Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agrofarm100

agrofarm100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 19:42

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78 Jestem zainteresowany zakupem kombajnu zbożowego Class Dominator 76 lub 78. Co sądzicie o tych modelach? Jeśli ktoś się dobrze orientuje czym się różnią to proszę o posta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78 Dzisiaj, 05:14
  •  

#2 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Dj'ka, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2009 - 21:06

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78 przylaczam sie do pytania :unsure: jak myslicie, na jakie areały ta maszynka wystarcza, i na ile sie opyla ja kupowac ?? interesuje mnie szczegolnie kombinacja tego kombajnu z waskim hederem 3.6 (na allegro takie widzialem)
Pozdrawiam :blink:
Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

#3 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:26

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78 My mieliśmy Dominatora 76 na 60 ha no i dawał rade lecz doszło hektarów to zmieniliśmy kombajn. Mieliśmy go z hederem o szerokości 3 m i myśle że z nim osiągał większą wydajność niż Bizon. Dominator 78 jest nowszy a więc i będzie droższy. :lol:
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#4 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 14:05

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78 Ja mam dominatora 76 z hederem 3,6 metra i bez problem można osiągnąć wydajność zwykłego bizona, a i nie ma żadnego problemu z rzepakiem że np. zapycha sie na wytrząsaczach. U mnie kosi 40ha swojego i w tym roku jeszcze było 20 ha usługach. Maszynka wygodna w porównaniu do bizona oczywiscie i prosta w budowie

#5 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:13

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78 ja z kolei spotkalem sie z dominatorem 76 sprowadzonym z francji a kupionym u polskiego handlarza. w maszynie tej doslownie wszystko sie sypalo. sita po dwoch dniach pekaly podsiewacz tez. rozpadlo sie mnostwo łozysk. rozpadl sie wariator przyspieszacza. miska olejowa byla peknieta i codziennie trzeba bylo dolewac ok 2.5 - 3l oleju silnikowego, przeciekala hydraulika. nawiew kabiny byl nieefektywny. praktycznie psol sie nawet kilka razy na dzien. oglnie latwa konstrukcja kombajnu, czesci dostepne u kazdego dilera. kombajn taki obrabial kilka lat temu 250ha teraz pracuje na 60 ale wlasciciel chyba postanowil go sprzedac. wniosek taki by niekupowac wyeksploatowanych sprzetow z zagranicy.

#6 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 20:06

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78 główna roznica to kabina;) no i cena;] pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share saper

saper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 10:47

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78

przylaczam sie do pytania :blink: jak myslicie, na jakie areały ta maszynka wystarcza, i na ile sie opyla ja kupowac ?? interesuje mnie szczegolnie kombinacja tego kombajnu z waskim hederem 3.6 (na allegro takie widzialem)
Pozdrawiam :huh:

Moj wujek ma 60h + usługi kosił to dominatorem 76 heder 3.90 w zeszłym roku dokupił 86 bo nieradził sobie z usługami teraz na dwa to koszenie idzie :D

#8 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 11:53

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78 Do 78 Classic
Zalety:
1. Oszczedne silniki,
2. Wysoki komfort pracy jeśli ma klimę.
3. Możliwość stałej kontroli strat
4. Przy hedrze 3,6 łatwość poruszania się po drogach.
5. Wydajność porównywalna z bizonem,
6. Duży zbiornik ziarna 4,2 m3.
7. Hydraulicznie otwierana rura.
8. Łatwość montażu i de sieczkarni.
9. Odrzutnik zanieczyszczeń na chłodnicy, więc się nie grzeje.
10. Wysysacz kurzu z filtra powietrza, więc rzadziej trzeba przedmuchiwać.
11. Długie sita i wytrząsacze, więc małe straty,
12. Regulacja hydrauliczna obrotów bębna.

Wady
1. Długi przy niezbyt szerokim hedrze, więc ciężko manewrować miedzy płotami i drzewami.
2. Zbyt wąska maszyna, więc nie pogoni zbyt szybko.
3. Wąski heder i długi kombajn, więc cięzko zbietrać słomę bo pokos pokrzywiony w wężyk

#9 Share klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:To i tamto ;)

Napisany 06 kwiecień 2010 - 09:42

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78 zadowoleni jesteście z tych kombajnów?

#10 Share saper

saper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 18:05

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78 Kolega wcześniej wymienił zalety i wady ja to popieram kombajn dobry ale szybko nim nie poleci szczególnie w zbożu takim jak żyto.Ja w lutym kupiłem dominatora 86 zobacze jak on śmiga w życie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 18 maj 2010 - 18:07

Co sądzicie o Class Dominator 76 i 78 Ja miałem dominatora 76 w ciągu sezonu spokojnie można zrobić nim 100 ha przy hederze 3.60m, bardzo solidna konstrukcja i prosty w obsłudze, wydajność porównywalna do bizona, bardzo oszczędny silnik w moim przypadku mercedes, o wiele większy komfort pracy w porównaniu z krajowymi jednak co mnie najbardziej przeraża to ceny części i problem z ich dostępem np pompa wodna najbliżej gdzie mogłem ją dostać to odległość 280 km B) sorry ale żniwa to nie czas na wycieczki.... Kombajn godny polecenia pod warunkiem że w okolicy jest jakaś składnica i dość duży areał do młocki ponieważ na 20 ha maszyna zbyt droga w zakupie jak i w utrzymaniu.
Adi1232