Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:11

Claas Dominator 96 chlopaki macie kalamitke na przekladni bez stopniowej?? u mnie nie ma ale wiem ze powinno sie smarowac wiec pytam jak jest u was czy jest??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 05:48
  •  

#122 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 23:08

Claas Dominator 96 Na której przekładni dokładnie????

#123 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 00:45

Claas Dominator 96 na tej co odbiera od silnika a daje na skrzynie :) ta co na niej jest przyspieszacz

#124 Share krciczek

krciczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 10:24

Claas Dominator 96

Witam, powiedzcie mi Panowie orientacyjnie jak ustawiacie młocarnie, chodzi mi o ustawienie dzwigień, tej krótkiej (trzy otwory) oraz drugiej-tej dłuższej w zależności od rodzaju zboża? Chodzi mi o praktyczne porady, bo to będą dopiero pierwsze żniwa tym kombajnem.

#125 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 17:57

Claas Dominator 96 @kravter nie pomogę ci bo ja mam na hydromacie u mnie nie tych wariatorów

@krciczek a na jakie zboża chcesz ustawienia????? na pszenicę ozimą ja młócę w zależności to co mi się sypie do zbiornika tak mniej więcej to ta główna (dłuższa) dźwignia to 3 dziurka od góry a na jare jedno wyżej (2).. (oczywiście regulujesz sobie w zależności czy nie sieka ci ziarna i czy wymłaca kłosy) krótka mam ustawioną na środkową dziurkę nią regulujesz opasanie bębna młocarni klepiskiem jak bierzesz ją na dół to masz wlot szczelinę na wejściu większą a jak do góry to mniejszą....

Obroty raczej młócę na najwyższych w zimowych pszenicach zmniejszam czasami o 100, 200 obrotów...

#126 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 17:59

Claas Dominator 96 chomik111 sprawdilem ten wal na wytrzasaczach co mowiles to ta
panewka sa letnie a wal goracy ;p

#127 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 22:36

Claas Dominator 96 U mnie są smarowniki na tym GÓRNYM kole jest jeden na takiej jakby rurce a na dolnym kole jest ich aż 6, ustawionych parami. O tym mowa czy źle kombinuje????

#128 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 22:45

Claas Dominator 96 mi chodzi o to kolo co jest z lewej strony nie?? i ono bieze pasem naped z silnika i przekazuje na skrzynie biegow?? idzie do niego rureczka hydrauliczna (idzie przyspieszacz do niego)o to mi chodzi

#129 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 00:37

Claas Dominator 96 dzięki kravter ja też ostatnio w rzepaku patrzyłem te wały i są takie ciepławe także chyba się dotarły..... a co do tej przekładni o której piszesz to wydaje mi się z poprzedniego kombajnu claas to powinieneś mieć na obu kołach (wariatorach) kalamitki do smarowania tulej na których się przesuwają zależnie od prędkości jazdy i smarowanie na łożyska po których chodzą...... ale jak to jest w 96 nie daje sobie ręki uciąć bo jak już pisałem mam na hydromacie (wspaniale się pracuję:) )

#130 Share krciczek

krciczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 11:16

Claas Dominator 96 @kravter Ja wczoraj też smarowałem kombajny, i wedle planu smarowania powinno coś tam być, mam nawet na tym kole naklejkę, tylko że szukałem szukałem i nic nie znalazłem podobnie jak Ty, także jak coś znajdziesz to daj znać. I jak ja już coś znajdę to też napiszę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 12:50

Claas Dominator 96 krciczek@ ok przejze dokladnie ta przekladnie

Edytowany przez kravter, 31 lipiec 2011 - 12:51.

#132 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 20:10

Claas Dominator 96 chłopaki jakim biegiem kosicie podejrzewam że 1???? i na ile obrotów wałka przekładni????
tylko podawajcie czy hydromat czy zwykła skrzynia????

#133 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 18:21

Claas Dominator 96 ja na 2 zwykla skrzynia a strzalka pod kierownica jest za 15 lekko :)

#134 Share grzeskun

grzeskun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 14:06

Claas Dominator 96 Witam Panowie jest chwila czasu okres przedświąteczny wiec nasuwają się pytania i szukanie rozwiązań.
Potrzebuję podpowiedzi jak dostać się do prawego cylinderka od hamulca bo w żniwa nie było czasu na takie usterki.Hamulec jest narazie na jedno koło i tak koledzy z zachodu pomyśleli bo zrobiony jest 2 obwodowy układ.
Teraz jak zaglądałem to tam jest półoś co idzie od skrzyni i na tej półosi jest bęben na klinie. Próbowałem tego klina wybić ale nie ma tam bardzo podejścia i nie wiem czy to w ten sposób można zdemontować. Panowie proszę o jakieś porady najlepiej jak ktoś miał z tym coś do czynienia.
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

#135 Share bordzilowski

bordzilowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:59

Claas Dominator 96

Witam Panowie jest chwila czasu okres przedświąteczny wiec nasuwają się pytania i szukanie rozwiązań.
Potrzebuję podpowiedzi jak dostać się do prawego cylinderka od hamulca bo w żniwa nie było czasu na takie usterki.Hamulec jest narazie na jedno koło i tak koledzy z zachodu pomyśleli bo zrobiony jest 2 obwodowy układ.
Teraz jak zaglądałem to tam jest półoś co idzie od skrzyni i na tej półosi jest bęben na klinie. Próbowałem tego klina wybić ale nie ma tam bardzo podejścia i nie wiem czy to w ten sposób można zdemontować. Panowie proszę o jakieś porady najlepiej jak ktoś miał z tym coś do czynienia.
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

Witam,
odkręć koło, zdejmij zwolnicę i wyciągnij półoś razem z bębnem. I to wszystko:)

pozdrawiam.

#136 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:18

Claas Dominator 96 musisz zdjac kolo to napewno ;) i tam dalej to musisz rozebrac beben i tam bedziesz mial cylinderek :D

#137 Share grzeskun

grzeskun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 12:59

Claas Dominator 96 Witam, BORDZILOWSKI a Ty miałeś może okazję z czyś takim się zmierzyć jak te hamulce, bo koło ze zwolnicą zdejmę z mniejszymi czy większymi problemami ale zdejmę ale zastanawiam się czy tam nie ma w zaolnicy jakiegoś zabezpieczenia na półosi i czy jak wyjmę półoś ze zwolnicy to czy tam jakieś kolo zębate nie spadnie i to co ty mówisz to jest z jednej strony a z drugiej strony na połosi jest nabity bęben i ta poloś wychodzi ze skrzyni nie wiem czy to mogę ewentualnie wysunąc czy wyjąć bo ten bęben jest nabity na takim klinie i jak próbowałem to zdjąć to niejest taka prosta sprawa a że wtyedy były żniwa to musiał wystarczyć hamulec na jedno koło.

Prośba moja jest o informację jakieś jak to ktoś naprawiał takie coś te hamulce.

Pozdrawiam

#138 Share bauer40

bauer40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:56

Claas Dominator 96 wiecie moze jak powinny byc ustawione dzwignie przy poszczególnych zbozach w dominatorze 96 ( jak wiecie sa dwie)

#139 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 05 luty 2012 - 16:09

Claas Dominator 96 od mlocarni? czy od kierownic wiatru? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama