Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#141 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 06 luty 2012 - 23:42

Claas Dominator 96 bede musial zobaczyc ale chyba jak dobrze pamietam wiecej niz polowa w strone podlogi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 16:05
  •  

#142 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:02

Claas Dominator 96 w połowie to się ustawia na rzepak lub groch łubin czyli rośliny lekko wymłacające się. Na zboża to zależy co na pszenice ozimą nie schodzę poniżej 4 dziurki od góry a na jarą poniżej 2 -3 na tej głównej dużej dźwigni oczywiście i oczywiście wszystko zależy od zboża. Najlepiej to zajrzec do zbiornika czy nie łupie ziarna na połówki jeśli tak to popuszczasz np o dziurkę i znowu sprawdzasz, także trzeba wyjść z kabiny i popatrzeć na słome czy w kłósiach nie zostaje ziarno. Młocarnie trzeba tak ustawić żeby w zbiorniku nie łupało a z tyłu wymłócało, każde zboże jest inne i inaczej ustawiasz nawet przejeżdżając z pola pszenicy na inne pole już inaczej czasami trzeba ustawić.

a co do tej małej dźwigni to ustawiasz ja na dolną dziurkę jeśli masy jest dużo bo wtedy zwiększasz szczelinę wlotową miedzy klepiskiem a młocarnia a jeśli materiału jest mniej bierzesz do góry na pierwszą dziurkę i zmniejszasz szczelinę. Ja mam ją ustawioną cały czas na środkowy otwór..

#143 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 30 marzec 2012 - 11:04

Claas Dominator 96 Mam pytanie. Jak napiąć łańcuch w podajnku pochyłym (gardzieli)tzn. czy ma być naprężony czy luźny tak aby delikatnie ocierał o ślizgi na podłodze gardzieli???

#144 Share Radek2608

Radek2608

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 16:43

Claas Dominator 96

kolego kravter mylisz się nie trzeba popuszczać żadnych napinaczy. Po prostu chwytasz za i lekko pociągając by obrócić sieczkarnie popychasz pasek albo pociągasz do siebie w zależności na jakie kolo chcesz przerzucić.

A odnośnie tych kontrolek to;

1. czujnik awarii wytrząsaczy
2. elewatora kłosowego
3. elewatora ziarnowego
4. przenośnika pochylego gardzieli
5. sieczkarni

reszta chyba dobrze tylko 9 to chyba jest od zapchanego filtra powietrza u mnie jeszcze nigdy nie świeciła

WITAM PROSZE O POMOC CHODZI MI O DEMONTARZ TYLNEGO WAŁU WYTRZĄSACZY W CLAAS DOMINATOR 98 DURZO TO ROZBIERANIA ?

WITAM PROSZE O POMOC CHODZI MI O DEMONTARZ TYLNEGO WAŁU WYTRZĄSACZY W CLAAS DOMINATOR 98 DURZO TO ROZBIERANIA ?

#145 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 21:58

Claas Dominator 96 a z jakiego powodu chcesz wyjmować ten wał???? nie tak bardzo dużo.. rozkręcasz panewki na klawiszach podciągach je do góry i podpierasz je.. z lewej strony tam gdzie masz napęd klawiszy zdejmujesz koło napędowe a z prawej masz tylko łożysko wybijasz w jedną albo drugą stronę z łożysk i wyjmujesz wał..

tylko wiesz ja mam 96 ale 98 powinno być podobnie

Edytowany przez chomik111, 16 kwiecień 2012 - 22:36.

#146 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 17:06

Claas Dominator 96 w 98 napewno tez tak jest pod wzgledem konstrukcyjym te 2 modele niczym sie nie roznia ;p 98 ma wiecej bajerow ;p

#147 Share jarx08

jarx08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 20:12

Claas Dominator 96 dominator 96 ile pali?

#148 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 05 maj 2012 - 21:53

Claas Dominator 96 W którym miejscu macie w dominatorach przycisk od klaksonu?

#149 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 03 czerwiec 2012 - 10:29

Claas Dominator 96 U mnie przycisk klaksonu znajduje się obok przełacznika kierunkowskazów z lewej strony przy kierownicy
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#150 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 15:15

Claas Dominator 96 Macie jakieś podstawowe ustawienia kombajnu do koszenia zbóż? Dopiero nie dawno kupiłem kombajn także prosiłbym o jakieś rady co do ustawienia,Sit,klepiska,młocarni,wentylatora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 17:17

Claas Dominator 96 nie miales wczesniej kombajnu? najlepiej jakbys poszedl d kogos i by ci objasnil na przykladach
zebys widzial jak co do czego itp ;P

a reszta wyjdzie ci w koszeniu bedziesz patrzyl czy duzo zostaje jak zostaje to troche otwierasz sita zmniejszasz wiatr jedziesz dalej patrzysz do zbiornika czy czyste i tak ustawiasz na bledach :)

#152 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:33

Claas Dominator 96 Witam, ile może kosztowac listwa czujnika strat montowana przy sitach? Od niedawna posiadam dominatora 96, instalacja jest, brak tylko listwy.
Czy są jakieś polskie zamienniki filtrów: powietrza,paliwa, oleju?
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#153 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:38

Claas Dominator 96 kiedyś widziałem ten czujnik w allegro kosztował około 1500zl jeżeli dobrze pamiętam
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#154 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:48

Claas Dominator 96 @kravter chodz mi o jakieś wstępne ustawienia żeby jakoś wjechać w pole.

@jarekw po co Ci zamienniki skoro dobre filtry np. Donaldson można dostać w dobrych cenach.

#155 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 17 czerwiec 2012 - 23:36

Claas Dominator 96 panowie powiedzcie mi jak jest ze spalaniem w dominatorach 86 i 96 z silnikiem mercedesa turbo przy kosie 4,5 m ? Jak sprawuje sie w 96 hydrostat ? czy lepszym rozwiazaniem jest manualna skrzynia? Czy taki class jest lepszy od DF podobnej wielkosci ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#156 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3533 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 10:49

Claas Dominator 96

panowie powiedzcie mi jak jest ze spalaniem w dominatorach 86 i 96 z silnikiem mercedesa turbo przy kosie 4,5 m ? Jak sprawuje sie w 96 hydrostat ? czy lepszym rozwiazaniem jest manualna skrzynia? Czy taki class jest lepszy od DF podobnej wielkosci ?

Wadą DF jest mała popularność przez co trudniej jest kupić części zamiennie a do classów już nawet w polsce sporo części robią i bez problemu można je dostać.

#157 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 23:55

Claas Dominator 96 U Was tez się kołysze cały kombajn po załaczeniu młócarni i przenośnika?

#158 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 06:01

Claas Dominator 96 Nie bardzo nawet na małych obrotach mało sie kołysze a na roboczych w ogóle.

#159 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 10:51

Claas Dominator 96 U mnie na małych obrotach jest dobrze,ale na maksymalnych-roboczych zaczyna bujać kombajnem.co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 11:15

Claas Dominator 96 cos nie wyważone albo mlocarnia albo odrzutnik slomy ale bardzo buja? wes pod uwage ze w pszenicy sloma go troche wygluszy i bedzie mniej bujac