Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 20:55

Claas Dominator 96 chomik111 i grzeskun - DZIĘKI! Jutro dzwonię do hurtowni i postaram się coś sprowadzić pasującego :)

A co do czyszczenia filtra powietrza - ja też to robię codziennie, czasem co dwa dni rano, razem ze sprawdzaniem wszelkich płynów, dmuchaniem - myciem chłodnicy i smarowaniem 90% punktów :)

Jak to ludzie mawiają - kto smaruje ten stoi - ale jechać się nie boi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 21:10
  •  

#82 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 21:07

Claas Dominator 96 Dobrze już tłumaczę dlaczego tak robię. kiedy zdejmujesz filtr dużo kurzu dostaje się do rury a co za tym idzie do silnika. Ja osobiście stosuje ranne przedmuchiwanie filtra bez jego wyjmowania plus czyszczenia TUBY i jak narazie jest wszytko OK. W pierwszym roku zaniedbaliśmy czyszczenie filtra i musieliśmy wyczyścić go na polu, wystarczyła sprężarka od ciągnika i kawałek węża. Co do kontrolki to ona nie zaczyna się od razu świecić po porostu zaczyna od czasu do czasu delikatnie żarzyć. A jak u was wygląda czyszczenie chłodnicy tzn jak często to robicie????

#83 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 22:07

Claas Dominator 96 Nie wiem na ile dobre i skuteczne może być czyszczenie filtra bez jego wyjmowania... skoro już rozbierasz tubę to cóż za problem wykręcić filterek i przedmuchać go "od środka" kompresorem?

Co do chłodnicy - tak jak pisałem - zależnie od warunków i czasu pracy robię to co 1-2 dni. Najczęściej wystarcza tylko sprężone powietrze na chłodnice oleju i wodną, raz na jakiś czas ustawiam kombajn w pochyle na prawą stronę i puszczam myjkę :) U mnie jest to niezbędne jeśli chcę w 30-stopniowe upały pracować w gęstej pszenicy z opuszczonymi klapami silnika :)

#84 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 22:23

Claas Dominator 96 ale czyszczenie filtra w tubie nie jest tak efektywne jak powiedział Marq wiem że jak sie go wyjmie i przedmucha od środka to dużo więcej kurzu wydmuchjesz.

co do chłodnicy ja przedmuchuję raz przed sezonem tak porządnie i pracuję całe żniwa także w rzepaku który sypie 4 tony i więcej i pszenicach 7 8 t /ha a wskazówka temp ledwie co się podnosi około 0,5 -1 cm. przy zamkniętych klapach.

a powiedzcie mi o jakich silnikach rozmawiamy bo od tego zależy czy się grzeją i jakie filtry chociaż wydaję mi się że powietrzne są takie same wszędzie

#85 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 08:07

Claas Dominator 96 Mam Dominatora 98SL Maxi. Chłodnicę czyszczę codziennie, no chyba że mniej wykoszę to co drugi dzień. Z filtrem na cztery dni jest zawsze spokój a i po czwartym jakoś specjalnie brudny nie jest (może to kwestia tych osłon nad nim). Jak to robicie, że nie czyścicie chłodnicy cały sezon??? U mnie jak mam czystą to wskazówka od temp. jest dokładnie na połowie zielonego pola, a jak dwa dni nie wyczyszczę to na trzeci już stoi na 3/4 zielonego i wtedy wiadomo w następny poranek czyszczenie. Mycie tylko po i przed sezonem a tak to sprężarka.

#86 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 08:50

Claas Dominator 96 Chłodnice czyszczę tylko sprężarką, jakoś woda mnie nie przekonuje. Co innego jeżeli doszło do jakiegoś wycieku oleju i została plam pod silnikiem to wtedy tylko woda pod ciśnienie. Koledzy naprawdę nie radze wam kosić z otwartymi klapami, ponieważ był u nas przypadek, że o mało co kombajn nie poszedł by z dymkiem, wszystko przez trochę kurzu który osiadł na kolektorze a dostał się tam właśnie przez otwarta klapę silnika. Zresztą z tego co zaobserwowałem to nie ma za dużej różnicy spadku temp przy otwartej czy zamkniętej klapie, dodam ze ma silnik Perkinsa 120 KM.

#87 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 09:11

Claas Dominator 96

Zresztą z tego co zaobserwowałem to nie ma za dużej różnicy spadku temp przy otwartej czy zamkniętej klapie

Mylisz się kolego. Spadek temperatury jest zauważalny ale w określonych warunkach. Jeżeli jest ponad 30 st. i nie ma nawet najmniejszego wiaterku, to otwarcie osłony pomoże. Lepiej jednak zawsze mieć czystą chłodnicę i nie ratować się w ten sposób, bo to pomaga nielicznym.

#88 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:33

Claas Dominator 96 nie no ja poprostu nie wierze w to co mówicie.. czy u was aby na pewno wszystko w porządku z płynem w chłodnicy???? ja mówię poważnie czyszczę chłodnicę sprężonym powietrzem przed sezonem (mam do wykoszenia ponad 80ha dobrego rzepaku i mocnych zbóż nieraz jeszcze z zielonkawą słomą) i wskazówka temp nawet do połowy nie dochodzi przy upałach 30 stopni. Silnik mercedesa 150km

#89 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:35

Claas Dominator 96 u mnie tak samo moze maja chlodnice zaladowane

#90 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 07:14

Claas Dominator 96 ja jak go kupiłem wyjąłem chłodnice i wymyłem myjką teraz tylko dmucham powietrzem. Może silniki mniejsze i mniejsze chłodnice.... u mnie to jest bycza na szerokość komory silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 07:16

Claas Dominator 96 Kolego chłodnicę miałem założoną nową i była dokładnie taka sama sytuacja. Wskazówka doszła dokładnie do połowy zielonego pola i stała idealnie w tym miejscu. Jak się chłodnica zabije kurzem to wtedy rzeczywiście wskazówka pójdzie trochę dalej ale jak jest czysta to stoi dokładnie na połowie.

#92 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 08:06

Claas Dominator 96

Ja osobiście wymieniałem filtry hydrauliki w swoim Dom 96, są tam 2 filtry i zależy od modelu albo sitkowe które można czyścić ( wymyć w benzynie ekstrakcyjnej ) albo wymienić siatkowe nie wiem jak jest to w układach z hydrostatem bo ja u siebie tego nie mam. Jeśli chodzi o ten filtr papierowy to jego numer katalogowy 766538.0 - koszt to 74 zł brutto sztuka,numer tego siatkowego 679410.1 ceny nie znam bo wymieniałem te papierowe.

Jak wymieniałeś te filry spuszczałesz cały olej z hydrauliki?? Czy da się bez spuszczania tzn tylko ze zbiornika wyrównanwczego?? Musze zmienić bo mi przy skręcaniu strasznie cięzko idzie:(

#93 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:12

Claas Dominator 96 tak zgadza się do połowy dochodzi w największe upały i tyle. kiedyś zaczęła mi dochodzić do czerwonego pod koniec żniw i nie wiedziałem co jest płynu dolewałem a się okazało że chłodnica zabita.

a możecie mi powiedzieć gdzie jest tan filtr w tym zbiorniczku???? bo mi też ciężko idzie skręcanie ale tylko na wolnych obrotach robiłem już orbitrol i nie pomogło to może ten filtr wymienię.

#94 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:32

Claas Dominator 96 Jeżeli jest ktoś chętny mogę przesłać na meila instrukcje do claasa dominatora 130, 140, 150. Budowa jest bardzo podobna. W sumie wrzuciłem to na serwer wiec jak ma ktoś ochotę pobrać to proszę: http://www.sendspace...feada5c78e38004

Edytowany przez krist4321, 13 lipiec 2011 - 20:47.

#95 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 06:56

Claas Dominator 96 Czy pod koszem obrotowym chłodnicy macie jakąś blachę, żeby osłaniała ten kosz od kurzu, który idzie z dołu? Tak się zastanawiam czy tam czegoś nie powinno być żeby ciągnął czyste powietrze tylko z góry.

#96 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 20:45

Claas Dominator 96 nie ja nic takiego nie mam... i nigdy się nie przyglądałem czy coś powinno być. Wydaję mi się że nie bo przecież musisz mieć widoczność na elewator kłosowy

kolego Krist4321 mógłbyś mi wysłać tą instrukcje bo serwer jest nie dostępny.. tomas157@op.pl z góry dzięki

Edytowany przez chomik111, 14 lipiec 2011 - 20:47.

#97 Share czapla197

czapla197

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 21:17

Claas Dominator 96 http://instrukcja.pl...trukcja_obslugi
Claas Dominator 86 Claas Axos 320 Lamborghini R4.105

#98 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 19:27

Claas Dominator 96 Krist4321 dzięki za instrukcję :)

ale dalej nie wiem czy trzeba cały olej spuszczać czy tylko przewody odkręcić.. ale chyba w tym roku już tego robić nie będę bo żniwa w następnym tyg rzepaczane się szykują

mam jeszcze takie pytanie czy u was z lewej strony na odrzutniku macie smarowanie??? bo ja nie widzę tam żadnej kalamitki??

Edytowany przez chomik111, 17 lipiec 2011 - 11:22.

#99 Share grzeskun

grzeskun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 13:22

Claas Dominator 96 Ja spuściłem cały olej ile było możliwe. Spuszczenie oleju to odkręcasz jeden przewód od siłownika skrętu tego z tyłu przy kołach i kręcisz kierownicą w jedną lub drugą stronę.
Olej lepiej wymienić przy wymianie filtrów bo nie kosztuje już drogo. Jak wymienisz w zbiorniku wyrównawczym to nie wiele już zostanie. Ogólnie to olej może być na oko ok. możesz nie widzieć w nim paprochów ale po kilku sezonach jest on przegrzany i traci swoje własności. Jak spuściłem olej to potem weszło mi ok 10 litrów.
Odpowietrzenie też nie jest trudne o ile jest konieczne. Odpowietrzasz kręcąc kierownicą na zapalonym silniku gdy dojdzie skręt do końca kręcisz dalej i powinno się odpowietrzyć. Może być konieczne odpowietrzenie jeszcze przy motowidłach na prawym siłowniku taką śrubą.
Podnosisz motowidła do góry, ktoś w kabinie trzyma dźwignię w pozycji "góra motowidły" a Ty popuszczasz śrubę żeby wszystkie ewentualne pęcherze wyszły i to tyle.

Uwaga przy spuszczaniu oleju zwolnij wszystkie siłowniki jazdy,chederu i młocarni wszystkie w pozycji żółwia.

Powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 19:18

Claas Dominator 96 takie rzeczy jak odpowietrzanie to ja wiem co i jak nie musisz mi tłumaczyć nie raz to robiłem.. Tylko nie byłem pewny czy trzeba spuszczać czy tak się da jakoś wymienić

dzięki za info ale i tak pewnie na drugi rok to zrobię teraz czas jechać na żniwa hehe

a z tym odrzutnikiem to wiesz coś ???? jak to jest u ciebie???? bo jeden mój znajomy w 86 znalazł smarowniczkę a ja jakoś nie mogę

Edytowany przez chomik111, 17 lipiec 2011 - 19:19.