Skocz do zawartości

Zdjęcie

termostat zetor

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:21

termostat zetor jak długo trzeba czekac aby zetora złapał temperature w lekkiej pracy, z tego co widze na filmikach i zdjeciach to zetory z tej seri maja temperature w granicach 95* a u mnie jest znacznie mniej, wydaje mi sie ze silnik jest niedogrzany czy to moze byc wina termostatu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
termostat zetor Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:59

termostat zetor U mnie w zetorze tez mam zawsze niska temperature. Termostat mam. W ciezkiej pracy osiąga maksymalnie 70 stopni. Tak sobie myśle że może czujnik jest uszkodzony. Ale narazie tego nie sprawdzalem.
Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

#3 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 22:23

termostat zetor optymalna temperatura silnika to 85 stopni, w takiej silnik ma najlepsze osiagi, oczywiscie sa "widelki" +/- 5 stopni, i mysle ze przy lekkiej pracy wystarczy mu 10 minut na zlapanie temp. oczywiscie jezeli bedzie pracowal na obrotach okolo 1500-1800 obr/min.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#4 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:56

termostat zetor te filmy to przewaznie kreca tacy rozni .......[wstaw slowo ,ktore ci pasuje].przy normalnej pracy to 95 to oznacza ze ciagnik jest przeciazony , temperatura otoczenia jest bardzo wysoka,albo plynu malo przy lekkiej pracy to temperatura jest gdzie na 75[u mnie]i nie ma prawa wzrosnoc,przy orce glebokiej 3 plugiem to nieraz mam 95 ale na ciezkich glebach i cieplej jesieni to nic dziwnego.
dewro pewnie ci kabelek masy przy termostacie ugnil i temu nie chodzi.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#5 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 11:14

termostat zetor Wskaźnik tem. jest elektryczny i dlatego nie precyzyjny, powinieneś to uzglednić.
Termostat jest dobrany do silnika i powinna na nim być wygrawerowana tem. przy jakiej się otwiera.
O ile pamiętam jest to 78 st.C.
Sam nie dawno miałem stresa przy robocie bo wskaźnik zaczął fiksować, wymieniłem termostat a wnniym okazał się czujnik.
Czas jaki jest potrzebny do "zagrzania" się silnika może być różny, bo wiadomo że wiele rzeczy się na to składa.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 12:50

termostat zetor własnie u mnie duzo zalezy do temperatury otoczenia, jak jest duza to przy orce wskaznik pokazuje blisko 100 stopni, jak jest zimno to 70* a teraz gdy jest mroz to przy normalnej jeździe lekko ponad 60*.

#7 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:03

termostat zetor Między 100 a 60 jest spora różnica, ale pewnie tak jak piszesz wynika to z warunków w jakich pracuje silnik.
Przy 100 st. wskazówka jest pewnie na zielonym bo o ile pamiętam to u mnie jest podobnie.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:38

termostat zetor w takiej temperaturze silnik najlepiej pracuje, natomiast przy 60* jest troche mułowaty.

#9 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 14:49

termostat zetor Wczoraj byłem ze świnkami i rano wychodząc z domu było -18 st. i przy takiej tem. na zewnątrz mój ZETOR też miał kłopot żeby osiągnąć normalna tem. pracy.
Przytkałem chłodnicę i dopiero po ok. 30 min z nagrzewnic leciało dosyć gorące powietrze.

#10 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 17:50

termostat zetor W forterze przy temp -10 pełna temperatura 80 stopni była po przejechaniu 3-4 km z pługiem śnieżnym ( ale pług podniesiony i prędkość 25-30 kmh). Jak się słabo ciągnik grzeje na najczęściej wina termostatu, wymienialiśmy już termostat w dwóch NH TM. Albotymczasowo przesłonić chłodnicę i jest git, wiecie trudniej rozgrzać silnik jak jest -10, -20 stopni niż jak jest +15, czy +25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:59

termostat zetor

zobaczcie jaka ma temperature zetor na tym filmiku, moj nawet polowy tego nie osiąga przy wiekszym obciazeniu.

#12 Share tedi2

tedi2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 18:28

termostat zetor też miałem podobny problem zetor sie niechciał dogrzać nawet w lecie choc termostat był wymieniałem termostaty i nic wkońcu zrobiłem gruntowny przeglad układu termometr do chłodnicy pokazywał 68c na wskazniku równiezczyli jest ok czujnik równiez nadszedł czas na przedmuchanie rórek od nagrzewnicy wszystko poskładałem i teraz szybko łapie temp w lekkich pracach jest na poczatku zielonego chyba dobrze.Dodam ze gdy silnik dogrzany zuzywa mniej paliwa i lepiej pracje :)
ZETOR 7245 -głowny ciagnik
MF-255-jego niezastapiony pomocnik
C-330M- lekkie prace
idealnie się uzupełniają:)

#13 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2010 - 19:00

termostat zetor ja tam nie mam w zadnym ciagniku ani kombajnie termoststu... :) wole miec nie dogrzany silnik niz przegrzany z winy termoststu,(bo moze sie zaciąc)
i mam spokuj z temperatura.. w 1224 w orce mam max 80 stopni , a w lzeszych pracach 60.. w 914 podczas prasowani mam 60, a cisnienie oleju mam zawsze na 4.5 przez cały dzien pracy... a w 7211 jak sie rozgrzeje to miałem na poczatku zielonego pola.. ,ale doszłem dlaczego, bo mam zawalona chłodnice i juz nic z niej nie robie , bo musze kupic druga...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#14 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 19:18

termostat zetor Nie dziwcie sie ludzie, że termostat sie zacina jeżeli układ chłodzenia widzial tylko wode w swoim życiu. Niedogrzanie silnika też jest z deka tragiczne..

#15 Share marcin330

marcin330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 19:56

termostat zetor Ja u siebie w Zetorze i w Ursusie C-330 też nie mam termostatu tylko w zetorze mam taki mały problem a mianowicie czujnik nie pokazuje mi jaka jest temp. silnika wymieniłem już czujnik na nowy razem z obudową termostatu bo starej nie dało się rozkręcić ale dalej jest to samo czy przyczyną może być słaba masa?
Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 21:24

termostat zetor Tak właśnie może masy niemasz na tą obudowę idzie kabel od masy

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 19:06

termostat zetor mam taki problemik, jak odpowietrzyc układ chłodzenia? non stop sie zapowietrza teromstat wyrzuca wode i łapie wysoką temperature, jak odkrecam węże co ida do nagrzewnicy wywala powietrze, przez jakis czas jest ok i znowu...

#18 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 11:56

termostat zetor Nie odpowietrza sie układu.A może uszczelka pod głowicą puściła,ewentualnie przepłucz układ chłodzenia.

#19 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 16:39

termostat zetor hmm jakby uszczelka pod glowica to by stan oleju byl większy.
wydaje mi sie ze to termostat, choc wymiany był 10mth temu ale teraz te czesci to sa strasznie lipne, obudowa termistatu jest gorąca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 07:38

termostat zetor Niekoniecznie będzie powiększał sie stan oleju;)
A co do termostatu - orginalny termostat nie ma "grzybka" zamykającego mały obieg wody.