Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 4512, zwolnica planetara

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 19:42

Ursus 4512, zwolnica planetara Witam!!!

całekim przypadkiem dopatrzyłem się luz na łożyskachw zwolnicy w tylnym prawym kole... :unsure:

miał ktoś taki problem, jak to zlikwidować??? katalogu części wynika, ze są tam jakies podkłaki dystansowe, ale bez wstepnych informacji strach rozbierać...

z góry dzięki pozdr...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 4512, zwolnica planetara Dzisiaj, 01:24
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 19:57

Ursus 4512, zwolnica planetara Nie radze z tym jeździć wujas kolegi miał to w mf 255 koło miało już duży luz gdy zauważył i wymienić musiał kosz satelit, koszt około 1 tyś pln

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 21:07

Ursus 4512, zwolnica planetara a jeździć muszę :unsure: co drugi dzień kiszonki trzeba przywieź

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share piter200

piter200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 23:17

Ursus 4512, zwolnica planetara Musisz kupić podkladki dystansowe, są one różnej grubości. Podkladasz je pod łożysko. Największy problem polega na tym że te podkładki dość trudno dostać. Lepiej to napraw jak najprędzej bo może ci się rozsypać kosz satelit.

#5 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 23:45

Ursus 4512, zwolnica planetara w/g katalogu już ise dopatrzyłem tych podkładek, ale są nie do dostania, może ktoś mi dorobi... :lol: już teraz nikt mi nie powie, że lepiej kupić uzywaniego U4512 niż zetora 7211-5320, do zetora części w kazdym mieście i kazdy go zrobi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share fendos512c

fendos512c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 luty 2010 - 12:55

Ursus 4512, zwolnica planetara witam wiem że piszę to trochę późno ale też miałem taki problem z tym luzem w 5314 i najpierw byłem przestraszony i to bardzo ale okazało się że to wcale nie problem mianowicie zdjąłem zwolnice wyjąłem te dwa półksięzyce zwane [ podkładką dystansową] zmierzyłem suwmiarką ich grubość i bez żadnego problemu w sklepie z częsciami dostałem nowe trochę był problem z dobraniem odpowiedniej grubości ale to juz trzeba zrobić [na oko]według luzu jaki był poniewaz są rózne grubości tych podkladek [a dorobienia nie polecam ponieważ mają one odpowiednią twardość]

Edytowany przez krolikNH, 12 kwiecień 2010 - 21:55.

#7 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:32

Ursus 4512, zwolnica planetara Też mam luz w prawym kole i nie bardzo wiem jak to rozebrać ,może ktoś podpowie jak się za to zabrać ,albo jest to gdzieś opisane ,z góry dziękuje.

#8 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:58

Ursus 4512, zwolnica planetara Normalnie, żadna filozofia. Odkręcasz koło, odkręcasz nakrętki i wyjmujesz śruby zwolnicy. Zwolnica nie chciała się rozczepić, to potraktowałem młotkiem i klinem, zwolnica schodzi i tam podkładasz podkładki pod łożyska lub wymieniasz półpierścienie, masz kilka rozmiarów naprawczych. My nigdzie nie mogliśmy dostać części w pobliskich sklepach, z internetowych polecam ten http://sklep.techrol.com/
Ma największy asortyment części do naszych licencyjnych ciągników. Czytałem na forum, że wielu użytkownikom piasta koła nie chciała zejść z kosza zwolnicy, u mnie wystarczyło stuknąć prętem i zeszła bez problemu. Radzę Ci abyś jak najszybciej zlikwidował luz, my zbagatelizowaliśmy i kosz poszedł na złom. Masz parę fotek z mojej naprawy:
http://www.agrofoto..../365768-mf-255/ (rozebrana zwolnica,pod tą bieżnię łóżyska widoczną w pochwie zwolnicy dokłada się podkładki regulacyjne, półoś przy demontażu zwolnicy zostaje w moście, a do fotki sam ją wyjąłem)
http://www.agrofoto....wolnicy-mf-255/ (tak wygląda kosz zwolnicy)
http://www.agrofoto....wolnicy-mf-255/ (tak mi zmieliło frez, przez luz, który zbagatelizowaliśmy)
http://www.agrofoto....czy-pozostawic/ (piasta koła, tu są półpierścienie)
http://www.agrofoto....-330m-i-mf-255/ (podsumowanie kosztów naprawy)

My zwolnice wiele razy rozbieraliśmy. Jednego razu z powodu luzu rozebraliśmy zwolnice, wymieniliśmy oba łożyska, daliśmy podkładkę regulacyjną i wymieniliśmy uszczelniacz, a luz zmalał ale nadal został. Jeździliśmy tak, aż zmieliło frez na koszu zwolnicy, kupiliśmy nowy kosz, 3 komplety półpierścieni (3 rozmiary naprawcze) i uszczelniacz. Daliśmy najcieńsze półpierścienie jakie posiadaliśmy (ledwo weszły) skręciliśmy. Luzu nie ma, piasta strasznie ciężko się obracała. Jazdę próbną zrobiłem, zwolnica z każdym metrem coraz bardziej się nagrzewała. Tato w akcie desperacji rozkręcił jeszcze raz ją i dał stare orginalne wytarte półpierścienie. Skręciliśmy, luzu brak, piasta leciutko się obracała. Po jeździe próbnej (dość długiej) zwolnica się nie grzeje więc tak pozostawiliśmy. Dziwny przypadek ale tak jest i tak pozostawiliśmy. Jedyne sensowne wytłumaczenie nasuwające się to rzemieślniczy kosz zwolnicy, który kupiliśmy.

Rozbierz zwolnicę i sprawdź swoje półpierścienie blokujące piastę koła, być może one są wytarte i je należy wymienić. W naszych gołym okiem można było zobaczyć wytarty "rant". :(

Edytowany przez samczyk1991, 05 czerwiec 2012 - 21:11.

Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 07 czerwiec 2012 - 19:27

Ursus 4512, zwolnica planetara http://www.agrofoto....642-ursus-5314/ Dzięki za tak obszerną odpowiedź,właśnie to zrobiłem,tryby są OK,koszt to 14zł,dwie uszczelki korkowe i jedna podkładka pod łożysko i jest git.

Edytowany przez marek1977, 13 czerwiec 2012 - 19:38.