kamilek122

Claas Dominator 96 czy Bizon Z056 ?

Polecane posty

patio93    2

Witam!

Potrzebowałbym instrukcję obsługi do Claas Dominator 96 hydrostat.

Edytowano przez patio93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

ma ktoś namiary na jakiegoś gościa -firmę co zajmuje się regeneracją -naprawa orbitrol (claas)? niezbyt daleko od Puław ..wielkie dzięki

Edytowano przez miturskir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek rozbierałem orbitrol, tylko część od strony przewodów.. Otóż nie ma tam żadnych sprężynek albo tłoczków jak w niektórych orbitrolach. Wymieniłem tylko oringi ponieważ się strasznie lało. Najlepiej jakby były oryginalne lub idealnie dopasowane.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

ja odkręciłem od spodu 8 nakrętek wyjołem te dekielki i zaczołem wymieniać oringi gdy i po chwili wyleciało mi całe tłoczysko do dołu po ponownym złorzeniu orbitrola brak reakcji na skręt i zaczoł się dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

miturskir twój orbitrol nadaje się do wymiany , raczej nikt ci go nie ustawi ponownie żeby działał chyba że w Tucholi . Spróbuj zadzwonić do firmy Złoty Kłos Adam Tęsny bierze na wymianę uszkodzony i daje dobry jak ma na sklepie.

Edytowano przez zbycho77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Witam, kupiłem w tym roku Dominatora 96 i mam do was prośbę, czy mógłby ktoś zrobić spis wszystkich kalaminek (gdzie się znajdują) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel412    0

Witam

Mam problem w swoim claasie mianowicie po włączeniu młocarni świeca sie wszystkie kontrolki. Po włączeniu maksymalnych obrótów nie gasną, zaczyna migać kontrolka od podajnika ziarnowego i włącza się sygnał. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego nie gasną kontroli(wiem ze na maxie obrotów powinny zgasnać) w czym może leżeć problem ?

 

Dodam ze w zegarze od obrotów młocarni skacze wskazówka mimo równych obrotów a na zegarze od kontroli strat ziarna mrugają od dołu do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

Co d silnikow merca z tamtych lat , jezeli choc troszke byly zadbane to sa nie do zajechania. Co do kalamitek to musialbym obejsc kombajn i popisac, jak bede mial chwile to postaram sie to zrobic.

Co do kontrolek , to posprawdzaj czy sa kable przy czujnikach, prad na kablach, masy dobrze polaczone , odleglosci miedzy zebnikiem a czujnikiem. Co do wskazowki skaczacej to albo slabo laczy przy czujniku i jak wpada w wibracje to skacze , albo pada juz sama ta pradniczka, luz na wirniczku , brak przejscia pradu ze zwojow na piny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

a ile oleju mieści się w skrzyni biegów 96 dominator

Edytowano przez miturskir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

z gory jest korek wlewowy , a z boku skrzyni jest srubeczka kontrolna na ampul 8. wlewasz az poleci tej sruby kontrolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

siema :D

jak konkretnie ustawiacie kierownice wiatru do rzepaku? znaczy na ktora dziurke pierwsza a na ktora druga, bo w tamtym roku robilem to sposobem prob i bledow i ustawilem ale... zapomnialem jak to bylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego. Mam problem z hamulcami w Dominatorze 86. Raz są, raz nie ma, dopiero po kilkukrotnym podpompowaniu pedałem hamulca coś chwyta. Pompki nowe, dobrze odpowietrzone, płyn jest.. Ma Ktoś pomysł w czym w takim razie moze tkwić przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

siema :D

jak konkretnie ustawiacie kierownice wiatru do rzepaku? znaczy na ktora dziurke pierwsza a na ktora druga, bo w tamtym roku robilem to sposobem prob i bledow i ustawilem ale... zapomnialem jak to bylo :D

 

 

Instrukcja podaje że standardowe ustawienia to dolna kierownica na druga od dołu a górna na trzecią od dołu. Dodatkowo pisze ze przy ziarnach ciężkich kierownicę ustawia sie bardziej pionowo a przy ziarnach lekkich bardziej poziomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

no dzieki kolego :D ale juz znowu sie tym bawilem i sam doszedlem i wlasnie mam ustawione tak jak ty podajesz :D ale dzieki za odp przyda sie innym :D

 

 

Podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego. Mam problem z hamulcami w Dominatorze 86. Raz są, raz nie ma, dopiero po kilkukrotnym podpompowaniu pedałem hamulca coś chwyta. Pompki nowe, dobrze odpowietrzone, płyn jest.. Ma Ktoś pomysł w czym w takim razie moze tkwić przyczyna?

 

no ja mialem to ciagle z pompka sprzegla... wymieniona na nowa, uklad odpowietrzony nigdzie nie cieknie, rano pompka trzymala pieknie a pod wieczor juz ledwo dalo sie bieg wbic, i co sezon ta pompka padala (tloczki) kupione mialem 2 i w tym roku ze spalonego wyciagnalem sprzeglo mechaniczne i po problemie :D

 

jak sie nazywa ta twoja pompka? moja to byla "rhino" czy cos, 2 stowy ten szmelc kosztowal

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Nie zwróciłem uwagi na producenta. Na starych pompkach objawy były te same. Czyli raczej to nie wina pompek.. Pomoże Ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj