kamilek122

Claas Dominator 96 czy Bizon Z056 ?

Polecane posty

Pajej    231

Ten 86 ma długa? na TIRa ledwi daje rade wysypać


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie, ma krótką, 86 jest cały krótszy od 96 i jeżeli 86 ma długą rure co zdarza sie rzadko to wtedy rura wystaje pół metra za kombajn gdy jest złożona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czyli na krótkiej też da rade na TIRa wysypać


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

To jeszcze zależy od tira bo tez są wysokie i niskie. Mam krótka rurę założona i na jeden tir ledwo dało się wysypać a na drugi był problem dyzy z  wysypaniem bo był wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak tir będzie stał na drodze a pole będzie niżej to już wogóle można zapomnieć o wysypywaniu.

Co do długiej rury top one chyba występowały z szerszymi hederami po to aby wysypując w locie ciągnik jechał nad pokosem i żeby koła nie gniotły pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ale wiecie jak to jest szukając uzywki. Ma mieć silnik merca, napęd hydro cheder 4,5 z wózkiem i długa rure. nie za duze wymagania?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

nie, ale ja juz bym szukal czegos nowszego, sam swojego bym na cos nowszego wymienil, ale narazie te rolninctwo niepewne i poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nowsze to i kasa inna nie wiem czy przed tymi żniwami nazbieram na 96 prawdopodobnie kupie dopiero na zniwa 2018 a co dopiero cos nowszego. a jeszcze jedno wole X6 w dobrym stanie niz X8 w kiepskim


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

to fakt, za x8 trzeba juz zaplacic konkretnie, ogladalem jednego 98, ladny byl, ladnie utrzymany, niezjechany ale cena wlasnie adekwatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Witam. Jakie ustawienia robicie na rzepak w Dominatorze 96? Chodzi mi o ustawienie obrotów młócarni,wiatru,kierownice wiatru sito dolne,gorne i szczeliny na młócarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

dzwignie od klepiska 6-9 m

obroty bebna 650-1000

sito górne otwarcie w mm 4-6 mm  przedłużenie sita górengo 4-6mm

sito dolne 3-5

dmuchawa 500 obr

 

dane z instrukcji.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 19.12.2009 o 07:58, Darou napisał:

jeśli sta Cie na classa to sie nie zastanawiaj. Bizon to polskie rzemiosło, prosty w obsłuze i naprawie ale to sa wyeksploatowane maszyny. bez dobrego remontu co roku nie wyjedziesz w pole. W Classie masz silnik mercedesa albo perkinsa zaś w polskim bizonie od Jelcza. Moim zdaniem wybór jest prosty. nie sugeruj sie zbytnio radami starszych bo oni sie na Bizonach wychowali;)

W Bizonie Z056 jest silnik Sw 400 a nie od Jelcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Lexion1012 napisał:

Dnia 19.12.2009 o 07:58, Darou napisał:

jeśli sta Cie na classa to sie nie zastanawiaj. Bizon to polskie rzemiosło, prosty w obsłuze i naprawie ale to sa wyeksploatowane maszyny. bez dobrego remontu co roku nie wyjedziesz w pole. W Classie masz silnik mercedesa albo perkinsa zaś w polskim bizonie od Jelcza. Moim zdaniem wybór jest prosty. nie sugeruj sie zbytnio radami starszych bo oni sie na Bizonach wychowali;)

W Bizonie Z056 jest silnik Sw 400 a nie od Jelcza.

złota łopatą dla Ciebie

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj