Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 22:54

Claas Dominator 96

Witam. U mnie w Dominatorze dzieje sie cos takiego jakby się przytykał na podajniku pochyłym,przytyka sie tak ze az silnik schodzi z obrotow,kosilem zyto to az tak czesto sie nie zdarzało ale jak pszenice to co chwile kombajn przysiadał,co to może być?łancuchy za mocno naciągniete? pęknieta listwa ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 23:52
  •  

#342 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 06:21

Claas Dominator 96

Raczej to nie podajnik bo on ma sprzęgło i szybciej stanął by niż zduszał silnik. Chyba że podajnik jest źle ustawiony i nie równo podaje materiał do młocarni i to ona przydusza silnik.

Pod przednim wałem w podajniku masz takie klocki przykręcone do boków podajnika które podpierają ten wał , możliwe ze są ustawione do kukurydzy. Z boku na podajniku powinieneś mieć rysunki jak te klocki powinny byc ustawione do konkretnych  upraw.

#343 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 12:26

Claas Dominator 96

Tylko że sprzęgło na dużym kole mam mocniej dokrecone praktycznie na max. Podajnik źle ustawiony,czyli? nie równo prawa/lewa strona dociągnieta?

Sprawdze klocki o ktorych mówisz, jest możliwosc zeby sie same przestawily? bo było dobrze,nic nie grzebane a w zeszłym sezonie zaczal sam z siebie sie tak przyduszac.

#344 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 12:56

Claas Dominator 96

Chodziło mi właśnie o ustawienie na tych klockach ale skoro mówisz ze bylo dobrze to same raczej sie nie przestawiły.

Łańcuchy powinny być tak naciągnięte żeby listwy dołem dotykały do tych plastikowych prowadnic.

A moze po prostu przydusza sie bo traci moc . Może gdzieś przepchało się paliwo albo filtr do wymiany .

#345 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 17:21

Claas Dominator 96

ja tak miałem w 88 wymieniłem filtr paliwa i jak było ok tobie radze to samo 

#346 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 19:54

Claas Dominator 96

Sprawdzałem te klocki i były w pionie czyli najwyzszym punkcie wiec wychodzi na to ze bylo ustawione na QQ,zmieniłem na poziom bo z naklejki wynikało ze takie ustawienie jest na zboże. Silnikiem raczej nie idzie bo słychac czkawkę z gardzieli a silnik zarazem delikatnie przysiada.

#347 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 21:03

Claas Dominator 96

Skoro nic nie było grzebane i było dobrze i tak sam z siebie zaczął sie dławić to nie będzie to wina klocków mimo ze źle były ustawione.

Zrób jak pisze kolega wyżej, wymień filtr paliwa i przejrzyj cały układ paliwowy . U mnie był zapchany na wyjściu z baku i objawy były podobne . Na wysokich obrotach pod obciążeniem po prostu możne mu brakować paliwa.

#348 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 21:44

Claas Dominator 96

Klocki zostawie juz tak jak powinny być na Zboża czyli 38mm.

Filtr Paliwa zmieniony,układ od zbiornika do filtra i powroty przedmuchane,odstojnik wyczyszczony,fakt był zawalony syfem ze nie puszczał paliwa i byl praktycznie suchy.

Nie wydaje mi sie ze idzie to silnikiem bo slychać buczenie z pod kabiny tak jakby za duzo masy łykał.

#349 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 22:33

Claas Dominator 96

Wyczyść chwytacz kamieni i przestanie się dławić.

#350 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 15 lipiec 2015 - 22:54

Claas Dominator 96

Panowie, mam pytanie dotyczące Dominatora 96, otóż w ostatnim sezonie rwał mocowanie sita górnego i mocowanie blach na "wylocie" kosza sitowego, doszło do tego, że wykręcił się jeden z prętów mocujących górne sito. Rozebrałem w tej chwili napęd wachacza i sam wachacz, luz był, wg mnie dość duży, czy to może być jedyna przyczyna? Czy jeszcze na coś zwrócić uwagę?

Poza tym, czy to dziwne ł metalowo-plastikowe łożysko usytuowane w wachaczu jest zabezpieczone z obydwu stron segerami? Bo w tym co rozebrałem były tylkoresztki czegoś co przypominało seger.  

Za sugestie będę wdzięczny.

Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 07:06

Claas Dominator 96

Klocki zostawie juz tak jak powinny być na Zboża czyli 38mm.

Filtr Paliwa zmieniony,układ od zbiornika do filtra i powroty przedmuchane,odstojnik wyczyszczony,fakt był zawalony syfem ze nie puszczał paliwa i byl praktycznie suchy.

Nie wydaje mi sie ze idzie to silnikiem bo slychać buczenie z pod kabiny tak jakby za duzo masy łykał.

Teraz powinno być już dobrze.

Panowie, mam pytanie dotyczące Dominatora 96, otóż w ostatnim sezonie rwał mocowanie sita górnego i mocowanie blach na "wylocie" kosza sitowego, doszło do tego, że wykręcił się jeden z prętów mocujących górne sito. Rozebrałem w tej chwili napęd wachacza i sam wachacz, luz był, wg mnie dość duży, czy to może być jedyna przyczyna? Czy jeszcze na coś zwrócić uwagę?

Poza tym, czy to dziwne ł metalowo-plastikowe łożysko usytuowane w wachaczu jest zabezpieczone z obydwu stron segerami? Bo w tym co rozebrałem były tylkoresztki czegoś co przypominało seger.  

Za sugestie będę wdzięczny.

Sprawdź czy nie popękał ci cały ten kosz zwłaszcza na dole koło mocowań do tych wahaczy, jeśli kosz będzie popękany wymiana łożysk na wahaczu nic nie pomoże. Na tych łożyskach na wahaczu powinny byc takie osłonki z blachy podobne jak krytych łożyskach.

#352 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 21:19

Claas Dominator 96

Chwytacz kamieni tez wyczyszczony,zobaczymy co będzie jak pójdzie w pole,mam nadzieje ze bedzie dobrze.

#353 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 16 lipiec 2015 - 22:07

Claas Dominator 96

OKEY, kosz oglądałem dość dokładnie. Z jednej strony na samym dole, w odległości kilku cm od mocowania wachacza jest rysa (peknięcie) długości ok. 4-5 cm. Co z tym teraz zrobić? Spawać? Dostęp jest tylko z jednej strony.Trochę mnie zmartwiłeś, bo myślałem, że jak wymienię wszystkie łożyska to będzie dobrze.

Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#354 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 17:38

Claas Dominator 96

jak ustawić dominatora 96 klepisko tymi dziwigniami w kabinie

#355 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 18:28

Claas Dominator 96

Takie duże chłopaki i nie wiedzą....

To nie jest buczenie z gardzieli tylko za dużo masy podaje.

Ktoś grzebał przy szczelinie klepiska? To pytanie retoryczne. Oczywiście że grzebał. Szczelina jest mała, a szanowny pan po kawalersku po polu śmiga i kombajn się dusi.  Hederek w ciemno strzelam że minimum 3.60. Objawy to takie charakterystyczne łupnięcie aż blachy na kombajnie zadzwonią. Masy się nazbiera i jak już cepy złapią to jak pierdykną o klepisko to wszystko aż się trzęsie.

Jeździj tak dalej to w wersji lekkiej tylko go zapchasz, a w wersji ciężkiej pogniesz klepisko/urwiesz mocowania klepiska/urwiesz mocowanie bębna

#356 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 21:55

Claas Dominator 96

Też pisałem że objaw jest taki jakby za duzo masy szło na klepisko. Szczelinę ustawia się w kabinie także wiadomo że czasami trzeba zmiejszyc lub zwiekszyc i w taki sposob moglo byc grzebane. Heder 3.90. To co myslisz że po odpowiednim ustawieniu szczeliny tego łupania nie będzie?

#357 Share Adameo

Adameo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 21:58

Claas Dominator 96

nigdy w życiu claasa tylko John Deere prosty w obsłudze i ogólnie jest ok a ten claas nie jestem z nim

#358 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 22:25

Claas Dominator 96

@Adameo wlazles tylko to napisac? jak tak to juz nie wchodz i jedz do gory, ktos pisal ze mial jd i juz w zyciu nie chce, ja tez wole claasa, tutaj to juz kwestia gustu

@Eryko, jak masz ustawione palce na slimaku?

Edytowany przez kravter, 17 lipiec 2015 - 22:25.

#359 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 lipiec 2015 - 12:20

Claas Dominator 96

Też pisałem że objaw jest taki jakby za duzo masy szło na klepisko. Szczelinę ustawia się w kabinie także wiadomo że czasami trzeba zmiejszyc lub zwiekszyc i w taki sposob moglo byc grzebane. Heder 3.90. To co myslisz że po odpowiednim ustawieniu szczeliny tego łupania nie będzie?

Dam sobie 70cm penisa uciąć jak nie będę miał racji, że masz za małą szczelinę na klepisku.

Można też wolniej jechać, ale efekt może być mierny.

Aha, dopóki nie młócisz kukurydzy, strączkowych, albo traw to szczelinę zostaw w spokoju. Wystarczy 13-3, albo lepiej 15-4 (a nawet 17-5) i każde zboże wymłóci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 18 lipiec 2015 - 15:29

Claas Dominator 96

A wiesz może jaka szczelina powinna być ustawiona na trawy?