Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 21:51

Claas Dominator 96 Nie tak bardzo ale buja.Może też tak być z tego powodu iż heder nie jest podpięty. Jutro postaram się nagrać jakiś filmik z tym zjawiskiem,wtedy może uda się zdiagnozować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 18:50
  •  

#162 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 01:47

Claas Dominator 96 moj tez byja :P to nawet moze byc przez wytrzasacze spowodowane
podsiewacz szybko zapierdziela i nie ma przeciw wagi wiec tez bedzie powodowal bujanie ;p

#163 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 10:46

Claas Dominator 96 Też mi się tak wydaje. I chyba nie da się tego uniknąć bo podsiewacz i wytrzasacze chodzą przód-tył więc ciężko byłoby to wyeliminować.

#164 Share pawel929

pawel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 11:26

Claas Dominator 96 siema, mam pytanie wie ktos czy jest i gdzie jest zawór przelewowy od wspomagania w 96 ??

#165 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 18:20

Claas Dominator 96

U Was tez się kołysze cały kombajn po załaczeniu młócarni i przenośnika?

założysz kolego heder i jak ręką odjął bujanie kombajnem, a jak pojedziesz w pole to nic nie będziesz wyczuwał jak dostanie obciążenia..

#166 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 21:44

Claas Dominator 96 Po założeniu hedera jest wszystko w porządku.
A powiedzcie mi czy u was po pracy kombajnu na sucho tylny wał jest zimny czy cieply? bo u mnie bywa w danym odcinku troche gorący.nie wiem czy nie jest czasami za ciasno na panewkach.

#167 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2012 - 22:12

Claas Dominator 96 Robiłeś coś może z tymi panewkami wcześniej czy nie. Czy jest wyczuwalny luz ?
W zasadzie grzać się nie powinny zwłaszcza po krótkim czasie pracy.

#168 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 06:04

Claas Dominator 96 Wymieniałem 2 szt. Luz jest ale chyba jednak za mały.w zestawie były 4 podkładki także pewnie wszystkie trzeba założyć.

#169 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 06:44

Claas Dominator 96

siema, mam pytanie wie ktos czy jest i gdzie jest zawór przelewowy od wspomagania w 96 ??

W obitrolu może byc zawor odrazu wbudowany.

#170 Share dukat2009

dukat2009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 06:57

Claas Dominator 96

Po założeniu hedera jest wszystko w porządku.
A powiedzcie mi czy u was po pracy kombajnu na sucho tylny wał jest zimny czy cieply? bo u mnie bywa w danym odcinku troche gorący.nie wiem czy nie jest czasami za ciasno na panewkach.

wał powinien byc cieply a nie goracy po prostu za ciasno jest na panewce podluz podkladke dystnsowa miedzy panewki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 17:09

Claas Dominator 96

Wymieniałem 2 szt. Luz jest ale chyba jednak za mały.w zestawie były 4 podkładki także pewnie wszystkie trzeba założyć.

wał będzie gorący ale żeby cię nie parzył w ręce..

jak wymieniłeś dwie panewki a trzy zostały to te nowe na 100 % są za ciasne... zresztą na starych panewkach masz jajka tak jak na wale a nowe są idealnie równe i jak w jednym miejscu skręcisz dobrze to w drugim będzie za ciasno albo za luźno...

ja np wały wyjmowałem i oddawałem do regeneracji razem z panewkami i facet nie chciał nowych tylko kazał stare przywieźć i on sobie je na wymiar zrobił..

#172 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 14:44

Claas Dominator 96 chlopaki mam wazne pytanie

czy u was jest smarowany przenosnik pochyly z lewej strony (stojac na przeciw komabjnu) ten co nisie zborze do mlocarni?
i czy jest u was smarowany odrzutnik slomy z prawej strony? (stojac na przeciw komabjnu)

#173 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 19:03

Claas Dominator 96

Tak wygląda wyżej wspomniane bujanie Dominatora. czy u Was tez tak jest?

#174 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 15 lipiec 2012 - 20:32

Claas Dominator 96 To przecież są obroty i muszą być drgania.W jeździe tego nie ma na postoju są.Ja też tak mam.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#175 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 21:45

Claas Dominator 96 co do panewek na wytrząsaczach - przy ostatnim ich przeglądzie zauważyłem, że luzy są różne w zależności od położenia wału.

Dlatego też - jeżeli już badacie luzy i przymierzacie się do wymiany panewek, sprawdzajcie każdą w tym samym położeniu, np maksymalnie u góry.

#176 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 22:45

Claas Dominator 96 co to za bujanie ;d dostanie w d*pe slome jakies chwasty i przestanie zobaczysz :P moj stary bizon sie buje ze malo kabina nie spadnie :)

co do kalamitki na tym wariatorze od przyspieszcza (co kiedys gadalismy w tym temacie) znalazlem ja trzeba dac przyspieszacz do oporu na max speed i ona jest od srodka na tym wariatorze tam od strony blach ;)

#177 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 07 sierpień 2012 - 21:02

Claas Dominator 96 witam :)
mam kilka pytan zwiazanych z kombajnem Class Dominator 96. Nie chce zakladac nowego tematu zeby nie zasmiecac moze tu mi ktos pomoze a wiec do rzeczy:
1. Gdzie moze znajdowac sie korek wlewowy oleju do skrzyni biegow ? Spustowy jest, od razu go widac, nie moge namierzyc wlewowego.
2. ile i jakiego oleju tam zalac ( chodzi o skrzynie zwykla, kombajn nie ma hydrostatu) ?
3. Przy fotelu sa 2 dzwignie z czerwonymi galkami: jedna dluga , druga krotsza i ta krotsza ma 3 otwory wiec na ktorym otworze powinna byc ustawiona ? Wiem ze ta dluzsza to sluzy do opuszczania i podnoszenia klepiska jezeli sie nie myle ?
4. pod kolami pasowymi z lewej strony kombajnu ( tu gdzie rura wysypowa) w okolicy okienka do bebna mlucacego sa dwie dzwigienki prawdopodobnie od jakis klapek pod klepiskiem. Te klapki powinny byc otwarte czy zamkniete ?
z gory dziekuje za pomoc :)
pozdrawaim :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#178 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 07 sierpień 2012 - 21:24

Claas Dominator 96 Ze skrzynia nie pomogę bo nie wiem gdzie jest korerk wlewowy, natomiast jeżeli chodzi o te dźwigienki obok fotela, to obie są do ustawianie klepiska. Gdzieś na forum jest instrukcja po polsku do dominatora 130/150 jak dobrze pamiętam. Tam jest dokładnie opisane jak ustawia sie te dźwignie do poszczególnych rodzajów zbóż, w dominatorze 96 ustawienia będą identyczne. Co do tych dźwigienek przy klepisku jest to tzw domłócanie. Chodzi o to ze tymi dźwigienkami zamykasz część klepiska przez co kłosy nie wypadają bezpośrednio na sita a niejako wracają na ponowny omłot. Normalnie te dźwignie są otwarte a klepisko odsłołoniete. Bardzo dobrze widać ruch tych klepek jak odkręcisz tą osłonę ponizej dźwigni.
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#179 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 08 sierpień 2012 - 21:12

Claas Dominator 96 aha rozumiem. musze doczytac dokladnie. Czekam wiec dalej na wasza pomoc odnosnie oleju w skrzyni biegow

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 15:14

Claas Dominator 96 mam do Was pilne pytanie, otóż mam zamiennik bagnetów o numerze 676235 jest to jakiś zamiennik od JAG, ale problem polega na tym, iż pozostałe bagnety mają numer 676235.4 i ten zamiennik przede wszystkim nie trzyma wymiaru, ale zdaje mi się nieznacznie mniejszy, czy to jest to samo czy też jest to inny rodzaj bagnetu? bo nie wiem teraz czy męczyć się z tym, aby dopasować to w jakiś sposób czy po prostu kupić w pn część o prawidłowym oznaczeniu