kamilek122

Claas Dominator 96 czy Bizon Z056 ?

Polecane posty

Uziu92    7973

pewnie kupiles najgorsze zamienniki tych pompek , a zagladales moze do cylinderkow i szczek ? w jakim sa stanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Szczęki powinny być ok, bo gdy pedał stał w pozycji, w jakiej powinien, hamulce były brzytwy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Planuje zakupić Dominatora mam dwie ciekawe oferty

1.Dominator 96 z hederem 3,9 w stanie bardzo dobrym 2922 mgh z Francj cena 60 tyś rok 1984

2.Dominator 78 s z hederem 3.9 w stanie  bardzo dobrym 2500 mgh 4 lat w kraju 72 tyś rok 1989 

Bardziej interesuje mnie 96 czy warto ? Proszę o argumenty. Z góry dzięki  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

no wiadomo na silnik mechanizmy młócące czyszczące zwróć uwagę  na panewki w wytrząsaczach stan łańcuchów przenośników pasy bo są drogie podsiewacz klepisko cepy ogólnie cały kombajn trzeba prześwietlić zrób mu rentgena i nie bój sie go rozbierać bo nieraz ludzie coś ukrywają pod osłonami a części do claasa drogie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

Z francji przeważnie maszyny są zjechane, wątpie że ma ten przebieg, mój ma 4 tyś co najmniej a oglądałem takie które miały po 2,5 tyś i były 5 razy gorzej zjechane, nie patrz na licznik, tylko na stan.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

czego kolego twierdzisz że są zajechane z francji co jest nie prawdą ja kupiłem z francji i śmiga jak szalony tylko trochę nowszy model i widziałem wiele maszyn z francji w idealnym stanie więc nie ma co sie patrzeć z jakiego państwa  jest tylko jaki jest stan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale w Niemczech bardziej dbają o maszyny, z Francji tańsze bo tam ludzie to brudasy i niedbaluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

Wiesz regułą to nie musi być,  ale bardzo dużo kombajnów oglądałem jak swój chciałem kupić i jak jakiś był z Francji to był okropnie zaniedbany, poobijany itp. Najładniejsze były ze skandynawi, zadbane , czyste, ale i ceny były już wiele wyższe. Ciesze się że z Francji trafiła Ci się dobra maszyna i jesteś zadowolony bo zawsze można trafić na rodzynek. Tyle że na godziny nie ma co patrzyć, taki licznik można w 2 minuty cognąć w takim classie , czyba że ma jeszcze komputer ale teraz wszystko zrobią.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o dominatora 96 to polecam bardzo i na hydrostscie. wykosil 100ha zboża u mnie + zarobki 50 ha i tak przez 9 sezonow na 10 sezon remst generalny i po 10 sezonie sprzedalem i kupilem fenda. kombajn prosty i wydajny ekonomiczny. A jak ktos ci pisze ze z francji sa zajechane to nie prawda bo w Niemczech czy Polsce tez mozna takie trafić. ważne jaki stan a nie z jskiego kraju pochodzi ja po 10 latach sprzedalem go rolnikowi na40 ha a kombajn po generalnym remacie byl rok czyli maszyna na dożywocie w jego GR. ja kombajn na jaki zmienilem to fendt i z francji i w stanie idealnym po ktorego bylem sam osobiscie i nie piszczie takich glupot ze z francji sa zajechane maszyny

jak masz zdj tej 96 to podesli. mam jeszcze ksiazke od 96 gdzie jest rozebrana na czesci pierwsze z numerami czesci

cały katalog

handlarz kupuje tam kobajny rozje.. za grosz a tu chce majątek zrobic a dobry kombajn kosztuje troszke wiecej. wiec jak szujasz to szukaj od rolnika w kraju albo na zachodzie nie od handlarza. sam sprowadzam czasem maszyny dla siebie i wiem co handlarze robia na zachodzie i co kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Oglądałem 78s ładnie odpalił przy -2 lecz ma perkinsa więc podziękuje. 96 prezentuje sie nieźle na mercedesie 150 km ale brakuje schumachera i tych podbieraków do obalonego zboża cena lepsza ale tylko z zewnątrz obejrzałem nic dokładniej bo deszcz padał . Wcześniej ogładałem 78 s też ale była zjechana 8 lat w kraju sprowadzona z niemiec kompletnie zaniedany i kosił kukurydze. JA mam około 15 hektarów ale nie chce jakiegoś małego tylko coś sporego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

15 hektarów to ty tą 96 skosisz w 1 dzien i nawet sie nie musisz bardzo uwijać.

 

76/78 starczy ci w zupełnosci (a nawet i on bedzie sporo za duzy)

 

niemniej sadze, ze łatwiej znaleźć zadbaną 70tke niz 90-tke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

no to musisz szukać albo 86/88 albo 96/98 ale seria X8 to juz wiele droższa i trzeba ponad 100 tys szykować aby coś ładnego kupić. Mnbiejsze dominatory faktyczni wychodziły na silnikach perkinsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale 76/78 nie ma silnika mercedesa a wolałbym silnik mercedesa nie perkinsa

 

Ma, wolnossący. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ale 76/78 nie ma silnika mercedesa a wolałbym silnik mercedesa nie perkinsa

 

Są. Sam mam 76 na Mercedesie, u mnie robi na ok 25 ha + sąsiedzi i nie za bardzo ma co robić w żniwa.

Dlaczego chcesz taki duży kombajn na tyle ha? Do tego jest potrzebna dobra logistyka czyli duże przyczepy i szybki odbiór w przeciwnym razie będziesz więcej stał niż kosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

przyczepy mam 4,5 tony 5 ton i 8 ton sztywną chce duży bo do tego dojdą usługi około 20 h w pierwszym roku .Kupuje kombajn na kilka lat nie na sezon 


Jakie opinie o tym mercedesie wolnossącym ? on ma 125 km ? Mam jechać oglądać 2 takie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

to jest om352

śiem twierdzić, ze to najbardziej pancerny i niezniszczalny silnik diesla, jaki kiedykolwiek montowano w kombajnach.

O ile bedzie miał olej i wode, to nie ma szansy, zeby go zajeździc.

 

a przy tym bardzo szczędny.

Miałem taki w swoi poprzednim merkatorze, to na cały dzien pracy od powiedzmy 10 do rosy (22-23) spalał max 120-130 litrów.

 

Szczerze polecam

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

chłodnice trzeba czyscic (przedmuchiwac od czasu do czasu jak w kazdym kobajnie) i problemu nie ma najniejszego z przegrzewaniem.

 

w dominatorze 76 ten silnik bedzie wolnossacy o mocy 120KM (a wiec niewysilony), podczas gdy takze montowano go w 86/96 a nawet 106 gdzie po turbodoładowaniu jego moc osiagałą 170 a nawet 200 koni i mimo to wszystko było z nim ok.

 

takze mówie, o ile ktos go nie przegrzał, to jestem pewien, ze nie bedzie z nim najmniejszego problemu.

 

z reszta spróbuj znależć tu na forum jakies watki, gdzie ludzie narzekają na om352-nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

ja mam Merca z turbo , przedmuchuje chlodnice przed sezonem i potem 3 tygodnie nawet nie zaglądam, temp stoi zawsze na 1/3 skali czy to +40 czy +20 stopni na dworze, i tak chodzi sobie 3 tygodnie lub więcej. Oleju grama nie bierze, przy -10 pali po kilku obrotach, przypominam że nie ma żadnych świec żarowcyh ani nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj