kamilek122

Claas Dominator 96 czy Bizon Z056 ?

Polecane posty

kravter    39

co to za bujanie ;d dostanie w d*pe slome jakies chwasty i przestanie zobaczysz :P moj stary bizon sie buje ze malo kabina nie spadnie :)

 

 

 

 

co do kalamitki na tym wariatorze od przyspieszcza (co kiedys gadalismy w tym temacie) znalazlem ja trzeba dac przyspieszacz do oporu na max speed i ona jest od srodka na tym wariatorze tam od strony blach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

witam :)

mam kilka pytan zwiazanych z kombajnem Class Dominator 96. Nie chce zakladac nowego tematu zeby nie zasmiecac moze tu mi ktos pomoze a wiec do rzeczy:

1. Gdzie moze znajdowac sie korek wlewowy oleju do skrzyni biegow ? Spustowy jest, od razu go widac, nie moge namierzyc wlewowego.

2. ile i jakiego oleju tam zalac ( chodzi o skrzynie zwykla, kombajn nie ma hydrostatu) ?

3. Przy fotelu sa 2 dzwignie z czerwonymi galkami: jedna dluga , druga krotsza i ta krotsza ma 3 otwory wiec na ktorym otworze powinna byc ustawiona ? Wiem ze ta dluzsza to sluzy do opuszczania i podnoszenia klepiska jezeli sie nie myle ?

4. pod kolami pasowymi z lewej strony kombajnu ( tu gdzie rura wysypowa) w okolicy okienka do bebna mlucacego sa dwie dzwigienki prawdopodobnie od jakis klapek pod klepiskiem. Te klapki powinny byc otwarte czy zamkniete ?

z gory dziekuje za pomoc :)

pozdrawaim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Ze skrzynia nie pomogę bo nie wiem gdzie jest korerk wlewowy, natomiast jeżeli chodzi o te dźwigienki obok fotela, to obie są do ustawianie klepiska. Gdzieś na forum jest instrukcja po polsku do dominatora 130/150 jak dobrze pamiętam. Tam jest dokładnie opisane jak ustawia sie te dźwignie do poszczególnych rodzajów zbóż, w dominatorze 96 ustawienia będą identyczne. Co do tych dźwigienek przy klepisku jest to tzw domłócanie. Chodzi o to ze tymi dźwigienkami zamykasz część klepiska przez co kłosy nie wypadają bezpośrednio na sita a niejako wracają na ponowny omłot. Normalnie te dźwignie są otwarte a klepisko odsłołoniete. Bardzo dobrze widać ruch tych klepek jak odkręcisz tą osłonę ponizej dźwigni.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

aha rozumiem. musze doczytac dokladnie. Czekam wiec dalej na wasza pomoc odnosnie oleju w skrzyni biegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam do Was pilne pytanie, otóż mam zamiennik bagnetów o numerze 676235 jest to jakiś zamiennik od JAG, ale problem polega na tym, iż pozostałe bagnety mają numer 676235.4 i ten zamiennik przede wszystkim nie trzyma wymiaru, ale zdaje mi się nieznacznie mniejszy, czy to jest to samo czy też jest to inny rodzaj bagnetu? bo nie wiem teraz czy męczyć się z tym, aby dopasować to w jakiś sposób czy po prostu kupić w pn część o prawidłowym oznaczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Ja też męcze się z zamiennikami bagnetów szukając pasujacego. Udało mi się kupić jeden ktory pasuje, ma napis FORGED. Pozostałe które widziałem maja inny kąt, tj po położeniu ich na stole w porównaniu z oryginalnym jest inaczej wyprofilowany co skutkuje zaciskaniem kosy.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

dokladnie tak jak pisze Lukas te z napisem FORGED ( czarne ) pasuja idealnie, kupowalem kilka sztuk bo oryginalne poszly na lezaku. Chcialbym tez odswiezyc swoje pytanie dotyczace oleju w przekladni. Moze ktos bedzie wiedzial i podzieli sie swoja wiedza. Z Mila checia porozmawaim rowniez na GG jak by ktos chcial sie podzielic swoimi uwagami dotyczacymi kombajnu i zechcial porozmawiac.

pozdrawaim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Jezeli masz ochote pisz na gg możemy porozmawiać o tym kombajnie


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

witajcie :) mam do was posiadaczy classa pytanie : chodzi o silnik mercedesa z turbo ile tam jest kranikow do spuszczania plynu chlodniczego , bo namierzylem tylko jeden czyzby wiecej nie bylo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

U mnie w bloku jest tylko wkręcona śruba a kranik jest w chłodnicy


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zawsze są dwa.Jeden w bloku a drugi w chłodnicy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

wlasnie pewnie u mnie tez jest zaslepiony bo nie moge go znalesc. a panowie zapytam jeszcze was jaki olej lejecie do silnika ? chodzi o mercedesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Superol CC 30 :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

ten mobil delvac to dobry olej ostatnio go do mtz zalalem . ladnie cisnienie trzyma po rozgrzaniu nawet i nie traci gestosci i lepkosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

bo to sa oleje wysokiej klasy

turdus mam zalany do kombajnu zjede po calym dniu z pola zgasze i czekam az zaswieci sie kontrolka od cisnienia ;)

a mam superol w c360 to jak sie rozgrzeje i zgasze to siekontrolka zapala jeszcze zanim zgasnie ciagnik :P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

dokladnie tak jak piszesz jest z tymi slabymi olejami po osiagnieciu temperatury roboczej traca drastycznie swoje parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrox    0

Ja u siebie od 5 lat wlewałem Venol Super Truck 15W 40, kombajn (Dominator 76) jak i ciągnik John Deere pracował bez żadnych problemów/

 

W tym roku zalełem wyjątkowo Turdusem, ale to tylko dlatego że Venolu nie mogłem znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

witam :) mam pytanie do posiadaczy dominatora 96 bez hydrostatu. Czy w nim jest filtr oleju hydraulicznego ? jak jest to gdzie ? jak sie dostac do niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Mieliście w swoich Dominatorach 96 silnik Mercedes problemy z grzaniem się silnika i wyparowywaniem wody z chłodnicy?

Ja u siebie mam taki problem i nie wiem czy chłodnica zabita od zewnatrz kurzem i wilgocia czy zakamieniona w środku.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zobacz najpierw termostat czy się otwiera.Jak się otwiera to raczej chłodnica zabita.A jak ci wywala wodę korkiem z chłodnicy to wydmuchało uszczelkę pod głowicą.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

u mnie wskazowka wchodzi na 1/4 skali niezaleznie czy klapy otwarte czy zamkniete , czy kosze czy jade, zalany plynem, Silnik mercedes turbo. prawdopodobnie od wody kamien sie zrobil i nie chlodzi nalezycie a i jak nie przedmuchiwales jej to i kurzu tez nabilo.

 

a czy moze ktos mi podpowie co do tego filtra oleju hydraulicznego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj