Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 28 październik 2012 - 14:15

Claas Dominator 96 @locke Najlepiej to by trzeba było termostat wywalić i zobaczyć reakcje. A jak sie grzeje to wiadomo że gdzieś musi tą wode wywalić i idzie przez wyjscie przy korku.Inaczej by węże rozrywalo. uszczelka raczej daje inne objawy.

@Uziu92 Będe wyciągał całą chłodnice ,zawioze do mleczarni to ją odkamienią w środku i wymyją z zewnatrz.
co do Twojego pytania to chyba niezaleznie od tego czy ma hydro czy nie to filtr oleju jest w zbiorniczku,z boku odkrecasz klape i tam jest filtr,chyba nawet dwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 22:18
  •  

#202 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 28 październik 2012 - 19:40

Claas Dominator 96 rozumiem, a czy da rade sie do nich dostac bez spuszczania oleju ? i tam sa wymienne wklady czy do czyszczenia ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#203 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 28 październik 2012 - 21:16

Claas Dominator 96 Witam. Dołączę się z pytaniem odnośnie spuszczania płynu chłodzącego. Wiem już że powinny być dwa, ale u siebie żadnego nie mogę namierzyć. W silniku pewnie jak ktoś pisał wcześniej jest u mnie zaślepiony. W którym miejscu silnika powinien się on znajdować? A co do chłodnicy to gdzie szukać kranika? Którędy się dostać czy którą zdjąć osłonę? Wszystko zabudowane i nic nie mogę namierzyć. Kombajn to dominator 86 z silnikiem mercedesa. Pierwszy sezon u mnie stąd takie dziecinne pytania.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#204 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 28 październik 2012 - 21:38

Claas Dominator 96 w moim 96 mercedes kranik jest na dole chlodnicy po lewej jej stronie jak staniesz na przeciwko kombajnu z tej strony gdzie jest chlodnica. W bloku prawdopodobnie jest zaslepka u mnie bo z kranika chlodnicy mam wezyk wyprowadzony tak jak od oleju na zewnacz komory silnika.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#205 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 październik 2012 - 21:57

Claas Dominator 96 A którędy się dostać do tego kranika w chłodnicy? Trzeba się przeciskać obok silnika czy jest jakiś dostęp od dołu lub z boku?

Cofam pytanie. Właśnie sobie przypomniałem że mam w kompie instrukcję obsługi w pdf. Odszukałem i jest tam wszystko ze zdjęciami. Jak wszelkie metody zawiodą sięgnij po instrukcję obsługi. Ile mądrości w tym powiedzeniu:)

#206 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 28 październik 2012 - 22:22

Claas Dominator 96 a do jakiego modelu i w jakim jezyku masz te instrukcje? bo w sieci jest instrukcja po polsu tyle ze do dominatorow seri 1XX

Edytowany przez Uziu92, 28 październik 2012 - 22:23.

#207 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 październik 2012 - 22:32

Claas Dominator 96 do 86 96 i 106 język angielski

#208 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 28 październik 2012 - 23:53

Claas Dominator 96

rozumiem, a czy da rade sie do nich dostac bez spuszczania oleju ? i tam sa wymienne wklady czy do czyszczenia ?

Raczej trzeba spuścić olej ze zbiorniczka,wydaje mi się że są wkłady bo od oleju ciezko byloby wyczyścic, u siebie też muszę tam zajrzeć bo jak sie olej rozgrzeje to coś mi ciężko podnośi przy koncu i ciezko kierownica sie kreci.

#209 Share robigal

robigal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 październik 2012 - 23:58

Claas Dominator 96
Alio możesz udostępnić tą instrukcję?

#210 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 29 październik 2012 - 17:24

Claas Dominator 96 Nie ma problemu. Daj maila na priv i podeślę w wolniej chwili. Mam też to tych modeli i katalog części gdybyś był zainteresowany. Tylko instrukcja ma coś ponad 30Mb sprawdź czy Twoja poczta da radę taki plik przyjąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 29 październik 2012 - 18:29

Claas Dominator 96 no nic musze sie przyjrzec temu dokaldnie i zobaczyc o co tam chodzi, bo wyczyscic lub wymienic by sie przydalo.

#212 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 29 październik 2012 - 22:14

Claas Dominator 96

Raczej trzeba spuścić olej ze zbiorniczka,wydaje mi się że są wkłady bo od oleju ciezko byloby wyczyścic, u siebie też muszę tam zajrzeć bo jak sie olej rozgrzeje to coś mi ciężko podnośi przy koncu i ciezko kierownica sie kreci.

Ja w 88 (taki sam zbiornik oleju jak 96) wyjmowałem te filtry i myłem w ropie, bo były z drobniutkiej siateczki. Chyba dopiero w megach są wkłady papierowe.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

#213 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 30 październik 2012 - 20:58

Claas Dominator 96 czyli tak jak myslalem z tymi filterkami, cos podobnego jak w C 330 w skrzyni .
a wracajac do classa dzis popatrzylem na ten zbiorniczek i domyslam sie ze te filterki sa tam gdzie do tego zbiorniczka od strony kabiny wchodza 2 przewody hydrauliczne, przykrecone do plytek z kroćcem zas ktore sa przykrecone do zbiorniczka na 4 sruby, czy dobrze mysle ? czy sa gdzies indziej ?
Kolego stas ktoredy spuszczales olej ? przez silownik wspomagania na tylnej osi ?

Edytowany przez Uziu92, 30 październik 2012 - 21:00.

#214 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 30 październik 2012 - 22:45

Claas Dominator 96 Olej spuszczałem przez ten siłownik od wspomagania, ale ja wymieniałem olej więc spuszczałem cały.
Filtry można wyjąc bez spuszczania oleju. Trzeba odkręcic zbiornik i go położyc tymi przewodami do góry i odkręcic te 4 śruby i wyjąc filtr.
Tylko trzeba uważac na korek wlewowy, bo ma opowietrznik i tam może wylewac się olej.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

#215 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 30 październik 2012 - 22:47

Claas Dominator 96 nie wiem czy u mnie da rade go wykrecic bo pompa jest chyba do niego przykrecona ale pokombinuje cos.
dzieki koledzy.

#216 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 02 listopad 2012 - 17:33

Claas Dominator 96 Podepnę się do tego tematu. Moim problemem są wibracje pod czas jazdy na przyspieszeniu ( jak przyspieszacz jest na maksa lub w położeniu prawie na maksa) nie zależenie czy jest to 1 czy 2 czy 3 bieg a także niezależnie od tego jakie są obroty silnika. Wibracje te są strasznie wkurzające bo sprawiają wrażenie jakby kombajn miał się zaraz rozpaść. Jak pracuję bez przyspieszenia to wszystko jest w porządku. Co może być przyczyną takiego stanu. Kombajn to Claas dominator 86.

#217 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 18:24

Claas Dominator 96 Również jestem ciekaw odpowiedzi na pytanie Wojtka. W moim 86 jest niemal dokładnie tak samo. Może po prostu ten typ tak ma? Wie coś ktoś na ten temat?

#218 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 02 listopad 2012 - 20:09

Claas Dominator 96 Jeszcze ja zapytam o zbyt wysoką temperaturę silnika przy pracy pod obciążeniem. Mam Dominatora 96, silnik - mercedes z turbiną. Chłodnica zalana płynem, każdego dnia czyszczonaa sprężonym powietrzem ale bez rezultatu, tzn. przy pełnym obciążeniu silnik osiąga zbyt wysoką temperaturę, wskazówka dochodzi do "czerwonego pola", wystarczy chwila pracy na mniejszych obrotach i temperatura spada. W praktyce wyglądało to tak, że od mometu wysypania zboża (wskazówka wraca do "pionu") do momentu nakoszenia następnego pełnego zbiornika, temperatura podchodziła pod czerwone, gdy znowu wysypywałem zboże na małych obrotach, temperatura wracała do normy. Przy jeździe "jałowej" temperatura spada praktycznie na dolną częśc zielonego zakresu i tak trzyma cały czas niezależnie od tego czy jadę po polu czy po drodze i niezależnie od obrotów silnika.
Codziennie kontrolowałem poziom płynu w chłodnicy i cały czas był jednakowy, nie było śladu aby go ubywało. Silnik oleju też nie bierze, codziennie sprawdzałem i cały czas jednakowy poziom, silnik zalany Mobilem Delvac.

Co to może byc? Bo ja już nic z tego nie rozumiem.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#219 Share fendos512c

fendos512c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:04

Claas Dominator 96 jarekw miałem identyczne objawy w moim dominatorze 96 i jeszcze jak załączyłem wszystkie światła to mrużyła mi kontrolka z ładowania a to wszystko z powodu lużnych pasków na alternatorze napiołem je i problem zniknoł :)

Edytowany przez fendos512c, 02 listopad 2012 - 22:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 02 listopad 2012 - 22:47

Claas Dominator 96 Nie znam się na mechanice za bardzo, ale co mają paski na alternatorze do grzania się silnika? Ze światłami to się zgodzę, słabe ładowanie, więc napięcie pasków pewnie rozwiązało ten problem.
I jeszcze jedno mi się przypomniało, przy rozgrzanym silniku, gdy schodziłem do bardzo niskich obrotów to potrafiła mi "mignąc" kontrolka od ciśnienia oleju (od ładowania też - więc paski alternatora muszę sprawdzic).
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II