Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 03 listopad 2012 - 01:14

Claas Dominator 96 pompa wody jest napedzana tymi samymi paskami co alternator wiec jak jest luz to nie przegania dobrze plynu po silniku i chlodnicy.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 22:33
  •  

#222 Share fendos512c

fendos512c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 17:23

Claas Dominator 96

Nie znam się na mechanice za bardzo, ale co mają paski na alternatorze do grzania się silnika? Ze światłami to się zgodzę, słabe ładowanie, więc napięcie pasków pewnie rozwiązało ten problem.
I jeszcze jedno mi się przypomniało, przy rozgrzanym silniku, gdy schodziłem do bardzo niskich obrotów to potrafiła mi "mignąc" kontrolka od ciśnienia oleju (od ładowania też - więc paski alternatora muszę sprawdzic).

No teraz już wiem że nieznasz się na mechanice ale tak jak poprzednik napisał że paski te napędzają też pompę wodną a napisałem na alternatorze ponieważ paski napina się alternatorem .

#223 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 03 listopad 2012 - 18:07

Claas Dominator 96

Również jestem ciekaw odpowiedzi na pytanie Wojtka. W moim 86 jest niemal dokładnie tak samo. Może po prostu ten typ tak ma? Wie coś ktoś na ten temat?

Według mnie to jednak jakaś awaria będzie tylko gdzie jej szukac. Macie panowie jakieś pomysły??

Edytowany przez wojtek918, 03 listopad 2012 - 18:09.

#224 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 03 listopad 2012 - 21:02

Claas Dominator 96 po kolei... Termostat , pompa wody pada, jak na wodzie latasz to juz moze byc chlodnica konkret kamieniem zabita

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#225 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 04 listopad 2012 - 12:31

Claas Dominator 96 Kolego Uziu92 oraz fendos, dzięki za informacje. Nie znam się na tym, dlatego zapytałem, ale to dobrze, bo poza tą przypadłością, mój dominator śmiga całkiem dobrze, wiec jest dla niego nadzieja ;)
To może jeszcze coś zapytam, chodzi mi o dwie rzeczy: pierwsza to dolny pas klinowy jezdny (ten przy wariatorze jazdy) czy można go jakoś naciągnąc, bo zaczyna mi się ślizgac i czasami po miękkim terenie jest problem z podjechaniem czy cofnięciem (np. pod górkę). Tak dzieje się bez używania przyspieszacza, gdy go załącze - pas słychac ale kombajn reaguje. Przymierzam się do jego wymiany - słusznie?
Sprawa druga - pompa hydrauliki, przy rozgrzanym silniku bardzo słabo działa hydraulika (np. podnoszenie hedera, rozkładanie rury), mechanik proponuje wymianę na nową pompę. Czy jest coś co można zrobic jeszcze aby upewnic się, że tylko wymiana pompy może pomóc. Czy może to byc związane w jakiś sposób z zapchanym filterm o którym zresztą Koledzy pisali wyżej?

A jeśli chodzi o moją niewiedzę w kwestii mechaniki, to skromnie powiem, nie można przecież znac się na wszystkim ;) :rolleyes:
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#226 Share fendos512c

fendos512c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 17:06

Claas Dominator 96 W kwesti pasa się nie wypowiem bo mój jest na hydrostacie a z hydrauliką to prawdopodobnie pompa tylko ja próbował bym ją rozebrać i zobaczyć czy niema w niej np. jakiś oringów i wystarczy je wymienić ale tego niewiem ,a wracając do grzania się to ja na 99% obstawiam paski ponieważ przy termostacie ,zepsutej pompie wody a tym bardziej zakamienionej chłodnicy temperatura jak wzrośnie to tak szybko nie spada tylko trzeba trochę poczekać

#227 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 17:07

Claas Dominator 96 ja mam ten kombajn pierwszy rok wiec jeszcze go nie rozpracowalem do konca ale co do pasa to raczej zadnego naciagu tam nie ma ale nie dam sobie reki uciac. Pewnie sie juz zuzyl znacznie i potrzeba nowy. Co do hydrauliki to wyczysc te filtry i zobacz czy bedzie poprawa, a i moze byc tez juz olej do wymiany jak jest juz stary i przepracowany, przy duzej temp. traci parametry.

#228 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 19:07

Claas Dominator 96 Właśnie takie grzanie się silnika wskazuje na nienapięty pasek klinowy pompa-alternator.
A jeśli jest on jednak napięty to jest już zbyt wąski i zbyt głęboko wchodzi w koła. Najlepiej wymienić na nowy.
Gdy koła pasowe alternatora i pompy są już przytarte, maja rowki nie dają dobrego kontaktu z pasem będzie dochodzić do uślizgu nawet na nowym pasie bo on dość szybko się wytrze i będzie znowu za luźny.
Więc jesli jest to możliwe to przetoczyć delikatnie te koła dla wyrównania.
Ale na pewno trzeba wymienić pasek na nowy tylko regularnie kontrolować jego naciąg i będzie chodzić. Naciąganie mocniej starego nic nie da co najwyżej popsucie łożysk.

#229 Share alembik121

alembik121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 18:20

Claas Dominator 96 Witam mam do was pytanie może trochę z innej beczki a chodzi mi o to jak i czy w ogóle czyścicie kombajn przed wjechaniem w inne zboże ?

#230 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 01:26

Claas Dominator 96 Dokładnie w którym miejscu w bloku macie wkręconą śrubę do spuszczenia płynu chłodzącego z układu?

@jarekw- i jak tam po naciągnieciu paska przestał się grzać? Co z tą pompą hydrauliczną,grzebałeś coś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 17:20

Claas Dominator 96 tak za filtrem oleju (mercedes)

#232 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 22:42

Claas Dominator 96 witam
panowie czy moze ktos sie orientuje gdzie jest zawor bezpieczenstwa hydrauliki w 96 ? problem sie pojawil taki ze na jednym z przewodow wychodzacych z rozdzielacza ( grubym) strasznie zagrzewa sie olej i syczy ale tylko na wysokich obrotach. Rozdzielacz sprawdzony , wszystkie sprezynki ok.
Czy moze ktos przerabial cos takiego ?

#233 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 30 czerwiec 2013 - 21:56

Claas Dominator 96

Dokładnie w którym miejscu w bloku macie wkręconą śrubę do spuszczenia płynu chłodzącego z układu?

@jarekw- i jak tam po naciągnieciu paska przestał się grzać? Co z tą pompą hydrauliczną,grzebałeś coś?

Z pompą jeszcze nic nie grzebałem. Co do paska, nie wiem czy będzie efekt, bo to wyjdzie dopiero w pracy pod obciążeniem. Teraz to nawet na wysokich obrotach, ale bez obciążenia wskazówka nawet do połowy chyba nie dojdzie.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#234 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 01:06

Claas Dominator 96 Koledzy, filtry od hydrauliki czyścicie jak tak to czym czy wymieniacie na nowe? i jak odpowietrzyć układ wspomagania kierownicy? dzisiaj spuściłem olej do wymiany,nalałem nowego,wszystko pracuje jak należy oprócz wpomagania,koła stoją w miejscu tak jakby olej do tłoka nie dochodził.

@jarekw- u mnie raczej pasek był za luzny i chyba dlatego się grzał,teraz na wysokich obrotach bez obciązenia jest tak jak u Ciebie,nawet do polowy skali nie dochodzi.

#235 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 07:58

Claas Dominator 96 Czyścić filtr za te kilka złotych? No nie...

#236 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 11:18

Claas Dominator 96 Wcześniej @Uziu92 pisał o czyszczeniu tych filtrów,dlatego też pytam.

#237 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 22:23

Claas Dominator 96 ja u siebie dalem sobie spokoj z filtrami narazie. Jezeli sa papierowe to tylko wymiana ale jak siatkowe to mozna wprzemyc w ropie. Ja juz u siebie rozwiazalem wszystkie problemy z hydraulika, wszystko gra

#238 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 03:26

Claas Dominator 96 U mnie filtry okazały się połamane i pozgniatane także muszę wymienić. Od tych filtrów mogło nie działać wspomaganie po wymianie oleju?

#239 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 06 lipiec 2013 - 17:05

Claas Dominator 96 Koledzy mam pewien problem z moim Dominatorkiem 96, otóż nie wiem co się stało ale hamulec nożny wogóle nie hamuje, można go wciskać do końca setki razy i nic. Z tego co wiem to on nie jest chyba zapowietrzony bo by był twardy pedał, płyn jest.. W czym problem.. ? !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 17:35

Claas Dominator 96 Może okładziny się skończyły i dlatego nie hamuje,rozbierz i sprawdz.