kamilek122

Claas Dominator 96 czy Bizon Z056 ?

Polecane posty

kravter    39

chomik111 sprawdilem ten wal na wytrzasaczach co mowiles to ta

panewka sa letnie a wal goracy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

U mnie są smarowniki na tym GÓRNYM kole jest jeden na takiej jakby rurce a na dolnym kole jest ich aż 6, ustawionych parami. O tym mowa czy źle kombinuje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

mi chodzi o to kolo co jest z lewej strony nie?? i ono bieze pasem naped z silnika i przekazuje na skrzynie biegow?? idzie do niego rureczka hydrauliczna (idzie przyspieszacz do niego)o to mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

dzięki kravter ja też ostatnio w rzepaku patrzyłem te wały i są takie ciepławe także chyba się dotarły..... a co do tej przekładni o której piszesz to wydaje mi się z poprzedniego kombajnu claas to powinieneś mieć na obu kołach (wariatorach) kalamitki do smarowania tulej na których się przesuwają zależnie od prędkości jazdy i smarowanie na łożyska po których chodzą...... ale jak to jest w 96 nie daje sobie ręki uciąć bo jak już pisałem mam na hydromacie (wspaniale się pracuję:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

@kravter Ja wczoraj też smarowałem kombajny, i wedle planu smarowania powinno coś tam być, mam nawet na tym kole naklejkę, tylko że szukałem szukałem i nic nie znalazłem podobnie jak Ty, także jak coś znajdziesz to daj znać. I jak ja już coś znajdę to też napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

krciczek@ ok przejze dokladnie ta przekladnie

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

chłopaki jakim biegiem kosicie podejrzewam że 1???? i na ile obrotów wałka przekładni????

tylko podawajcie czy hydromat czy zwykła skrzynia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskun    2

Witam Panowie jest chwila czasu okres przedświąteczny wiec nasuwają się pytania i szukanie rozwiązań.

Potrzebuję podpowiedzi jak dostać się do prawego cylinderka od hamulca bo w żniwa nie było czasu na takie usterki.Hamulec jest narazie na jedno koło i tak koledzy z zachodu pomyśleli bo zrobiony jest 2 obwodowy układ.

Teraz jak zaglądałem to tam jest półoś co idzie od skrzyni i na tej półosi jest bęben na klinie. Próbowałem tego klina wybić ale nie ma tam bardzo podejścia i nie wiem czy to w ten sposób można zdemontować. Panowie proszę o jakieś porady najlepiej jak ktoś miał z tym coś do czynienia.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jest chwila czasu okres przedświąteczny wiec nasuwają się pytania i szukanie rozwiązań.

Potrzebuję podpowiedzi jak dostać się do prawego cylinderka od hamulca bo w żniwa nie było czasu na takie usterki.Hamulec jest narazie na jedno koło i tak koledzy z zachodu pomyśleli bo zrobiony jest 2 obwodowy układ.

Teraz jak zaglądałem to tam jest półoś co idzie od skrzyni i na tej półosi jest bęben na klinie. Próbowałem tego klina wybić ale nie ma tam bardzo podejścia i nie wiem czy to w ten sposób można zdemontować. Panowie proszę o jakieś porady najlepiej jak ktoś miał z tym coś do czynienia.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

 

 

Witam,

odkręć koło, zdejmij zwolnicę i wyciągnij półoś razem z bębnem. I to wszystko:)

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

musisz zdjac kolo to napewno ;) i tam dalej to musisz rozebrac beben i tam bedziesz mial cylinderek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskun    2

Witam, BORDZILOWSKI a Ty miałeś może okazję z czyś takim się zmierzyć jak te hamulce, bo koło ze zwolnicą zdejmę z mniejszymi czy większymi problemami ale zdejmę ale zastanawiam się czy tam nie ma w zaolnicy jakiegoś zabezpieczenia na półosi i czy jak wyjmę półoś ze zwolnicy to czy tam jakieś kolo zębate nie spadnie i to co ty mówisz to jest z jednej strony a z drugiej strony na połosi jest nabity bęben i ta poloś wychodzi ze skrzyni nie wiem czy to mogę ewentualnie wysunąc czy wyjąć bo ten bęben jest nabity na takim klinie i jak próbowałem to zdjąć to niejest taka prosta sprawa a że wtyedy były żniwa to musiał wystarczyć hamulec na jedno koło.

 

Prośba moja jest o informację jakieś jak to ktoś naprawiał takie coś te hamulce.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bauer40    0

wiecie moze jak powinny byc ustawione dzwignie przy poszczególnych zbozach w dominatorze 96 ( jak wiecie sa dwie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

bede musial zobaczyc ale chyba jak dobrze pamietam wiecej niz polowa w strone podlogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

w połowie to się ustawia na rzepak lub groch łubin czyli rośliny lekko wymłacające się. Na zboża to zależy co na pszenice ozimą nie schodzę poniżej 4 dziurki od góry a na jarą poniżej 2 -3 na tej głównej dużej dźwigni oczywiście i oczywiście wszystko zależy od zboża. Najlepiej to zajrzec do zbiornika czy nie łupie ziarna na połówki jeśli tak to popuszczasz np o dziurkę i znowu sprawdzasz, także trzeba wyjść z kabiny i popatrzeć na słome czy w kłósiach nie zostaje ziarno. Młocarnie trzeba tak ustawić żeby w zbiorniku nie łupało a z tyłu wymłócało, każde zboże jest inne i inaczej ustawiasz nawet przejeżdżając z pola pszenicy na inne pole już inaczej czasami trzeba ustawić.

 

a co do tej małej dźwigni to ustawiasz ja na dolną dziurkę jeśli masy jest dużo bo wtedy zwiększasz szczelinę wlotową miedzy klepiskiem a młocarnia a jeśli materiału jest mniej bierzesz do góry na pierwszą dziurkę i zmniejszasz szczelinę. Ja mam ją ustawioną cały czas na środkowy otwór..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Mam pytanie. Jak napiąć łańcuch w podajnku pochyłym (gardzieli)tzn. czy ma być naprężony czy luźny tak aby delikatnie ocierał o ślizgi na podłodze gardzieli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek2608    0

kolego kravter mylisz się nie trzeba popuszczać żadnych napinaczy. Po prostu chwytasz za i lekko pociągając by obrócić sieczkarnie popychasz pasek albo pociągasz do siebie w zależności na jakie kolo chcesz przerzucić.

 

A odnośnie tych kontrolek to;

 

1. czujnik awarii wytrząsaczy

2. elewatora kłosowego

3. elewatora ziarnowego

4. przenośnika pochylego gardzieli

5. sieczkarni

 

reszta chyba dobrze tylko 9 to chyba jest od zapchanego filtra powietrza u mnie jeszcze nigdy nie świeciła

 

WITAM PROSZE O POMOC CHODZI MI O DEMONTARZ TYLNEGO WAŁU WYTRZĄSACZY W CLAAS DOMINATOR 98 DURZO TO ROZBIERANIA ?

 

WITAM PROSZE O POMOC CHODZI MI O DEMONTARZ TYLNEGO WAŁU WYTRZĄSACZY W CLAAS DOMINATOR 98 DURZO TO ROZBIERANIA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a z jakiego powodu chcesz wyjmować ten wał???? nie tak bardzo dużo.. rozkręcasz panewki na klawiszach podciągach je do góry i podpierasz je.. z lewej strony tam gdzie masz napęd klawiszy zdejmujesz koło napędowe a z prawej masz tylko łożysko wybijasz w jedną albo drugą stronę z łożysk i wyjmujesz wał..

 

tylko wiesz ja mam 96 ale 98 powinno być podobnie

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

w 98 napewno tez tak jest pod wzgledem konstrukcyjym te 2 modele niczym sie nie roznia ;p 98 ma wiecej bajerow ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

W którym miejscu macie w dominatorach przycisk od klaksonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

U mnie przycisk klaksonu znajduje się obok przełacznika kierunkowskazów z lewej strony przy kierownicy


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Macie jakieś podstawowe ustawienia kombajnu do koszenia zbóż? Dopiero nie dawno kupiłem kombajn także prosiłbym o jakieś rady co do ustawienia,Sit,klepiska,młocarni,wentylatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj