Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#321 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 11:05

Claas Dominator 96

a nie ma z nim problemów tyu przegrzewanie się ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 19:41
  •  

#322 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 12:40

Claas Dominator 96

chłodnice trzeba czyscic (przedmuchiwac od czasu do czasu jak w kazdym kobajnie) i problemu nie ma najniejszego z przegrzewaniem.

w dominatorze 76 ten silnik bedzie wolnossacy o mocy 120KM (a wiec niewysilony), podczas gdy takze montowano go w 86/96 a nawet 106 gdzie po turbodoładowaniu jego moc osiagałą 170 a nawet 200 koni i mimo to wszystko było z nim ok.

takze mówie, o ile ktos go nie przegrzał, to jestem pewien, ze nie bedzie z nim najmniejszego problemu.

z reszta spróbuj znależć tu na forum jakies watki, gdzie ludzie narzekają na om352-nie znajdziesz.

#323 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 26 styczeń 2015 - 13:36

Claas Dominator 96

ja mam Merca z turbo , przedmuchuje chlodnice przed sezonem i potem 3 tygodnie nawet nie zaglądam, temp stoi zawsze na 1/3 skali czy to +40 czy +20 stopni na dworze, i tak chodzi sobie 3 tygodnie lub więcej. Oleju grama nie bierze, przy -10 pali po kilku obrotach, przypominam że nie ma żadnych świec żarowcyh ani nic takiego.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#324 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 14:07

Claas Dominator 96

Okej dzięki za pomoc Teraz wiem co szukać 

#325 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 15:09

Claas Dominator 96

http://olx.pl/oferta...html#0609675821 co myślicie za 60tyś oddawał przez tele 

#326 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 27 styczeń 2015 - 18:32

Claas Dominator 96

trzeba jechać i oglądać, na zdjęciach nic nie zobaczysz dokładnie co w nim siedzi. Sprawdz czy nie był spalony.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#327 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:33

Claas Dominator 96 Jak to sprawdzić

#328 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:55

Claas Dominator 96

ogladac trzeba dobrze i dokladnie czy gdzies spod farby spalenizna nie wychodzi.

#329 Share sztajerek91

sztajerek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 luty 2015 - 21:00

Claas Dominator 96

claas dominator 106           jaka wydajność           awaryjność          

Potrzebuje kombajnu na 90ha rzepak pszenica pszenżyto jęczmień 

#330 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 01 luty 2015 - 21:41

Claas Dominator 96

no do 106 to juz heder z 5,1m co najmniej ,  6 klawiszy , zalezy jakie pola masz, ale takim to 15-20 ha dziennie zrobisz. Awaryjnosc ? , nie ma w nich slabych punktow, po prostu trzeba cos dobrego kupic i sie na mine nie wpierniczyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share sztajerek91

sztajerek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 luty 2015 - 16:09

Claas Dominator 96

mam jednego na oku tylko,że ma parę wad: chłodnica oleju- silnik Perkinsa. na rębaku noże do wymiany. targaniec przy chederze. rozdzielacz pod kabiną trochę się poci i o nim też będzie trzeba pomyśleć. części do 106 bardzo drogie?? 

cheder mniejszy niecałe 5 m będzie pasował mi na przejazdy z pola na pole. 

a co do gleby to 4 klasa miejscami 3 

#332 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 02 luty 2015 - 16:27

Claas Dominator 96

szukaj z silnikiem mercedesa. Targaniec to mysle ze w 500 zl sie wyrobi , rozdzielacz to zalezy , pod pokrywka jest 3 oringi , ktore mozna wymienic za 5 zl , zalac mu oleju lepszego, ja mam zalany nie HL tylko jak sie nie myle HV 68 , do ukladow bardzo mocno obciazonych, i wszystko po calym dniu pracy chodzi idealnie, nie grzeje sie tak jak HL i w wysokiej temp. nie robi sie tak jak woda, wiec jak wymienisz oringi to juz nie bedzie ich wymywalo i przegrzewalo. Co do ceny czesci to oryginalne to czasem potrafia z nog powalic ale jest duzo dobrych zamiennikow, lozyska pasuja wszystkie metryczne polskie , paski klinowe tez momzna spokojnie dobrac z polskich i pasuja. Co do pola to bardziej chodzi o to jakie masz kawałki bo jak małe po 0,5 czy po 1 ha i oddalone to wiadomo , ze duzo przez dzien nie zrobisz bo przejazdy zabijaja czas, ale jak spore kawalki to leci sie moment. Claasem 96 mozna zrobic lekko od hektara do 2 przez godzine a 106 jest wieksza wiec mniej na pewno nie zrobi.

#333 Share sztajerek91

sztajerek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:16

Claas Dominator 96

jest jeden w okolicy z silnikiem mercedesa ale nie jest w najlepszym stanie. i myślę o tym z silnikiem perkinsa.  no własnie boje się trochę o cenę części bo w sezonie nie przebiera się tylko bierze się to co jest. a co do pola to mam trzy kawałki po 1,5 ha jeden 3,5 a tak to reszta około 10 ha. dużo kawałków i za tym przejazdów z pola na pole. na co najbardziej zwracać uwagę w tych kombajnach?? a może jakieś inne kombajny? ktoś poleci coś innego na 90 ha. 

#334 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:21

Claas Dominator 96

jest tez multum czesci z rozbiorkowych, wiec nie ma co sie bac. jak go przygotujesz to 90 ha obskoczysz bez awarii. Cos innego to z tego co wiem to ludzie chwala sobie NH model TC

#335 Share sztajerek91

sztajerek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:37

Claas Dominator 96

do mnie jakoś nie przemaiają  NH. wole claasa. 

myślałem też nad DF ale są bardzo drogie. 

#336 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 02 luty 2015 - 19:04

Claas Dominator 96

TC też dobre maszyny ale są produkowane od 91r a dominator 96 do 85r więc dzieli je ładne pare lat i spora różnica w cenie.

Zaletą Claasa jest jego popularność a więc nie ma problemów z używanymi częściami jak i z zamiennikami. Im mniej popularna maszyna tym trudniej o części.

Edytowany przez Arek, 02 luty 2015 - 19:05.

#337 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:17

Claas Dominator 96

wiec jak wolisz claasa to szukaj claasa. Ja miałem kupić deutz fahra i nie załuje że jednak jest claas, jest więcej czesci i bardziej popularny.

#338 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 15:49

Claas Dominator 96

na napędzie gardzieli tam gdzie jest sprzęgło jest tylko jedna kalamitka między gardzielą a kołem i to smarowanie jest do tuleii po której chodzi to koło. Łożyska są kryte i nie mają smarowania z zewnątrz wiem bo wymieniałem oba w tamtym roku więc po drugiej stronie na pewno nie znajdziecie kalamitki. Ta tuleja pracuję tylko wtedy jak zadziała sprzęgło i według instrukcji którą przesłał mi @krist powinno się ten punkt smarować co 100 godz pracy

@krist chodzi ci o te koła zębate w środku co napinaja łańcuchy???? tak ja smarowałem ale głowie się po co tam jest smarowanie skoro te koła są na klinach..

dzięki @grzeskun za podpowiedź jutro popatrzę bo jak mam go 4 lata tak nigdy nie smarowałem tam..

@kravter kierownicę ustawiasz według nasion roślin które młócisz... na drobne nasiona rzepak gorczyca itp powinny być poziomo by owiewać sita czyla na górne dziurki a dla cięższych pszenica groch łubin bobik na dolne by na sita wiało od dołu i wywiewało śmieci plewy

jak jeszcze śledzisz to forum napisz proszę jak dostałeś się do tych łożysk. też chce je wymienić i nie mogę ich w żaden sposób ruszyć ani w jedną a ni w drugą. chodzi mi dokładnie o łożyska na górnym wałku podajnika pochyłego chcę też wymienić łańcuchy i te małe zębatki co są na klinach le nie mogę ruszyć łożysk i tym samym zdjąć zębatek jak by ktoś coś wiedział na ten temat to proszę o rady. claas dominator 88 

#339 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 19:12

Claas Dominator 96

Zeby wyciagnąc łożyska musisz wyciągnąć wałek bo łożyska siedzą w "miseczkach" i żeby je wyciągnąć trzeba je obrócić, a zeby wyciągnąc wałek musisz powybijać kliny i pościagać koła zębate co też jest nie łątwe... Oczywiście do tego musisz odjechać podajnikiem od kombajnu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 15:01

Claas Dominator 96

witam
mam padniete lozysko na wentylatorze (wialni) z lewej storny, powie mi ktos jak zdjac to kolo z wentylatora aby dobrac sie do lozyska? czy to kolo jest na jakims klinie czy jak?

dobra poradzilem sobie, dorobilem sciagacz i zeszlo :P

Edytowany przez kravter, 11 lipiec 2015 - 00:16.