kamilek122

Claas Dominator 96 czy Bizon Z056 ?

Polecane posty

chomik111    18

ja od 5 lat pracuje na tym sprzęcie przeglądy codzienne itp i nie spotkałem filtru od hydraulki.... może co przeoczyłem.

 

 

a co do filtru powietrza koledzy tego małego filcowego to jego numer u mnie to AM 420 W 1114031 to jest filtron u mnie ale na podstawie tego dobierzecie zamiennik jeśli ten nie będzie odpowiadał. Ale ja ogólnie na filtrony nie narzekam a mam ich w maszynach dużo zakładanych nie wiem jak wy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Filtr od hydrauliki znajduje się w tym zbiorniku gdzie jest olej hydrauliczny. Jak często czyścice filtr powietrza i czy wyjmujecie go do czyszczenia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

No właśnie pytam dlatego bo wg instrukcji nie czyści się go tak często. tylko wtedy jak zaświeci się kontrolka od filtra. Ja za to staram się czyścić częściej tą TUBĘ która zamyka filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

według instrukcji to tak jest ale powiem ci że wolę sobie codziennie rano wyjąć jak mam czas i przedmuchać bo kontrolka się znajduję zaraz przy silniku to jak ona się świeci to już albo słabo idzie powietrze przez filtr albo nawet kurz jest już rurze. A jak czyścic wtedy jak zaświeci ci się np w polu w trakcie pracy??? Ja wychodzę z założenia że lepiej zapobiegać niż leczyć a sami dobrze wiecie że w kombajnie najważniejszy jest silnik bo wszystko resztę można spokojnie naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

chomik111 i grzeskun - DZIĘKI! Jutro dzwonię do hurtowni i postaram się coś sprowadzić pasującego :)

 

A co do czyszczenia filtra powietrza - ja też to robię codziennie, czasem co dwa dni rano, razem ze sprawdzaniem wszelkich płynów, dmuchaniem - myciem chłodnicy i smarowaniem 90% punktów :)

 

Jak to ludzie mawiają - kto smaruje ten stoi - ale jechać się nie boi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Dobrze już tłumaczę dlaczego tak robię. kiedy zdejmujesz filtr dużo kurzu dostaje się do rury a co za tym idzie do silnika. Ja osobiście stosuje ranne przedmuchiwanie filtra bez jego wyjmowania plus czyszczenia TUBY i jak narazie jest wszytko OK. W pierwszym roku zaniedbaliśmy czyszczenie filtra i musieliśmy wyczyścić go na polu, wystarczyła sprężarka od ciągnika i kawałek węża. Co do kontrolki to ona nie zaczyna się od razu świecić po porostu zaczyna od czasu do czasu delikatnie żarzyć. A jak u was wygląda czyszczenie chłodnicy tzn jak często to robicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Nie wiem na ile dobre i skuteczne może być czyszczenie filtra bez jego wyjmowania... skoro już rozbierasz tubę to cóż za problem wykręcić filterek i przedmuchać go "od środka" kompresorem?

 

Co do chłodnicy - tak jak pisałem - zależnie od warunków i czasu pracy robię to co 1-2 dni. Najczęściej wystarcza tylko sprężone powietrze na chłodnice oleju i wodną, raz na jakiś czas ustawiam kombajn w pochyle na prawą stronę i puszczam myjkę :) U mnie jest to niezbędne jeśli chcę w 30-stopniowe upały pracować w gęstej pszenicy z opuszczonymi klapami silnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ale czyszczenie filtra w tubie nie jest tak efektywne jak powiedział Marq wiem że jak sie go wyjmie i przedmucha od środka to dużo więcej kurzu wydmuchjesz.

 

 

co do chłodnicy ja przedmuchuję raz przed sezonem tak porządnie i pracuję całe żniwa także w rzepaku który sypie 4 tony i więcej i pszenicach 7 8 t /ha a wskazówka temp ledwie co się podnosi około 0,5 -1 cm. przy zamkniętych klapach.

 

a powiedzcie mi o jakich silnikach rozmawiamy bo od tego zależy czy się grzeją i jakie filtry chociaż wydaję mi się że powietrzne są takie same wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Mam Dominatora 98SL Maxi. Chłodnicę czyszczę codziennie, no chyba że mniej wykoszę to co drugi dzień. Z filtrem na cztery dni jest zawsze spokój a i po czwartym jakoś specjalnie brudny nie jest (może to kwestia tych osłon nad nim). Jak to robicie, że nie czyścicie chłodnicy cały sezon??? U mnie jak mam czystą to wskazówka od temp. jest dokładnie na połowie zielonego pola, a jak dwa dni nie wyczyszczę to na trzeci już stoi na 3/4 zielonego i wtedy wiadomo w następny poranek czyszczenie. Mycie tylko po i przed sezonem a tak to sprężarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Chłodnice czyszczę tylko sprężarką, jakoś woda mnie nie przekonuje. Co innego jeżeli doszło do jakiegoś wycieku oleju i została plam pod silnikiem to wtedy tylko woda pod ciśnienie. Koledzy naprawdę nie radze wam kosić z otwartymi klapami, ponieważ był u nas przypadek, że o mało co kombajn nie poszedł by z dymkiem, wszystko przez trochę kurzu który osiadł na kolektorze a dostał się tam właśnie przez otwarta klapę silnika. Zresztą z tego co zaobserwowałem to nie ma za dużej różnicy spadku temp przy otwartej czy zamkniętej klapie, dodam ze ma silnik Perkinsa 120 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Zresztą z tego co zaobserwowałem to nie ma za dużej różnicy spadku temp przy otwartej czy zamkniętej klapie

Mylisz się kolego. Spadek temperatury jest zauważalny ale w określonych warunkach. Jeżeli jest ponad 30 st. i nie ma nawet najmniejszego wiaterku, to otwarcie osłony pomoże. Lepiej jednak zawsze mieć czystą chłodnicę i nie ratować się w ten sposób, bo to pomaga nielicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

nie no ja poprostu nie wierze w to co mówicie.. czy u was aby na pewno wszystko w porządku z płynem w chłodnicy???? ja mówię poważnie czyszczę chłodnicę sprężonym powietrzem przed sezonem (mam do wykoszenia ponad 80ha dobrego rzepaku i mocnych zbóż nieraz jeszcze z zielonkawą słomą) i wskazówka temp nawet do połowy nie dochodzi przy upałach 30 stopni. Silnik mercedesa 150km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja jak go kupiłem wyjąłem chłodnice i wymyłem myjką teraz tylko dmucham powietrzem. Może silniki mniejsze i mniejsze chłodnice.... u mnie to jest bycza na szerokość komory silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Kolego chłodnicę miałem założoną nową i była dokładnie taka sama sytuacja. Wskazówka doszła dokładnie do połowy zielonego pola i stała idealnie w tym miejscu. Jak się chłodnica zabije kurzem to wtedy rzeczywiście wskazówka pójdzie trochę dalej ale jak jest czysta to stoi dokładnie na połowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Ja osobiście wymieniałem filtry hydrauliki w swoim Dom 96, są tam 2 filtry i zależy od modelu albo sitkowe które można czyścić ( wymyć w benzynie ekstrakcyjnej ) albo wymienić siatkowe nie wiem jak jest to w układach z hydrostatem bo ja u siebie tego nie mam. Jeśli chodzi o ten filtr papierowy to jego numer katalogowy 766538.0 - koszt to 74 zł brutto sztuka,numer tego siatkowego 679410.1 ceny nie znam bo wymieniałem te papierowe.

Jak wymieniałeś te filry spuszczałesz cały olej z hydrauliki?? Czy da się bez spuszczania tzn tylko ze zbiornika wyrównanwczego?? Musze zmienić bo mi przy skręcaniu strasznie cięzko idzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

tak zgadza się do połowy dochodzi w największe upały i tyle. kiedyś zaczęła mi dochodzić do czerwonego pod koniec żniw i nie wiedziałem co jest płynu dolewałem a się okazało że chłodnica zabita.

 

 

a możecie mi powiedzieć gdzie jest tan filtr w tym zbiorniczku???? bo mi też ciężko idzie skręcanie ale tylko na wolnych obrotach robiłem już orbitrol i nie pomogło to może ten filtr wymienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Czy pod koszem obrotowym chłodnicy macie jakąś blachę, żeby osłaniała ten kosz od kurzu, który idzie z dołu? Tak się zastanawiam czy tam czegoś nie powinno być żeby ciągnął czyste powietrze tylko z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

nie ja nic takiego nie mam... i nigdy się nie przyglądałem czy coś powinno być. Wydaję mi się że nie bo przecież musisz mieć widoczność na elewator kłosowy

 

 

 

kolego Krist4321 mógłbyś mi wysłać tą instrukcje bo serwer jest nie dostępny.. tomas157@op.pl z góry dzięki

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Krist4321 dzięki za instrukcję :)

 

ale dalej nie wiem czy trzeba cały olej spuszczać czy tylko przewody odkręcić.. ale chyba w tym roku już tego robić nie będę bo żniwa w następnym tyg rzepaczane się szykują

 

 

mam jeszcze takie pytanie czy u was z lewej strony na odrzutniku macie smarowanie??? bo ja nie widzę tam żadnej kalamitki??

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskun    2

Ja spuściłem cały olej ile było możliwe. Spuszczenie oleju to odkręcasz jeden przewód od siłownika skrętu tego z tyłu przy kołach i kręcisz kierownicą w jedną lub drugą stronę.

Olej lepiej wymienić przy wymianie filtrów bo nie kosztuje już drogo. Jak wymienisz w zbiorniku wyrównawczym to nie wiele już zostanie. Ogólnie to olej może być na oko ok. możesz nie widzieć w nim paprochów ale po kilku sezonach jest on przegrzany i traci swoje własności. Jak spuściłem olej to potem weszło mi ok 10 litrów.

Odpowietrzenie też nie jest trudne o ile jest konieczne. Odpowietrzasz kręcąc kierownicą na zapalonym silniku gdy dojdzie skręt do końca kręcisz dalej i powinno się odpowietrzyć. Może być konieczne odpowietrzenie jeszcze przy motowidłach na prawym siłowniku taką śrubą.

Podnosisz motowidła do góry, ktoś w kabinie trzyma dźwignię w pozycji "góra motowidły" a Ty popuszczasz śrubę żeby wszystkie ewentualne pęcherze wyszły i to tyle.

 

Uwaga przy spuszczaniu oleju zwolnij wszystkie siłowniki jazdy,chederu i młocarni wszystkie w pozycji żółwia.

 

 

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

takie rzeczy jak odpowietrzanie to ja wiem co i jak nie musisz mi tłumaczyć nie raz to robiłem.. Tylko nie byłem pewny czy trzeba spuszczać czy tak się da jakoś wymienić

 

 

dzięki za info ale i tak pewnie na drugi rok to zrobię teraz czas jechać na żniwa hehe

 

 

a z tym odrzutnikiem to wiesz coś ???? jak to jest u ciebie???? bo jeden mój znajomy w 86 znalazł smarowniczkę a ja jakoś nie mogę

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj