Zaloguj się, aby obserwować  
agrofarm100

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78

Polecane posty

agrofarm100    0

Jestem zainteresowany zakupem kombajnu zbożowego Class Dominator 76 lub 78. Co sądzicie o tych modelach? Jeśli ktoś się dobrze orientuje czym się różnią to proszę o posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

przylaczam sie do pytania :unsure: jak myslicie, na jakie areały ta maszynka wystarcza, i na ile sie opyla ja kupowac ?? interesuje mnie szczegolnie kombinacja tego kombajnu z waskim hederem 3.6 (na allegro takie widzialem)

Pozdrawiam :blink:


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My mieliśmy Dominatora 76 na 60 ha no i dawał rade lecz doszło hektarów to zmieniliśmy kombajn. Mieliśmy go z hederem o szerokości 3 m i myśle że z nim osiągał większą wydajność niż Bizon. Dominator 78 jest nowszy a więc i będzie droższy. :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Ja mam dominatora 76 z hederem 3,6 metra i bez problem można osiągnąć wydajność zwykłego bizona, a i nie ma żadnego problemu z rzepakiem że np. zapycha sie na wytrząsaczach. U mnie kosi 40ha swojego i w tym roku jeszcze było 20 ha usługach. Maszynka wygodna w porównaniu do bizona oczywiscie i prosta w budowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja z kolei spotkalem sie z dominatorem 76 sprowadzonym z francji a kupionym u polskiego handlarza. w maszynie tej doslownie wszystko sie sypalo. sita po dwoch dniach pekaly podsiewacz tez. rozpadlo sie mnostwo łozysk. rozpadl sie wariator przyspieszacza. miska olejowa byla peknieta i codziennie trzeba bylo dolewac ok 2.5 - 3l oleju silnikowego, przeciekala hydraulika. nawiew kabiny byl nieefektywny. praktycznie psol sie nawet kilka razy na dzien. oglnie latwa konstrukcja kombajnu, czesci dostepne u kazdego dilera. kombajn taki obrabial kilka lat temu 250ha teraz pracuje na 60 ale wlasciciel chyba postanowil go sprzedac. wniosek taki by niekupowac wyeksploatowanych sprzetow z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

główna roznica to kabina;) no i cena;] pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saper    0

przylaczam sie do pytania :blink: jak myslicie, na jakie areały ta maszynka wystarcza, i na ile sie opyla ja kupowac ?? interesuje mnie szczegolnie kombinacja tego kombajnu z waskim hederem 3.6 (na allegro takie widzialem)

Pozdrawiam :huh:

Moj wujek ma 60h + usługi kosił to dominatorem 76 heder 3.90 w zeszłym roku dokupił 86 bo nieradził sobie z usługami teraz na dwa to koszenie idzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Do 78 Classic

Zalety:

1. Oszczedne silniki,

2. Wysoki komfort pracy jeśli ma klimę.

3. Możliwość stałej kontroli strat

4. Przy hedrze 3,6 łatwość poruszania się po drogach.

5. Wydajność porównywalna z bizonem,

6. Duży zbiornik ziarna 4,2 m3.

7. Hydraulicznie otwierana rura.

8. Łatwość montażu i de sieczkarni.

9. Odrzutnik zanieczyszczeń na chłodnicy, więc się nie grzeje.

10. Wysysacz kurzu z filtra powietrza, więc rzadziej trzeba przedmuchiwać.

11. Długie sita i wytrząsacze, więc małe straty,

12. Regulacja hydrauliczna obrotów bębna.

 

Wady

1. Długi przy niezbyt szerokim hedrze, więc ciężko manewrować miedzy płotami i drzewami.

2. Zbyt wąska maszyna, więc nie pogoni zbyt szybko.

3. Wąski heder i długi kombajn, więc cięzko zbietrać słomę bo pokos pokrzywiony w wężyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saper    0

Kolega wcześniej wymienił zalety i wady ja to popieram kombajn dobry ale szybko nim nie poleci szczególnie w zbożu takim jak żyto.Ja w lutym kupiłem dominatora 86 zobacze jak on śmiga w życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Ja miałem dominatora 76 w ciągu sezonu spokojnie można zrobić nim 100 ha przy hederze 3.60m, bardzo solidna konstrukcja i prosty w obsłudze, wydajność porównywalna do bizona, bardzo oszczędny silnik w moim przypadku mercedes, o wiele większy komfort pracy w porównaniu z krajowymi jednak co mnie najbardziej przeraża to ceny części i problem z ich dostępem np pompa wodna najbliżej gdzie mogłem ją dostać to odległość 280 km B) sorry ale żniwa to nie czas na wycieczki.... Kombajn godny polecenia pod warunkiem że w okolicy jest jakaś składnica i dość duży areał do młocki ponieważ na 20 ha maszyna zbyt droga w zakupie jak i w utrzymaniu.


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj