Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kioti dk 551c + Anna ?

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Runner4554

Runner4554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 09:01

Kioti dk 551c + Anna ? Co sądzicie o tym zestawie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Pytam ,poniewasz myśle nad kupnem tego traktora i chciałbym żeby współpracował z k.ziemiaczanym Anna. Prosze komentujcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kioti dk 551c + Anna ? Dzisiaj, 16:01
  •  

#2 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:09

Kioti dk 551c + Anna ? skoro 60-tki daja rade z tym zestawem to kioti rowniez powinien dac rade tym bardziej ze ma przedni naped i tych pare KM wiecej,runner tez chcialem kupic tego kioti ale jednak zdecydowalem sie na kubote,ogolnie ciagniki sa ciekawe ale nie mam przekonania co do ich jakosci

#3 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:59

Kioti dk 551c + Anna ? sasiad ma to kioti niewiem jaki symbol ale okolo 60 koni ale taka mała żaba jest :unsure: w zeszłym roku kopał anna własnie a w tym roku wymienił na grimme taki wiekszy od anny i tez nim kopał, sorki bo nie mam ziemniakow wiec sie nie wgryzałem w temat :blink:
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#4 Share Runner4554

Runner4554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:48

Kioti dk 551c + Anna ? kupuje coś bo moja 60 nie daje rady pod takie góry jakie ja mam, a 5314 niszczy mi ziemniaki bo ma szerokie koła. a kioti będzie dawać rade pod całkiem spore góry? Słyszałem ze mają całkiem głębokie bieżniki a zwłaszcza z tyłu. :unsure:

#5 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 19:48

Kioti dk 551c + Anna ? mysle ze powinna dawac,zwlaszcza ze jest ciezsza od 360,no i przedni naped,z tym glebokim bieznikiem to prawda jak bylem w katowicach u dilera to sie dziwilem co taki bieznik agresywny:P
135.JPG | raffx89 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

#6 Share Runner4554

Runner4554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 20:11

Kioti dk 551c + Anna ? a co on ma przy ranieniach? ;)

#7 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 21:26

Kioti dk 551c + Anna ? Kioti 451 daje sobie radę w bolko w piaskach i to pod górę,60 się kopała,wałek 750 niższe obroty,ja mam opony do międzyrzędzi 9,5 i nie było problemów.

#8 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 21:35

Kioti dk 551c + Anna ? a co ma miec?

#9 Share Runner4554

Runner4554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 15:00

Kioti dk 551c + Anna ? na ramionach ma takie jakby zaciski............ do czego one służą ;) :)

#10 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 22:47

Kioti dk 551c + Anna ? przenosze do inne ciagniki

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 10:15

Kioti dk 551c + Anna ? to jest zamek do wysuwania ramion

#12 Share Runner4554

Runner4554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 20:15

Kioti dk 551c + Anna ? aha..... a on nie jest za lekki na Anne

#13 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 18:26

Kioti dk 551c + Anna ?

aha..... a on nie jest za lekki na Anne

Mam Kioti Dk551c. Powiem tak nie wiem nic na temat kopaczek do ziemniaków ponieważ od lat nie sadzimy ziemniaków. Tyle wiem że kopie się wolno na niskich biegach. Ja kopałem sadzonki pługiem bocznym tegorocznej jesieni w błocie no i byłem zdziwiony że idzie, zasługa niedużej wagi i wspomnianego bieżnika, obok sąsiad 360 na łysych gumach miał problemy żeby na pusto przez pole przejechać. Na marginesie koreańczycy robili te traktory u siebie do pracy na polu ryżowym. Piszesz że masz pod górkę, górka górce nie równa. Kioti ma silnik wysokoobrotowy.No i z tego powodu inaczej zachowuje się jak wolno idzie na niskim biegu i wtedy nawet turbina się nie włącza tak gdzieś do 1800 obrotów a inaczej na wyższych obrotach, wyższym biegu i bez włączonego przedniego napędu wtedy moment i koła boksuja i się kopie. Najlepiej byłoby go przetestować, żeby nie było "zgrzytu" po zakupie. Najlepiej byłoby zwrócić się bezpośrednio do Pronaru w Narwi, napewno mają jakieś modele demonstracyjne i można coś do nich podczepić i popróbować na miejscu w polu albo poszukać kogoś kto ma ten model i używa go do podobnych maszyn.

#14 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 19:13

Kioti dk 551c + Anna ? ktom wstaw jakies fotki twojego kioti,jakie sadzonki kopiesz?moglbys wstawic fotke tego pluga ktorym wykopujesz,bo tez kopie sadzonki i chcialbym widziec twoj sprzet do tego bo moze bym cos w swoim zmodernizowal

#15 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:16

Kioti dk 551c + Anna ? Niestety nie mam fotek jak kopię za dużo było roboty a pogodna straszna. Pług był robiony do c330, to między innymi był jeden z powodów dla których kupiłem Kioti, traktor jest wąski wiec minimalnie ale pług wychodzi całym lemieszem poza zewnętrzny bok prawej opony. Nie musiałem nic przerabiać tylko na wieszakach maksymalnie ściągnąłem na prawo. Lemiesz szerokości około 45 cm, zawijany na prawym boku, z grubsza wychodzi "U", wchodzi w glebę na głębokość 20-40 cm, zawieszany na pojedynczej ramie - 10/12 cm, przekładnia od walka umieszczona na dospawanym kawałku takiej samej grubości długości 20-30 cm. Na lewym końcu ramy nóż odciążający z możliwością regulacji głębokości do 70 cm. Nie ma koła regulującego głębokość ,teraz jest całkowicie zbędne, traktor ma bardzo czułą regulację podnośnika na centymetry.

#16 Share Runner4554

Runner4554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 08:07

Kioti dk 551c + Anna ? Wielkie dzięki ktom. Ale ten Kioti chyba nie ma turbo. Czyż bym się mylił?

#17 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 08:46

Kioti dk 551c + Anna ? Model DK551c ma turbinę i tym różni się od DK 541c. Różnica w mocy zdaje się 10 KM. Różnią się też trochę w kabinie, mają inne rozmiary opon, z zewnątrz DK551c jest trochę większy, ma inny kształt błotników nad kołami tylnymi. Czy w mocy jest duża różnica trudno powiedzieć ponieważ nigdy ich nie porównywałem. Dk 541 zdaje się jest tańszy o około 8 tysięcy. Mam problem żeby w galerii wrzucić fotki, cały czas jakieś hasła się pojawiają : nieprawidłowa nazwa i coś tam jeszcze. Pytanie do moderatora o pomoc w tym temacie .

Wielkie dzięki ktom. Ale ten Kioti chyba nie ma turbo. Czyż bym się mylił?

#18 Share Runner4554

Runner4554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 13:33

Kioti dk 551c + Anna ? Nie wiedziałem . ktom a Kioti 551 uciągnął by taką talerzówkę :lol: Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Bomet 2,4 tak tylko się pytam bo jestem ciekawy (normalnie współpracuje z 5314 ale jestem ciekaw czy 551 podoła) :D

#19 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 14:26

Kioti dk 551c + Anna ? Nie używałem u siebie ciężkich maszyn. Przed zakupem rozmawiałem z rolnikim z okolic Rawy Mazowieckiej, który obrabia Kiotim 20 ha i twierdził że radzi sobie z taką talerzówką i pługiem 3 skibowym. Od siebie mogę dodać że napewno nie będzie fruwał z taką talerzówką, raczej 1 bieg i gaz w podłodze i wtedy spali około 5-7 litrów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share agromarchobrzany

agromarchobrzany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 15:54

Kioti dk 551c + Anna ? napewno da rade z tym k.ziemniaczanym , widziałem te ciągniki , ciekawe ,przedni napęd i ten bierznik w kołach , głębko , polecam
Ursus 3502 Agro Bis - sadownik