Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stuki w okolicy sprzęgła MF255

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik20

Rolnik20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 18:48

Stuki w okolicy sprzęgła MF255 Przy dużym obciążeniu np. przy orce słychać stuki w okolicy sprzęgła lub koła zamachowego lub przedniej części skrzyni biegów (przy małym np. bronowanie nie słychać). Podobne dwa, trzy stuknięcia słychać w momencie gaszenia silnika na luzie bez wciśniętego sprzęgła przy odbiciu wału (z wciśniętym sprzęgłem nic nie słychać). Czy jeden przypadek z drugim można łączyć czy to są dwie oddzielne sprawy i co to może być. Czy może mi ktoś na ten temat coś podpowiedzieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stuki w okolicy sprzęgła MF255 Dzisiaj, 05:29
  •  

#2 Share wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 19:41

Stuki w okolicy sprzęgła MF255 Nie wiem ale mi się zdaje ze to wina podnośnika, może jest źle ustawiony, coś na rozdzielaczu pod siedzeniem, albo jakieś śrubki poluzowane w sprzęgle i się zmienia położenie tarcz.
powered by DEERE

#3 Share adam2290

adam2290

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:01

Stuki w okolicy sprzęgła MF255 u mnie na przykład jest tak jak mam podniesiona owijarkę i cofam do tyłu to mi tez coś stuka ale jak się nagrzeje olej to już nie tez nie wiem co to jest
długo by opowiadać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Andrzej1956

Andrzej1956

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 10:24

Stuki w okolicy sprzęgła MF255 Ja podejrzewam pompe podnośnikową,pod obciązeniem tak słychać.

#5 Share Lukii17

Lukii17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:34

Stuki w okolicy sprzęgła MF255 Podejrzewam, że wydarte są półksiężyce na wale korbowym, a ten przesuwa się wzdłużnie razem z kołem zamachowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 08:52

Stuki w okolicy sprzęgła MF255 albo pęknięty wał znam dwa przypatki że jak stukało to jeżdzili z rok czasu a jak rozebrali to się zdiwili bo się bo wał się rozpadł stuki schłyhać w kabinie na zewnątrz nie mi jak pęk to stukał cały czas posiałem jeszcze 2 h pszenicy umyłem i rozebrałem w tych dwóch przypatkach ścieło wszystkie zęby na dużym kole rozrządu ciągniki chodziły do końca co ciekawe jak pęka wał ciągnik chodzi super jest silny i dobrze pali

stuki dochodzą tak jak piszesz najlepiej ściągnąć miskę i dobrze patrzeć powiem że to wał na 90%