Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#281 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 18:34

Claas Dominator 96 ma ktoś namiary na jakiegoś gościa -firmę co zajmuje się regeneracją -naprawa orbitrol (claas)? niezbyt daleko od Puław ..wielkie dzięki

Edytowany przez miturskir, 28 czerwiec 2014 - 18:35.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Claas Tucano 320

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 385000.00 PLN
  • 20 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 20:56
  •  

#282 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:35

Claas Dominator 96 W piątek rozbierałem orbitrol, tylko część od strony przewodów.. Otóż nie ma tam żadnych sprężynek albo tłoczków jak w niektórych orbitrolach. Wymieniłem tylko oringi ponieważ się strasznie lało. Najlepiej jakby były oryginalne lub idealnie dopasowane.. :P

#283 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 07:44

Claas Dominator 96 ja odkręciłem od spodu 8 nakrętek wyjołem te dekielki i zaczołem wymieniać oringi gdy i po chwili wyleciało mi całe tłoczysko do dołu po ponownym złorzeniu orbitrola brak reakcji na skręt i zaczoł się dylemat

#284 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 09:19

Claas Dominator 96 miturskir twój orbitrol nadaje się do wymiany , raczej nikt ci go nie ustawi ponownie żeby działał chyba że w Tucholi . Spróbuj zadzwonić do firmy Złoty Kłos Adam Tęsny bierze na wymianę uszkodzony i daje dobry jak ma na sklepie.

Edytowany przez zbycho77, 29 czerwiec 2014 - 11:56.

#285 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 09:55

Claas Dominator 96 a nie masz namiarów

#286 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 11:54

Claas Dominator 96 Wpisz w wyszukiwarkę jest strona firmy .

#287 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 15:22

Claas Dominator 96 znalazłem dzięki

#288 Share lukasz2h99

lukasz2h99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 23:29

Claas Dominator 96 prosze o opinie silnika om 360 ile pali i jak sie sprawuje, z gory dziekuje

#289 Share mrozon07

mrozon07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 21:54

Claas Dominator 96 Witam, kupiłem w tym roku Dominatora 96 i mam do was prośbę, czy mógłby ktoś zrobić spis wszystkich kalaminek (gdzie się znajdują) ?

#290 Share Pawel412

Pawel412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 21:57

Claas Dominator 96 Witam
Mam problem w swoim claasie mianowicie po włączeniu młocarni świeca sie wszystkie kontrolki. Po włączeniu maksymalnych obrótów nie gasną, zaczyna migać kontrolka od podajnika ziarnowego i włącza się sygnał. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego nie gasną kontroli(wiem ze na maxie obrotów powinny zgasnać) w czym może leżeć problem ?

Dodam ze w zegarze od obrotów młocarni skacze wskazówka mimo równych obrotów a na zegarze od kontroli strat ziarna mrugają od dołu do góry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:41

Claas Dominator 96 Co d silnikow merca z tamtych lat , jezeli choc troszke byly zadbane to sa nie do zajechania. Co do kalamitek to musialbym obejsc kombajn i popisac, jak bede mial chwile to postaram sie to zrobic.
Co do kontrolek , to posprawdzaj czy sa kable przy czujnikach, prad na kablach, masy dobrze polaczone , odleglosci miedzy zebnikiem a czujnikiem. Co do wskazowki skaczacej to albo slabo laczy przy czujniku i jak wpada w wibracje to skacze , albo pada juz sama ta pradniczka, luz na wirniczku , brak przejscia pradu ze zwojow na piny

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#292 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 15:46

Claas Dominator 96 a ile oleju mieści się w skrzyni biegów 96 dominator

Edytowany przez miturskir, 13 lipiec 2014 - 14:46.

#293 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:55

Claas Dominator 96 jak jak wymienialem to weszlo mi cos kolo 5-6 litrrow.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#294 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 09:41

Claas Dominator 96 a miarka to jakaś jest bo u mnie nie znalazłem

#295 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1747 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 17:37

Claas Dominator 96 z gory jest korek wlewowy , a z boku skrzyni jest srubeczka kontrolna na ampul 8. wlewasz az poleci tej sruby kontrolnej.

#296 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 20:08

Claas Dominator 96 siema :D
jak konkretnie ustawiacie kierownice wiatru do rzepaku? znaczy na ktora dziurke pierwsza a na ktora druga, bo w tamtym roku robilem to sposobem prob i bledow i ustawilem ale... zapomnialem jak to bylo :D

#297 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 21 lipiec 2014 - 21:36

Claas Dominator 96 Podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego. Mam problem z hamulcami w Dominatorze 86. Raz są, raz nie ma, dopiero po kilkukrotnym podpompowaniu pedałem hamulca coś chwyta. Pompki nowe, dobrze odpowietrzone, płyn jest.. Ma Ktoś pomysł w czym w takim razie moze tkwić przyczyna?

#298 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 789 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 07:01

Claas Dominator 96

siema :D
jak konkretnie ustawiacie kierownice wiatru do rzepaku? znaczy na ktora dziurke pierwsza a na ktora druga, bo w tamtym roku robilem to sposobem prob i bledow i ustawilem ale... zapomnialem jak to bylo :D

Instrukcja podaje że standardowe ustawienia to dolna kierownica na druga od dołu a górna na trzecią od dołu. Dodatkowo pisze ze przy ziarnach ciężkich kierownicę ustawia sie bardziej pionowo a przy ziarnach lekkich bardziej poziomo.

#299 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 20:14

Claas Dominator 96 no dzieki kolego :D ale juz znowu sie tym bawilem i sam doszedlem i wlasnie mam ustawione tak jak ty podajesz :D ale dzieki za odp przyda sie innym :D

Podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego. Mam problem z hamulcami w Dominatorze 86. Raz są, raz nie ma, dopiero po kilkukrotnym podpompowaniu pedałem hamulca coś chwyta. Pompki nowe, dobrze odpowietrzone, płyn jest.. Ma Ktoś pomysł w czym w takim razie moze tkwić przyczyna?

no ja mialem to ciagle z pompka sprzegla... wymieniona na nowa, uklad odpowietrzony nigdzie nie cieknie, rano pompka trzymala pieknie a pod wieczor juz ledwo dalo sie bieg wbic, i co sezon ta pompka padala (tloczki) kupione mialem 2 i w tym roku ze spalonego wyciagnalem sprzeglo mechaniczne i po problemie :D

jak sie nazywa ta twoja pompka? moja to byla "rhino" czy cos, 2 stowy ten szmelc kosztowal

Edytowany przez kravter, 22 lipiec 2014 - 20:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 23 lipiec 2014 - 21:45

Claas Dominator 96 Nie zwróciłem uwagi na producenta. Na starych pompkach objawy były te same. Czyli raczej to nie wina pompek.. Pomoże Ktoś?