Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzałka płynu w 4514

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share 1614

1614

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 20:36

Grzałka płynu w 4514

jak chcesz to jutro zrobie zdjecie i nie bedziesz miał żadnych watpliwości taką grzałke mam już od 3 lat w dwoch ciągnikach 4512 i 6014 i nie wyobrażam sobie zapalenia ciągnika w zimie bez takiej grzałki

mam pytanie czy az 3 godziny musi sei grzac zrub zdjencie ktura zaslepka sam chce zamontowacz

Witam.Mui u-4514 palił bardzo dobrze ale z karzdym odpaleniem szło mu coraz zamótowałem szybszy rozrusznik i grzałkę za 101 zł i teraz jest spoko

kolego gdzie sie montuje zrub zdjencie

w 5314 mamy grzałkę zamocowaną w blok, przy mrozie wystarczy 3-4 godz podłączyć i pali na dotyk, inaczej to nie ma co podchodzić do niego

gdzie sie montuje grzałke

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C-360 3P

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15500.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ursus c360 c362 TUR 2 SEK wspomaganie Ferguson 265 MTZ 820 RATY

• 21000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ursus 1224 DL FINN Turbo + Nowy Tur

• 59000.00 PLN
  • 18 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzałka płynu w 4514 Dzisiaj, 07:18
  •  

#22 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 07 marzec 2012 - 20:41

Grzałka płynu w 4514

grzałka jest montowana na wysokości pompy wtryskowej na prawo od niej (trudno się pomylić bo nastepny korek co jest wyżej zasłaniają przewody paliwowe )
przy montażu nie należy jej wbijać do końca, ale zostawić 2mm od płaszczyzny bloku

Jakbyś dobrze wczytał się w posty kolegów to byś znalazł odpowiedź na Twoje pytanie ;)

Ja mam MF 255.
Silnik ma nieco mniejszy bo tylko 3 cylindry ale w mrozy ponad -20 wystarczy 20-30minut podgrzewania grzałką, do tego podgrzewasz plomieniówką i pali bez najmniejszego problemu. W 4514 masz większy silnik i więcej płynu do podgrzewania więc może trzeba poczekać troszkę dłużej ale to też zależy od kondycji silnika i temp otoczenia ;)

Grzałka w moim MF'ie. Kupiona z allegro za ok 100pln produkcji polskiej :)
http://www.agrofoto....tal__12__st__10

Edytowany przez samczyk1991, 07 marzec 2012 - 20:53.

Wieczny kawaler ;)

#23 Share Michal3512

Michal3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:mechanika
    praca przy zgrabiarkach Samasz

Napisany 30 marzec 2012 - 12:37

Grzałka płynu w 4514 Dobra sprawa było by zamontować grzałkę gdzie siedzi wąż gumowy przy chłodnicy u dołu. Wystarczy rozciąć waż wsadzić grzałkę i zacisnąć opaskami. Szybki i sprawny montaż, zwłaszcza szczelność.
Na drugą zmime zamierzam sobie coś takiego kupić.

A co do odpalania w mrozach, ja w swoim 3512 nie miałem problemu, dlatego że zalewałem gorącej wody do jego i wtedy odpalałem. Taki paten na wysokie mrozy.

#24 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 23:39

Grzałka płynu w 4514 Mam zapytanie co do montażu grzałki w bloku silnika. Czy montujecie ją grzałką do góry czy do dołu. Pytam bo w instrukcji pisze że wtyczką do głóry (czyli grzałką do dołu) tylko wtedy cały brud, woda, śnieg będzie mi zawalał gniazdo grzałki. A jak bym zamontował wtyczką do dołu to nie była by tak podatna na zabrudzenia.

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 12:34

Grzałka płynu w 4514 do góry nie wsadzisz, a jakiś kabel na zimę będziesz i tak woził wpięty na stałe, przynajmniej ja tak mam bo w grzałkę kabel jak do prodziża i bardzo ciasno się wciska jeszcze grzałkę mozna zruszyć i bedzie ciekło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 06 luty 2013 - 14:41

Grzałka płynu w 4514 Mam jeszcze pytanie bo po instalacji grzałki okazało się że przy włączonym silniku cieknie mi woda z tego miejsca gdzie wchodzą te dwie rurki od zasilania. Mam pytanie czy jak oblutuje je cyną to już nie będzie lecieć czy lepiej pobawić się poxiliną czy innym ustrojstwem.

Zdjęcie poglądowe:
Dodany obrazek

#27 Share marek1979

marek1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 luty 2013 - 16:03

Grzałka płynu w 4514 Miałem ten sam problem z cieknięciem w tej grzałce. Akurat nawinął się gość do schładzalnika i mi to oblutował tym lutem co lutują przewody ciśnieniowe w agregacie i jest już drugi rok spokój. Najpierw trzeba było oczywiście miejsce lutowania odtłuścić. Powiem tylko że ta moja grzałka od samego początku jak ją tylko zamontowałem to ciekła właśnie tam.

#28 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2295 postów

Napisany 21 luty 2013 - 11:56

Grzałka płynu w 4514

Dobra sprawa było by zamontować grzałkę gdzie siedzi wąż gumowy przy chłodnicy u dołu. Wystarczy rozciąć waż wsadzić grzałkę i zacisnąć opaskami. Szybki i sprawny montaż, zwłaszcza szczelność.
Na drugą zmime zamierzam sobie coś takiego kupić.

A co do odpalania w mrozach, ja w swoim 3512 nie miałem problemu, dlatego że zalewałem gorącej wody do jego i wtedy odpalałem. Taki paten na wysokie mrozy.

Tak w ramach wyjaśnienia aby inni czytający forumn nie poszli twoim tropem:)
Nigdy w życiu nie montuje się grzałki w przewodzie gumowym.
Po pierwsze jeśli chodzi o szczelność to właśnie rozwiązanie najprostsze jest najskuteczniejsze - czyli wybijamy zaślepkę i wciskamy grzałkę ( możn dać troszkę kleju hermetyku lub posmarować czoło tego kołnieża silikonem ( tylko nie za 3,5) co zrobi takiego oringa:) Ze wzgledu na jakość wykonania tych grzałek polecam przed montażem sprwdzić szczelność i w razie stwierdzenia jakiś nieszczelności dać do lutowania.
Po drugie - jeśli znałbyś zasadę działania układu chłodzenia w silniku to wiedziałbyś że są dwa obiegi i montowanie grzałki w tym przewodzie jest akurat na długim obiegu, obiegi te steruje termostat i podgrzanie chłodnicy nic nie da ( chyba że będziesz w niej gotować płyn:)). Należy podgrzewać płyn znajdujący się w któtkim obiegu tzn. w silniku bo termostat otwiera się przy ok 80-90 stopniach - czyli tyle musiałbyś podgrzać aby dać ciepły płyn na chłodnice:). Najlepszym sposobem jest montaż grzałki w bloku i to możliwie na środku aby równomiernie nagrzać płyn. W U4512/14 najłatwiej tak jak koledzy wyżej piszą w zaślepkę obok pompy.

Tak w celu wyjaśnienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 21 luty 2013 - 12:36

Grzałka płynu w 4514 Potwierdzam słowa kolegi wyżej. Sam nie sprawdziłem szczelności grzałki i teraz będzie mnie to kosztowało 100zł bo mam nikłe szanse na wyciągnięcie jej w jednym kawałku.