Skocz do zawartości

Zdjęcie

grzałka płynu chłodniczego Forterra

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bogusk

bogusk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 09:10

grzałka płynu chłodniczego Forterra kupiłem grzałkę do forterry nie wiem miejsce której zaślepki i w jaki sposób ją zamontować .Proszę o podpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grzałka płynu chłodniczego Forterra Dzisiaj, 17:57
  •  

#2 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 13:46

grzałka płynu chłodniczego Forterra a po co ci ta grzałka jak ci forterra nie pali to posprawdzaj świece daj do naprawy wtryskiwacze moja ma 5 lat i odpala na -15 dzis rano nią jeździłem. opisz co ci sie dzieje

#3 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 18 grudzień 2009 - 15:09

grzałka płynu chłodniczego Forterra Grzałka to jest super sprawa i polecam jak najbardziej. Nawet przy -32 odpalał tak lekko jak bym przed chwilą zgasił, oby tylko paliwo było w zbiorniku "Polarne"
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#4 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 15:55

grzałka płynu chłodniczego Forterra Tu nie rozchodzi się o to czy zapali czy nie. Rozruch silnika na zimno w takie mrozy jest dla niego zabójcze. Zastosowanie grzałki płynu chłodzącego znaczenie podwyższa żywtność silnika.

#5 Share bogusk

bogusk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 16:49

a po co ci ta grzałka jak ci forterra nie pali to posprawdzaj świece daj do naprawy wtryskiwacze moja ma 5 lat i odpala na -15 dzis rano nią jeździłem. opisz co ci sie dzieje

po prostu myślę że na ciepłym będzie mu łatwiej gdy temperatura spadnie poniżej 20 w starym 7045 doskonale się sprawdza forterra ma 3 lat i od początku ciężko kręci pewnie to wina baterii a wtryski wymieniałem w sierpniu

#6 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 17:56

grzałka płynu chłodniczego Forterra nasza forterra też słabo pali jak na chłodzie postoi, i nie muszą to być mrozy rzędu -20
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#7 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 20:12

grzałka płynu chłodniczego Forterra Nasza też słabo pali, od nowości, te typy tak mają. NH mały 70 koni silnik iveco odpalił dzisiaj na dotyk, a było -10

#8 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 21:34

grzałka płynu chłodniczego Forterra Witam

W mojej mam grzałkę 1000 Wat od 6 lat.
Dzisiaj po 20 min. grzania silnik odpalił tak jak normalnie nagrzany, bez białego dymu i charakterystycznego klekotania.
Normalnie bez grzania nawet w temp. ok. 0 st. to dymi na biało 10 sek.

#9 Share bogusk

bogusk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 09:13

Witam

W mojej mam grzałkę 1000 Wat od 6 lat.
Dzisiaj po 20 min. grzania silnik odpalił tak jak normalnie nagrzany, bez białego dymu i charakterystycznego klekotania.
Normalnie bez grzania nawet w temp. ok. 0 st. to dymi na biało 10 sek.

witaj czy sam ją montowałeś bo ja zastanawiam się w którym korku ją zamontować czy w ogóle go wybić cz wywiercić otwór podpowiedz proszę

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 14:26

grzałka płynu chłodniczego Forterra Do grzałki powinna być instrukcja montażu, w instrukcji ciągnika też powinno być gdzie producent przewidział montaż. . Powinieneś wyjąć zaślepkę z boku bloku silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 14:27

grzałka płynu chłodniczego Forterra nie wiem czy to coś pomoże ale w starszych zetorach zakładało się chyba w pierwszy otwór od strony kabiny
i druga sprawa że nie wiem czy masz wkręcaną tą grzałkę (to by było spoko) ale kiedyś były jakieś takie wklepywane czy jak to się nazywa i zdaje się że to takie proste do zrobienia nie jest - w sensie żeby było szczelnie i wszystko ok, ale podkreślam że to są info zasłyszane bo sam tego nie robiłem

co do sensu to pewnie to sens ma bo rozgrzany silnik chętniej odpali
druga sprawa na ciężkie odpalanie to regulacja luzu zaworowego u mnie trochę pomogła, chociaż jak dzisiaj przypiliło -17 w nocy to i tak nie odpalił :unsure:
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

#12 Share Grzesiek

Grzesiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:52

grzałka płynu chłodniczego Forterra u mnie w 10540 (blok silnika pewnie taki sam jak w forterze) grzałke mam zamontowaną po prawej stronie silnika, po tej co pompa wtryskowa. trzeba było odkręcić zaślepkę i uchwyt od linki gazu ręcznego. ta zaślepka jest na końcu bloku silnika, najbliżej kabiny.
w moim 10540 też bardzo ciężko kręci rozrusznik :unsure:.

#13 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 19:22

grzałka płynu chłodniczego Forterra Ja w swoim 9540 miałem grzałke super sprawa 10-15 min i ciągnik palił za 1 razem teraz na 2 przeglądzie mają mi założyć też do Forterry grzałke chociaz narazie pali na dotyk ale jak bedzie grzałka to nic nie zaszkodzi i silnik na początku równiej pracuje też.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#14 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 21:25

grzałka płynu chłodniczego Forterra Nasza też słabo pali, od nowości, te typy tak mają. NH mały 70 koni silnik iveco odpalił dzisiaj na dotyk, a było -10
Moja forterra pali świetnie dzisiaj było -17 i bez problemu zapaliła ma 930 mtg. mój wujek ma 7745 turbo silnik po remącie i przy -5 nie może bez grzałki zapalić a mój lampo 70 w ma zrobione 3300 mtg. i przy - 10 jest problem zapalić a jak jest - 15 to niema szans a w starym 10145 silnik był już naprawdę słaby a przy - 15 zapalał tylko pompę oleju się wyłączało mimo to polecam grzałkę bo napewno rozruch na cieplejszym silniku na pewno jest zdrowszy ;)

#15 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 22:37

grzałka płynu chłodniczego Forterra No trzeba będzie pomyśleć o grzałce - ciągnik ma ponad 5000 mth to już ma prawo ciężej palić, ale damy mu nowy aku i świece może będzie lepiej palić. Ale jak nie zapala to go zaciągamy i po sprawie, zresztą mamy inne ciągniki. NH 70 koni ma prawie 6000 mth i pali na dotyk, nic tam nie robione przy silniku.

#16 Share bogusk

bogusk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 20:44

u mnie w 10540 (blok silnika pewnie taki sam jak w forterze) grzałke mam zamontowaną po prawej stronie silnika, po tej co pompa wtryskowa. trzeba było odkręcić zaślepkę i uchwyt od linki gazu ręcznego. ta zaślepka jest na końcu bloku silnika, najbliżej kabiny.
w moim 10540 też bardzo ciężko kręci rozrusznik ;).

dzięki za podpowiedż właśnie w forterze jest taka zaślepka tylko nie chciałem na ślepo eksperymentować bo w 7045 jest zamontowana z lewej strony w pierwszym korku od kabiny tylko w forterze musiał bym wiercić bez wybijania zaślepki gdyż średnica otworu byłaby mniejsza niż średnica korka dlatego spróbuję z prawej strony

#17 Share Grzesiek

Grzesiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 10:46

grzałka płynu chłodniczego Forterra zaślepka jest przykręcona na dwie śruby.

#18 Share Cez4R

Cez4R

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 13:27

grzałka płynu chłodniczego Forterra Mam pytanie do posiadaczy grzałek w Forterze/Proximie czy też 7540-10540. Jaką grzałkę kupić bo dedykowanych nigdzie nie widzę-taką bez śrub od 7211 czy na 2 śruby jak od 8011?

#19 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 13:53

grzałka płynu chłodniczego Forterra też miałem problem z odpaleniem swojego 9540 w mrozne dni, jednak wczoraj wymieniłem pompkę przy pompie wtryskowej ze zwykłej na nowa marki Bosch ( stara przepuszczała paliwo przy odpowietrzaniu a podczas postoju - powietrze ) , teraz wreszcie się nie zapowietrza i zapala "za pierwszym razem" nie trzeba hehłać tak długo jak kiedyś, naprawdę polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 14:12

grzałka płynu chłodniczego Forterra Coś takiego? http://www.granit-pa...LanguageCode=PL