kamilek122

Claas Dominator 96 czy Bizon Z056 ?

Polecane posty

kravter    39

Grzegorz a odkreciles silnik i robiles proby na sucho? :P
a nie dalo sie odchylic przenosnik, przeciac zebatke i zasadzic nowa? :D

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Kolega chyba pokusił się o wyciągnięcie całych ślimaków, a wystarczy odkręcić obudowy skrajnych łożysk, ściągnąć te łożyska ściągaczem, przesunąć obudowy na zewnątrz i albo rozciąć zębatkę, albo zdjąć ją zaciskami stolarskimi założonymi przez otwór pod podajnikiem. Mając nowe zębatki w maksymalnie godzinę można wymienić obie nie spiesząc się zbytnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wyciągałem  ślimaki nie mogłem zdjąć łożyska na koszu bo nie ma jak założyć ściągacz. jeśli chodzi o silnik elektryczny do obrotów wialni lub motowideł to pasuje od wycieraczek z golfa 3 lub opel kadet astra, trzeba tylko wymontować jedną z 3 szczotek tą która jest podłączona na masę bo inaczej przy kombajnie będzie chodził tylko w jedną stronę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

tak wyciągałem  ślimaki nie mogłem zdjąć łożyska na koszu bo nie ma jak założyć ściągacz.

 

Kolego, jak odkręcisz obudowy łożyska od podajnika to całym podajnikiem można na wakacje polecieć - na bank zmieści się ściągacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Słuchaj jankris . Mój ojciec ma najnowszego Mercedesa S500 a po prostu mam sentyment do polskich maszyn i uwielbiam polską motoryzację . Tylko tyle .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Słuchaj jankris . Mój ojciec ma najnowszego Mercedesa S500 a po prostu mam sentyment do polskich maszyn i uwielbiam polską motoryzację . Tylko tyle .

 

Limuzynę czy Coupe? Bo widzisz to jest różnica. Między pół miliona, a 600 tys. zł :rolleyes:

 

Teraz poważnie. Koleś, pomyśl zanim pogrążysz się dalej. Piszesz na tym forum

 

Uwielbiam kiedy wsiadam do 60-tki i ją odpalam i słyszę ten ryk silnika . To jest moja pasja

Piszesz też że jeździsz limuzyną za pół bańki. To się nie trzyma kupy. Troszkę nam przykro że traktujesz nas jak szympansy, ale mamy trochę rozumu i nie uwierzymy że syn jednego z może 10 posiadaczy pięćsetki w Polsce zagląda akurat na forum agrofoto, do działu poświęconego mechanice claasa dominatora i wciska wszystkim że claas to kupa, bo "bizon lepszy".

 

Może warto się ujawnić i postawić kawę na ławę.

To że jesteś 22letnim chłopakiem już wiemy.

To że jesteś posiadaczem

 

Mam taki dylemat . Chcę oprócz Bizona mieć 2 kombajn aby szybciej szło koszenie . Jest ok 60 ha , jaki kombajn polecacie . Znalazłem kombajn Claas Dominator Mega 208 taki ma mój kumpel rolnik

I to że jesteś posiadaczem merca S klasy powiedzmy że też :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

dobra, ja tez lubie bizona, ale przepraszam bardzo, jakbym go nie lubil to nie moge powiedziec ze jest lepszy od claasa i latwiejszy w naprawie BO TAK NIE JEST! i po co kogos wprowadzac w blad bo "mi sie on podoba"?

 

a moj ojciec jezdzi tupolewem :) troche go nosi na polskich drogach ale daje rade ;)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarx08    2

witam

gdzie dominator ma smarowanie łożyska od napędu odrzutnika ( duże koło pasowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Za tym dużym kołem pasowym  przez wycięcie w tym kole . Smarowniczka powinna byc na dole obudowy łożyska . Przynajmniej u mnie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

U mnie tak jest.

Smarowniczka jest na krótkiej rurce i mozliwe ze ktos ja złamal lub sie wykręcila i wtedy faktycznie może być problem ze znalezieniem miejsca smarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy kupiłem sieczkarnie używaną z francji  po włączeniu ok 5 minut łożyska są ciepłe czy możliwe że są do wymiany jak stwierdzić czy łożyska są do wymiany czy dokręcić śrubę i docisnąć łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Wojtoon słuchaj mój ojciec ma naprawdę Mercedesa S 500 Limuzyna za 800000 zł , a to że piszę tym że uwielbiam gdy wsiadam do 60-ki i ją odpalam bo pomagam w gospodarstwie u wujka od 5 lat , a 2 lata temu mój kuzyn zmarł tragicznie to się bardziej zaangażowałem i pomagam nie tylko w prowadzeniu gospodarstwa ale także w remontowaniu maszyn i w ich zakupach.Się trochę na tym znam i każdy ma wolność słowa . Więc się nie naśmiewajcie ze mnie . Pozdrawiam

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Wojtoon słuchaj mój ojciec ma naprawdę Mercedesa S 500 Limuzyna za 800000 zł , a to że piszę tym że uwielbiam gdy wsiadam do 60-ki i ją odpalam bo pomagam w gospodarstwie u wujka od 5 lat , a 2 lata temu mój kuzyn zmarł tragicznie to się bardziej zaangażowałem i pomagam nie tylko w prowadzeniu gospodarstwa ale także w remontowaniu maszyn i w ich zakupach.Się trochę na tym znam i każdy ma wolność słowa . Więc się nie naśmiewajcie ze mnie . Pozdrawiam

 

Ten mercedes to importowany z Marsa czy może rocznik 2020? :D  Bo aktualnie cennik wygląda tak

vNGfZxa.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Ale to wersja podstawowa , dolicz wyposażenie opcjonalne z pakietem AMG i cena wygląda tak. Dam ci kod i sobie zobacz M9496762 . I co ?

 

 

 

 

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

koledzy mam kilka pytań odnosnie dominatora 96

1 czy ma czyjniki strat i awarii

2 na jaka wysokość może wysypać zboże?

3 jak wyglada sterowanie hydrostatem? ma w takiej wersji "przyspieszcz"?

4 ile teraz trzeba dac za takiego w stanie "do jazdy"


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

1. ma czujniki strat i awari, choć te czujniki strat to niepotrzebne badziewie.

2. zależy czy krótka czy długa rura, na długiej sporo ponad 3m

3. normalnie jak sterowanie hydrostatem, dżwignia przód tył.

4. temat rzeka, stan na prawde ładny to 80tysi średni 60-70, badziewie 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

1 czujniki awaryjności sa bardzo przydatne kilka razy o malo co mojego mercatora nie spalilem jak cos go przyblokowało i paski czy szprzegło juz dymiło to wtedy zareagowałem gdyby byl czujnik to nie doszloby do tego. a czujnik strat tez piekna sprawa jak działa tak jak trzeba

2 najwyzszy TIR jakiego ładowałem mial 3,5m czyli z duga rura nie bowinno byc problemów z wysypywaniem na TIRy a nie wiedziałem ze sa 2 długośći

tan ma na pewno długa rure https://www.olx.pl/oferta/claas-dominator-96-CID757-IDiirQL.html#9c999e6caa

a ten?

https://www.olx.pl/oferta/claas-dominator-96-CID757-IDi0YBj.html#f018bd6410

 

3 nigdy nie miałem doczynienia z hydrostatem stad to pytanie. Wiec w takiej wersji w "dzojstiku" nie ma przyspieszacza a predkościa steruje sie dzwignia od hydrostatu?

4 nie ma co komentowac

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

1. pisałem ze czujniki strat są średnio potrzebne a nie czujniki awaryjności, które sa bardzo przydatne....

2. tak są dwie długości, ta długa sie często łamie i krzywi bo jest ciężka.

3. masz dźwignie od hydro czym bardziej przesuniesz do przodu tym jedziesz szybciej analogicznie na odwrót aż przejdziesz punkt luzu pojedziesz do tyłu, oczywiście są też 3 biegi, które zmieniasz na postoju, na dżwigni hydro jest przycisk do opuszczania i podnoszenia hedera(rozdzielacz z elektrozawoarmi pod kabina), którego praktycznie się tylko używa bo na tej wielfunkcyjnej dżwigni też idzie opuszczać i podnosić ale to nie wygodne w ogóle.

 

Tez pierwszy ma długa a ten drugi krótką.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dzięki za info.

prosba do pozostałych jesli macie mozliwość to zmierzcie jaka jest wysokość rozładunku na krótkiej rurze


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

szukaj z dluga, u mnie pod dluga ciagnik mf 6475 przechodzi, ale antenka od radia juz zawadza, jak chcesz sypac na tiry czy wysokie przyczepy to tylko dluga, z krotka bedziesz kombinowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj