kamilek122

Claas Dominator 96 czy Bizon Z056 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kravter    39

nie miales wczesniej kombajnu? najlepiej jakbys poszedl d kogos i by ci objasnil na przykladach

zebys widzial jak co do czego itp ;P

 

a reszta wyjdzie ci w koszeniu bedziesz patrzyl czy duzo zostaje jak zostaje to troche otwierasz sita zmniejszasz wiatr jedziesz dalej patrzysz do zbiornika czy czyste i tak ustawiasz na bledach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Witam, ile może kosztowac listwa czujnika strat montowana przy sitach? Od niedawna posiadam dominatora 96, instalacja jest, brak tylko listwy.

Czy są jakieś polskie zamienniki filtrów: powietrza,paliwa, oleju?


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

kiedyś widziałem ten czujnik w allegro kosztował około 1500zl jeżeli dobrze pamiętam


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@kravter chodz mi o jakieś wstępne ustawienia żeby jakoś wjechać w pole.

 

@jarekw po co Ci zamienniki skoro dobre filtry np. Donaldson można dostać w dobrych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

panowie powiedzcie mi jak jest ze spalaniem w dominatorach 86 i 96 z silnikiem mercedesa turbo przy kosie 4,5 m ? Jak sprawuje sie w 96 hydrostat ? czy lepszym rozwiazaniem jest manualna skrzynia? Czy taki class jest lepszy od DF podobnej wielkosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

panowie powiedzcie mi jak jest ze spalaniem w dominatorach 86 i 96 z silnikiem mercedesa turbo przy kosie 4,5 m ? Jak sprawuje sie w 96 hydrostat ? czy lepszym rozwiazaniem jest manualna skrzynia? Czy taki class jest lepszy od DF podobnej wielkosci ?

 

Wadą DF jest mała popularność przez co trudniej jest kupić części zamiennie a do classów już nawet w polsce sporo części robią i bez problemu można je dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

U Was tez się kołysze cały kombajn po załaczeniu młócarni i przenośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie bardzo nawet na małych obrotach mało sie kołysze a na roboczych w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

U mnie na małych obrotach jest dobrze,ale na maksymalnych-roboczych zaczyna bujać kombajnem.co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

cos nie wyważone albo mlocarnia albo odrzutnik slomy ale bardzo buja? wes pod uwage ze w pszenicy sloma go troche wygluszy i bedzie mniej bujac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Nie tak bardzo ale buja.Może też tak być z tego powodu iż heder nie jest podpięty. Jutro postaram się nagrać jakiś filmik z tym zjawiskiem,wtedy może uda się zdiagnozować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

moj tez byja :P to nawet moze byc przez wytrzasacze spowodowane

podsiewacz szybko zapierdziela i nie ma przeciw wagi wiec tez bedzie powodowal bujanie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Też mi się tak wydaje. I chyba nie da się tego uniknąć bo podsiewacz i wytrzasacze chodzą przód-tył więc ciężko byłoby to wyeliminować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

U Was tez się kołysze cały kombajn po załaczeniu młócarni i przenośnika?

 

założysz kolego heder i jak ręką odjął bujanie kombajnem, a jak pojedziesz w pole to nic nie będziesz wyczuwał jak dostanie obciążenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Po założeniu hedera jest wszystko w porządku.

A powiedzcie mi czy u was po pracy kombajnu na sucho tylny wał jest zimny czy cieply? bo u mnie bywa w danym odcinku troche gorący.nie wiem czy nie jest czasami za ciasno na panewkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Robiłeś coś może z tymi panewkami wcześniej czy nie. Czy jest wyczuwalny luz ?

W zasadzie grzać się nie powinny zwłaszcza po krótkim czasie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wymieniałem 2 szt. Luz jest ale chyba jednak za mały.w zestawie były 4 podkładki także pewnie wszystkie trzeba założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

siema, mam pytanie wie ktos czy jest i gdzie jest zawór przelewowy od wspomagania w 96 ??

W obitrolu może byc zawor odrazu wbudowany.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Po założeniu hedera jest wszystko w porządku.

A powiedzcie mi czy u was po pracy kombajnu na sucho tylny wał jest zimny czy cieply? bo u mnie bywa w danym odcinku troche gorący.nie wiem czy nie jest czasami za ciasno na panewkach.

 

wał powinien byc cieply a nie goracy po prostu za ciasno jest na panewce podluz podkladke dystnsowa miedzy panewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Wymieniałem 2 szt. Luz jest ale chyba jednak za mały.w zestawie były 4 podkładki także pewnie wszystkie trzeba założyć.

 

wał będzie gorący ale żeby cię nie parzył w ręce..

 

jak wymieniłeś dwie panewki a trzy zostały to te nowe na 100 % są za ciasne... zresztą na starych panewkach masz jajka tak jak na wale a nowe są idealnie równe i jak w jednym miejscu skręcisz dobrze to w drugim będzie za ciasno albo za luźno...

 

ja np wały wyjmowałem i oddawałem do regeneracji razem z panewkami i facet nie chciał nowych tylko kazał stare przywieźć i on sobie je na wymiar zrobił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

chlopaki mam wazne pytanie

 

czy u was jest smarowany przenosnik pochyly z lewej strony (stojac na przeciw komabjnu) ten co nisie zborze do mlocarni?

i czy jest u was smarowany odrzutnik slomy z prawej strony? (stojac na przeciw komabjnu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

 

Tak wygląda wyżej wspomniane bujanie Dominatora. czy u Was tez tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To przecież są obroty i muszą być drgania.W jeździe tego nie ma na postoju są.Ja też tak mam.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

co do panewek na wytrząsaczach - przy ostatnim ich przeglądzie zauważyłem, że luzy są różne w zależności od położenia wału.

 

Dlatego też - jeżeli już badacie luzy i przymierzacie się do wymiany panewek, sprawdzajcie każdą w tym samym położeniu, np maksymalnie u góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj