Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#361 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 lipiec 2015 - 20:39

Claas Dominator 96

Teoretycznie 10-2 ale bezpieczniej będzie mieć 3mm na wylocie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 09:14
  •  

#362 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 18 lipiec 2015 - 20:45

Claas Dominator 96

Ja bym ci radził kupić Bizona ale młodsze i mocniejsze egzemplarze m.in Bizon Super Z-110 Hydrostatic , Bizona Dynamic Z-115 . Mają około 250 KM i są w naprawach równie łatwe jak Bizony Z-056 . Claas może jest lepszy jakościowo ale w niektórych naprawach trzeba połowę kombajnu rozebrać . Jeśli chodzi o spalanie to trzeba się liczyć z tym że będzie palił od ok 12 l do 20 l na godzinę pracy .

Jeżeli pomogłem to proszę o zieloną strzałkę w górę . Pozdrawiam 

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#363 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 18 lipiec 2015 - 22:49

Claas Dominator 96

@Valtra123 o czym ty chlopie mowisz? bizon latwiejszy w naprawie? claasa dziecko naprawi, a w bizonie sama zmiana pasa na mlocarni to meka jakich malo, juz nie wspomne ze polowa napedow idzie za przenosnikami :D powiedz mi co takiego naprawiales w claasie ze rozbierales pol kombajnu? :)

Edytowany przez kravter, 18 lipiec 2015 - 22:50.

#364 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 18 lipiec 2015 - 22:51

Claas Dominator 96

On dopiero zamierza kupić claasa :D 

#365 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 18 lipiec 2015 - 22:56

Claas Dominator 96

@kamil496 to nawet kombajnu nie ma a juz wie ze trzeba polowe rozbierac? :D ja posiadam oba i mam porownanie :D
a i ps. claasa 96 silnik mercedes 170km pali mniej niz bizon ;)

Edytowany przez kravter, 18 lipiec 2015 - 22:56.

#366 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 09:41

Claas Dominator 96

Powiedzcie temu chłopaczkowi że już mercator ma taką samą wydajność jak bizon, ale bizon nie spali 8l na godzinę w sieczkarni......tylko 18!!!

#367 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 18:31

Claas Dominator 96

Prawda nie naprawiałem bo jeszcze nie kupiłem Claasa , ale mój koleś ma i mówi że przy niektórych naprawach nie powiedział jakich , trzeba pół kombajnu rozbierać . Natomiast Bizon jest łatwy w naprawach może oprócz tego że faktycznie zmiana paska w młócarni jest tragiczna ale resztę można w dość prosty sposób naprawić . Claas ma dużo elektroniki i dziecko tego nie naprawi . I to co najważniejsze części zamienne do Bizona są tanie oraz jest tańszy w eksploatacji , a jeśli chodzi o Claasa to części są drogie a koszty eksploatacji są większe . Pozdrawiam

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#368 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 19:41

Claas Dominator 96

dobra, powiedz mi najpierw o czym ty wgl do nas rozmawiasz? mowisz w temacie o claasie 96 w ktorym NIE MA ELEKTRONIKI (kilka czujnikow ktore nic nie znacza) naprawa lozyska odrzutnika slomy w bizonie, wymiana lozyska wytrzasaczy(na przedniej korbie to skaranie boskie) te i wiele wiecej napraw w bizonie to dzien stania (dla kogos wprawionego) dla nowego uzytkownika 2-3 dni ;) najgorze w bizonie jest to ze wiekszosc napedow masz za przenosnikami, w claasie nie ma nawet 1 takiego napedu ;)

co do czesci, jedziesz na szrot z kombajnami w zime i nakupisz pol samochodu oryginalnych czesci za 1-2 tysiace zl :P

Edytowany przez kravter, 19 lipiec 2015 - 19:45.

#369 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 19:54

Claas Dominator 96

Dobra spokojnie my możemy się spierać ile wlezie , ale i tak decyzja należy do kamilek122 .

#370 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 20:01

Claas Dominator 96

ja sie nie spieram :) tylko mowie ze to co powiedziales nie ma uzasadnienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 lipiec 2015 - 20:03

Claas Dominator 96

decyzja nalezy do kamilek122 ?? Przecież on o to pytał w 2009 roku ogarnij sie chłopie. Kamilek dawno claasem pewnie kosi ;d

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#372 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 20:08

Claas Dominator 96

Uzasadnienie jest takie że może i Claas jest lepiej wykonany i lepszy od bizona ale oba kombajny są super chodź bizon tak jak wcześniej napisałem jest łatwiejszy w naprawie . A co kamilek122 kupił to ja nie wiem . Pozdrawiam 

#373 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 20:12

Claas Dominator 96

bizon to dobra maszyna, szczegolnie z eksportu ale gdzie ty ta latwosc naprawy widzisz to nie mam pojecia, w pordzewialych srubach? nawet takie pierdoly jak sruby claas ma w ocynku, ma bite miejsca gdzie mozesz walic mlotkiem, niektore napedy maja miejsce na sciagacz. W bizonie przez 20 lat tego nie zauwazylem ;)

z tego co pamietam kupil claasa i gdzies potem jeszcze go zachwalal (chyba srodek tematu) ;)

Edytowany przez kravter, 19 lipiec 2015 - 20:14.

#374 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 20:12

Claas Dominator 96

Tak rozumując, to pewnie twój tata jeździ jeszcze maluchem lub dużym fiatem. Bo łatwiejsze w naprawie od innych i części robione przez rzemiosło  niedrogie. Jeśli się mylę to popraw.

#375 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 21:07

Claas Dominator 96

mam problem w dom 88 z silnikiem elektrycznym do regulacji obrotów motowideł. w jedną stronę chodzi a w jedną nie. zwolni ale nie daje rady przyśpieszyć. bezpiecznik , przekazniki ok prąd dochodzi . gdy podłącze bezpośrednio z prostownika to działa, ale czasem się zacina. kilka sezonów temu wymieniłem silnik elektryczny {pasuje z wycieraczek opel kadet} , do ostatniego sezonu chodziło dobrze teraz coś się zacina. czyżby przekładnia już wysiadała?. nie uśmiecha mi się tego zmieniać nowa 4300zł. 

wracając do napraw najwięcej roboty miałem przy wymianie zębatek dolnych na podajnikach kłosowym i zbożowym, taka mała wymiana a prawie pół kombajnu do rozbiórki, ale w 2 osoby to pół dnia roboty, 

#376 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 22:23

Claas Dominator 96

Grzegorz a odkreciles silnik i robiles proby na sucho? :P
a nie dalo sie odchylic przenosnik, przeciac zebatke i zasadzic nowa? :D

Edytowany przez kravter, 19 lipiec 2015 - 22:27.

#377 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 09:02

Claas Dominator 96

Kolega chyba pokusił się o wyciągnięcie całych ślimaków, a wystarczy odkręcić obudowy skrajnych łożysk, ściągnąć te łożyska ściągaczem, przesunąć obudowy na zewnątrz i albo rozciąć zębatkę, albo zdjąć ją zaciskami stolarskimi założonymi przez otwór pod podajnikiem. Mając nowe zębatki w maksymalnie godzinę można wymienić obie nie spiesząc się zbytnio

#378 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 11:43

Claas Dominator 96

tak wyciągałem  ślimaki nie mogłem zdjąć łożyska na koszu bo nie ma jak założyć ściągacz. jeśli chodzi o silnik elektryczny do obrotów wialni lub motowideł to pasuje od wycieraczek z golfa 3 lub opel kadet astra, trzeba tylko wymontować jedną z 3 szczotek tą która jest podłączona na masę bo inaczej przy kombajnie będzie chodził tylko w jedną stronę. 

#379 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 12:56

Claas Dominator 96

tak wyciągałem  ślimaki nie mogłem zdjąć łożyska na koszu bo nie ma jak założyć ściągacz.

Kolego, jak odkręcisz obudowy łożyska od podajnika to całym podajnikiem można na wakacje polecieć - na bank zmieści się ściągacz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 13:32

Claas Dominator 96

Słuchaj jankris . Mój ojciec ma najnowszego Mercedesa S500 a po prostu mam sentyment do polskich maszyn i uwielbiam polską motoryzację . Tylko tyle .