Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 96

408 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 00:15

Claas Dominator 96 Witam :unsure:
Mam duzy dylemat ! ! !
Mam zamiar kupić kombajn, i nie wiem jaki wybrać ???
Mój wujek jest za polskim Bizonem Z056, ja bym wolał Classa Dominatora 96 ???
Prosze pomóżćie w wyborze.....
podajcie argumenty za tym i za tym kombajnem :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 96 Dzisiaj, 05:53
  •  

#2 Share Darou

Darou

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 07:58

Claas Dominator 96 jeśli sta Cie na classa to sie nie zastanawiaj. Bizon to polskie rzemiosło, prosty w obsłuze i naprawie ale to sa wyeksploatowane maszyny. bez dobrego remontu co roku nie wyjedziesz w pole. W Classie masz silnik mercedesa albo perkinsa zaś w polskim bizonie od Jelcza. Moim zdaniem wybór jest prosty. nie sugeruj sie zbytnio radami starszych bo oni sie na Bizonach wychowali;)

#3 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 08:34

Claas Dominator 96 no to raczej kombajny z roznych polek. roznia sie kompletnie wszystkim. wydajnoscia, jakoscia wykonania, awaryjnoscia, cena. Ja bym claasa kupowal. sami mielismy jakis czas temu wybor miedzy claasem 98sl a bizonem albo bs albo rekord. wybralismy claasa i wcale nie zalujemy.
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 grudzień 2009 - 09:21

Claas Dominator 96

jeśli sta Cie na classa to sie nie zastanawiaj. Bizon to polskie rzemiosło, prosty w obsłuze i naprawie ale to sa wyeksploatowane maszyny. bez dobrego remontu co roku nie wyjedziesz w pole. W Classie masz silnik mercedesa albo perkinsa zaś w polskim bizonie od Jelcza. Moim zdaniem wybór jest prosty. nie sugeruj sie zbytnio radami starszych bo oni sie na Bizonach wychowali;)

bizonie super był chyba silnik od stara - SW400 lub 6ct coś tam w rekordach bo miały turbinkę.
Z jelcza to chyba SW680 i był on w BSie

Chociaz są bizony np z silnikiem 6garów+turbo z zetora 16145 - jeden taki jest na allegro.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2009 - 12:19

Claas Dominator 96 Myślisz, że Claas nie będzie wyeksploatowany? Śmiem twierdzić, że prędzej kupisz zadbanego Bizona, niż Dominator'a 96. Realia są takie, że u nas możesz dostać Supra od pierwszego właściciela, czyli gospodarza ze średnim areałem. Zaś na zachodzie, kombajny obrabiają większe areały w ciągu roku, bo mniejsze gosp. nie mogą sobie pozwolić na zakup kombajnu, ze względów ekonomicznych. Poza tym, jeżeli kombajn jest z importu, to trudniej ustalić jego historię, co nie znaczy, że każdy bizon miał jednego właściciela.

#6 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:55

Claas Dominator 96 a jak jest z wydajnościa Claas'a Dominatora 96 ???
i z tym spalaniem ??? bo każdy mówi ze o połowe mniej pali Claas niz Bizon ???

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2009 - 18:22

Claas Dominator 96 13t/h powinno być osiągalne bez problemu. Przykładowo Supr będzie miał max 7t/h. Supr ma 100KM, a Claas 150KM, także o oszczędności trudno mówić. Chyba, że Ci którzy mówili Ci takie informacje mieli na myśli spalanie wyrażone w l/ha. Jednak ciężko to zweryfikować, bo oba kombajny nie były bezpośrednio ze sobą zestawiane.

#8 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:01

Claas Dominator 96 mam jescze jedno pytanie...
czy naprawa Claas'a jest trudniejsza niz Bizona ???
kazdy mnie przekonuje ze jak cos mi sie pospuje w Claasie to bedzie musiał rozebrać poł kombajnu ??? czy to prawda...
a to ile spala Claas na godzine ,a ile Supr ???

#9 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 21:26

Claas Dominator 96 Kolego prawda jest taka: jam masz wydać 60 tysięcy na kombajn, to powaznie się zastanów, czy nie kupić lepiej polską maszynę, często od pierwszego właściciela, często w dobrym stanie, za dużo niższą kwote niż te 60 wydać na statek z zachodu, który swoje wypracował już. Nikt dobrego i niezużytego sprzętu nie sprzedaje. Legendy na temat Claasa sa głównie tworzone przez handlarzy tym towarem, jak i przez rolników, którzy kupili, ale troche głupio im się przyznać, że coś się dzieje, i wychwalają w niebiosa swoje "nowe" maszyny. Jak nie masz blisko dużej składnicy z częściami do Claasa, to zastanów się tym bardziej. Ja do Gąski k. Krakowa mam 130 km w jedną, tam przeważnie dostanę wszystko, czego potrzebuję. Nie było żniw jeszcze, żebym 2 razy tam nie był. Teraz wyobraź sobie akcję, że coś nawala w żniwa, czas goni, a tu trzeba zeskoczyć ze statku, szybka kąpiel i heja do Gąski, potem powrót i naprawa (czas sie liczy, kombajny chodzą dużo po usługach np). Do Z056 kupisz cześci w każdym lepszym sklepie z cześciami. Odnośnie spalania na godzinę, to Claas Dominator 96 spala na średnim zbożu ok 17 litrów na godzinę. Obsługa poranna jest szybsza w Claasie, niż w Z056. Wiele rzeczy jest wymyślanych fajnie, ale wiele do Bani. Silnik jest bardzo ciasno zabudowany. Jak Ci sie zapowietrzy, to samo wejście do komory silnika jest jak wejście do piekła. Też to przerabiałem. Chłodnice są małe i jak się o nie nie dba, to szybko silnik łapie temperature, warto raz na kilka lat wyjąć i porządnie wymyć. Jak się już bedziesz decydował na 96, to polecam z silnikiem Mercedesa. Pójdzie na wszystkim. Perkins jest czuły na paliwo bardzo.

To mówiłem ja, były właściciel z056, z058, aktualny Dominatora 96 i 98. W razie pytań gg:1156265

#10 Share michal26

michal26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:25

Claas Dominator 96 Kolego ja miałem 10 lat rekorda lecz w końcu nie wytrzymałem awaria goniła awarie , teraz mam 96 to jest kombajn z całkiem innej półki jak dla mnie.Obsługa to przyjemność wszystko pod ręką do tego hydrostat super sprawa. Dostęp do podzespołów jest moim zdaniem lepszy niz w bizonie jedynie do silnika jest utrudniony.Części typu pasek nożyk i takie tam dostaniesz wszędzie.przed sezonem wymieniłem dwa tryby w takiej przekładni,zamówiłem właśnie u Gąski na drugi dzień miałem je w domu a mam do niego ze 200 także tragedii z częściami wielkiej nie ma a i awarii też jest bardzo niewiele.A i wydajnośc o wiele większa niż w bizonie.Więc jak masz na claasa to sie nawet nie zastanawiaj bo to niebo a ziemia wiem z własnego doświadczenia.Pozdrawiam i udanego wyboru życze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:34

Claas Dominator 96 dzieki... podałeś bardzo trafne argumenty...
tyle że mi pomieszałeś w głowie.. :/

#12 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:44

Claas Dominator 96 Ja miałem rekorda, z 1997 roku, kupionego od pierwszego właściciela po 3 sezonach, wyglądał jak nowy i przez 4 sezony nie miałem z nim najmniejszych problemów. Teraz mam 96 i 98 i zawsze coś sie przytrafi, czasami pierdoły, ale przez słabą dostępnośc części urastają one do rangi problemu. Co do wygody to oczywiste jest, że Claas o wiele wygodniejszy, siedzisz sobie w kabinie, a jak masz hydromat to w ogóle po całym dniu młocki nie czuje się zmęczenia, jak po pracy na z056, gdzie na koniec dnia wyglądało sie jak górnik po szychcie. Dostęp do podzespołów tez łatwiejszy niż w z056. No i materiały i wykonanie przemawiają za wyborem chocby 96. Miałem z056 z 1989 roku, to strasznie blachy bękały. Nowe kombajny też bardziej delikatne są, znajomy ma nowego NH Tc5050 i fajny i zwrotny kombajnik, ale... taki delikatny.
A wracając do tematu: które przekładnie robiłeś? Niech zgadnę: od wysypu zboża z przenośnika do zbiornika, albo od wysypu zboża ze zbiornika do rury ;)

#13 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 luty 2010 - 15:35

Claas Dominator 96 na co mam zwracać uwagę kupujac Claas'a Dominatora 96 ????
tak żeby po jego kupieniu nie włożyć do niego tyle samo, co i sie za niego zapłaciło....

#14 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 01 luty 2010 - 18:35

Claas Dominator 96 Jeszcze nie kupiłeś ?!

#15 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 luty 2010 - 16:42

Claas Dominator 96 teraz mam dylemat, bo sa trzy claas'y i musze wybrać.... i nie wiem którego.
wogóle nie wiem na co mam zwracac uwagę...

#16 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 02 luty 2010 - 17:05

Claas Dominator 96 na opony ...i lakier... :)

#17 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 02 luty 2010 - 19:05

Claas Dominator 96 Dominatory 96 to maszyny, kótre mają po 25 lat. Jak ktoś kupił sobie na zachodzie 96, to zapewne miał więcej, niż 10 ha do obrobienia. Jak latał do tego w kukurydzy, to dostał konkretnie w d...e. Nie łódź się, że kupisz "Igłę". Tak czy siak będziesz musiał dołożyć.

#18 Share kamilek122

kamilek122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 luty 2010 - 21:54

Claas Dominator 96 dzieki za wszystko..... ale na co ja mam wogóle patrzeć przy zakupie kombajnu... żeby sie nie wkopać w niego troche....;(
wdzieczny bym był jeśli ktoś by mi podpowiedział kto kupował claas'a.....:)

#19 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 03 luty 2010 - 10:43

Claas Dominator 96 mozna popatrzec w jakims tanie jest hydraulika, czy nie ma przeciekow, czy kopci silnik, no i warto tez patrzec na wytrzasacze czy nie sa zardzewiale troche bo jak sa to raczej kukurydze mlocil, sprawdzic luzy na panewkach wytrzasaczy tez nie zawadzi;) łancuchy czy sa nasmarowane, czy w wnetrze kabiny jest zadbane np bo to swiadczy o poprzednim wlascicielu;) z tym ze jak od handlarza kupujesz to juz wizualnie raczej nie ma co patrzec bo oni troche zawsze zatuszuja wtedy trzeba patrzec na rzeczy czysto techniczne;] pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 03 luty 2010 - 11:04

Claas Dominator 96 Z tym tuszowaniem to masz rację, nie raz widziałem w jakim stanie kombajny przywożą ,żeby ludzie to widzieli jak wygląda po przywiezieniu a jak przed sprzedażą ,myją malują remontują wymieniają klepiska opony zamieniają hedery sieczkarnie silniki ożywiają.... a najlepsze jak zatuszowac że nie chodził w QQ to zmienili adaptację ,resztki QQ powymietali i posypywali gardziel,młocarnię,wytrząsacze plewami i ziarnem owsa :) :) :)
Ale jak ktoś się zna to i tak pozna bo wie na co patrzeć :)