11:48

Kioti dk 551c + Anna ? Słyszałeś jakieś plotki, i sam je rozpowiadas,z a pewnie nawet niewidziałeś Kioti na oczy

#35 Share wieniu101

wieniu101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 10:41

Kioti dk 551c + Anna ?

Na 100% dają radę mam taki zestaw i pracuje na sporych pagórkach i daje dade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 13:56

Kioti dk 551c + Anna ? Data kolego, data...