Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 luty 2010 - 20:09

Claas Dominator 96 dziekuje naprawde wszystkim :):):)
teraz pozostało mi poszukać jakiegoś dobrego, wielkie dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 19:32
  •  

#22 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 15 luty 2010 - 15:24

Claas Dominator 96 Po czym poznać, że chodził w kukurydzy? Pomijając resztki, które oczywiście można dobrze wymyć.
Młocarnia i wytrząsacze będą znacznie bardziej zużyte ?

#23 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 21:20

Claas Dominator 96 jak ustawić wszystkie parametry w Claas'ie 96, chodzi mi o czujnik strat ziarna ????
jakim biegiem jeździć ???? ile ma mieć obrotów ???

#24 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 11:20

Claas Dominator 96 jak sprawdzić czy kombajn ma dobre klepisko ???
i jak zajrzeć do dolnych sit ???????

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2011 - 20:53

Claas Dominator 96 Hmm... polska maszynę??? Mojemu dziadkowi sprowadzili claas'a tylko nie wiem jakiego i to było parę lat wstecz 8-10 nie wiem. To z Niemiec go sprowadził tylko to już po znajomości. Ale jak go przyprowadził to był tak odnowiony albo nie tak zniszczony. Na pierwszy rzut oka nie było żadnego wgięcia(I po dokładnym obejrzeniu nie był pogięty, a ta podłoga w nim była pomalowana jakby po niej nikt nie chodził. Silnik miał zdrowy, pasy i łożyska miał nowe, układ chydrauliczny(wspomaganie i od podnoszenia hedera) miał nowe, opony, światła, instalację elektryczną i nie miał nawet najmniejszego śladu rdzy. Ale dziadek tak szanował go, że po kilku latach był rozwalony pogięty i chodził jak nie wiem jakiś rzęch z niego się zrobił ale to nie ważne.
Kupił go za chyba 40-50-parę tysięcy pln.
I jeden warunek miał najlepszy kombajn jaki sprowadzili do składnicy(Po dobrej znajomości hehe...) I ty jakbyś miał jakieś znajomości to mógłbyś coś lepszego z claas'a kupić ale bizona od 1-szego właściciela kupuj Jak zajdzie taka możliwość.

I jak coś padnie w claas to nie musisz go do 1/2 rozkładać.

#26 Share pawel929

pawel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 18:36

Claas Dominator 96 yoł :] niedawno kupiłem 96 i mam pytanie do innych posiadaczy .
1. do czego służą zaznaczone kontrolki na obrazku bo nie działają a chciał bym je uruchomić --->
http://zapodaj.net/4...0a6e1a.jpg.html
aa i ten obrotomierz to jest od prętkosci maszyny czy skrzyni biegów? bo tez nie działa
2 kotrolki od start ziarna w jaki prawidłowy sposob powinny działać bo umnie mrygaja w cały swiat od gory do dołu po właczeniu zapłonu :o ---> http://zapodaj.net/c...6402ab.jpg.html
3 do czego służą te dzwigienki ?? ---> http://zapodaj.net/3...a9dceb.jpg.html a posiada ktos z was schemat instalacji elektrycznej badz jakis katalog?? chetnie bym nabył kserówki. wiadomo nic za darmo :A
ps, jaki macie olej w hydro ?? boxsol sie nadaje ??
pzdro

#27 Share fendos512c

fendos512c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:26

Claas Dominator 96 Kontrolki ze strzałkami są od poziomu ziarna w zbiorniku (zielona 2/3 czerwona pełny zbiornik)a trzecia wydaje mi się że sygnalizuje zapchany filtr powietrza (ale tego nie jestem pewien bo u mnie jeszcze nigdy się nie zaświeciła).Co do obrotomierza to pokazuje albo obroty młocarni albo prędkośc jazdy zależy jak przełączymy pstryczek pod kierownicą obok obrotomierza.Kontrolek stat ziarna nie mam . a dzwigienki służą do ustawiania kierunku strumienia powietrza na sita.

Edytowany przez nasil90, 27 marzec 2011 - 20:56.
Cytowanie posta

#28 Share pawel929

pawel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 15:26

Claas Dominator 96 oo dzieki wielkie. : )

#29 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 29 marzec 2011 - 21:54

Claas Dominator 96 Panowie z wysp brytyjskich zakup Claasa to nie problem, w miarę tanio a co najważniejsze sprzet nie jeździ po krzakach jak u nas.

Problem jest z transportem- niestety nisko podwoziowa lora to wydatek rzędu 12 tys brutto tak wiec suma sumaru już tak dużo sie nie zaoszczędzi (lub zarobi). Największy deal robi sie na albo uszkodzonym albo wychechłanym.
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#30 Share pawel929

pawel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:22

Claas Dominator 96 nikt nie ma sprawanego start ziarna by mogł napisac jak ma działac porawanie ?? ;o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share grzeskun

grzeskun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 09:35

Claas Dominator 96 Witam fendos 512c mam takie pytanie do ciebie mam Dominatora 96 3 lata i te dwie kontrolki ( strzałki ) od napełniania zbiornika to się zgadza tylko jak u mnie to nie działa bo jak to działało to nie miałem sygnału sygnalizującego niskie ciśnienie oleju piszczy tuż po zapaleniu u ciebie też tak jest.
Jak działa poziom ziarna w zbiorniku to nie działa sygnalizacja ( piszczenie) od oleju i jak przełączę tą kostkę to odwrotnie.

Jak to u Ciebie jest.

A co do tego czujnika strat to sobie podaruj bo i tak to nic nie daje.

Jak gubisz ziarno to wyjdź i zobacz co się dzieje pod słomą lub w zbiorniku jak Ci czyści

#32 Share fendos512c

fendos512c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 19:15

Claas Dominator 96 U Mnie działa normalnie tzn.jak odpale zimny kombajn to świeci ciśnienie oleju i brzęczyk który jest z prawej strony pod siedzeniem brzęczy 12 razy (jak kombajn rozgrzany to 2-3 razy i cisza)a kontrolki od poziomu ziarna też działają,jak przycisnę czujnik w zbiorniku (niższy) świeci zielone ,jak przycisne obydwa czujniki świecą obie kontrolki

#33 Share grzeskun

grzeskun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 13:42

Claas Dominator 96 Ale Ty coś może wiesz jak tam z tymi kabelkami to jest.
Bo ja to uruchomiłem w ten sposób jak wcześniej pisałem czyli jak jest zimny silnik to tak jak u Ciebie brzęczy kilkanaście razy jak ciepły to 2 , 3 razy i spokój, kontrolki wszystkie w zegarze sprawne, czujniki w zbiorniku ziarna również, tylko że kabelki które idą do tej skrzynki pod kabiną schodzą się w 1kostkę i jak podłączę tę kostkę pod zegar to muszę wypiąć inna kostkę czyli brzęczyk od oleju.
Wiesz jak to jest u Ciebie w tej skrzynce pod kabiną.
Robiłeś tam coś , czy tak u Ciebie było od początku, bo ja z tymi kabelkami trochę się męczyłem bo jak kupiłem kombajn to nie chodziło prawie nic, taki był zasyfiony kurzem, plewami że dopiero jak wyczyściłem czujniki przeczyściłem styki to zaczęło to jakoś działać.
Nie wiem z tego co piszesz czy może to można spiąć razem??????
Jest szansa żebyś zrobił jakieś fotki jak to jest u Ciebie pod kabiną podłączone

#34 Share fendos512c

fendos512c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:39

Claas Dominator 96 u Mnie działa to od początku nic przy tym nie robiłem jak będe miał chwile to zerknę jak to u mnie wygląda z bliska i zrobie jakieś foty.

#35 Share krciczek

krciczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 12:22

Claas Dominator 96 Witam, potrzebuję Waszej pomocy, otóż kupiłem w tym roku claas 96, i mam takie pytanie może ktoś mi powiedzieć od czego sa zaznaczone kontrolki? Oraz kiedy które mają się świecić a kiedy nie.

http://naforum.zapod...d8fe6c.jpg.html

#36 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 17:35

Claas Dominator 96 ok to bedzie chyba tak
1.nie mam pojecia
2.chyba przenosnik klosowy
3.przenosnik ziarnowy
4.przenosnik pochyly
5.chyba mlocarnia
6.chyba wytrzasacze
7.poziom ziarna w zbiorniku chyba 70%
8.poziom ziarna 90%
9.nie wiem moze wiatrak (ten co na sita wieje)
10.reczny
napewno zadna czerwona nie moze swiecic :) jezeli zle opisalem poprawcie

#37 Share krciczek

krciczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 16:56

Claas Dominator 96 Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze takie pytanie, jak cofnąc młocarnie w classie 96 w razie gdyby się zapchała, bo w bizonie to zakładało się klucz, kręciło i bez problemu, a tutaj patrzyłem i prawde mówiąc nie wiem jak.

I jeszcze jedno, jak włączyć sieczkarnie, tzn wiem ze muszę przerzucić pasek, tylko za bardzo nie wiem jak bo on jest dość mocno naciągnięty. Zrobiłem zdjęcia i może ktoś mi powiedzieć czy czegoś tam brakuje? Albo podpowiedzieć jak to się robi.

http://zapodaj.net/a...c43867.jpg.html

http://zapodaj.net/f...daa643.jpg.html

#38 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 17:01

Claas Dominator 96 na pasku jest napinacz trzeba go poposcic :) a z mlocarnia to nie wiem pewnie lomikiem i za cepy

#39 Share krciczek

krciczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 17:14

Claas Dominator 96 Czyli za każdym razem trzeba popuszczać napinacz? Bo myślałem że jest tutaj inaczej to rozwiązane, bardziej praktycznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 23:40

Claas Dominator 96 jest praktyczniej nie musisz z paskiem latac tylko masz wolne kolko :)
inaczej sie nie da musisz popuscic napinacz zawsze tak bedzie ^^