Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o dealerach maszyn rolniczych

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michalB

michalB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 21:00

Opinie o dealerach maszyn rolniczych Chciałbym zaczerpnąć opinii na tema firmy "Lawson" w Tupadłach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o dealerach maszyn rolniczych Dzisiaj, 11:59
  •  

#2 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 21:55

Opinie o dealerach maszyn rolniczych Może nieco OT ale przypomnę wszystkim którzy chcieli by zabrać głos w temacie iż każdy osobiście ponosi pełna odpowiedzialność prawną za wyrażone opinie. Przypomnienie o tyle stosowne, że z tego co pamiętam jakiś czas było małe zamieszanie z powodu jednej z niepochlebnych wypowiedzi.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#3 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 22:09

Opinie o dealerach maszyn rolniczych michalB nie ma idealnego dilera sam pracuje troche w tej branży i wiem to od środka a to tez zalezy od rolnika chociasz i tak jak spotykam się z rolnikami to mówią czemu tak drogo. A czy więcej zapłacisz za maszynę to możesz też być tak samo potraktowany to moje zdanie Chociasz czasem się dziwie czemu z rolników tak zdzierają dilerzy sprzedałem pług Kvernelanda który inny diler chciał go naciąć na 5 tyś na głupim pługu więc w tych sprawach nie wiem czy warto czasem przepłacać

#4 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 22:18

Opinie o dealerach maszyn rolniczych Niestety często tak właśnie bywa że klient jest "drogi"do momentu jak zapłaci.Może mam szczęście ale ja nie mogę narzekać na tych dilerów od których kupowałem sprzęty ale też staram się kupować od ludzi których znam(to taka moja rada).

#5 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 grudzień 2009 - 22:33

Opinie o dealerach maszyn rolniczych dobry diler to podstawa, nie chodzi o samą sprzedaż maszyny, ale o późniejsze jej naprawy , co z tego że się kupi 1, 2 tysiące taniej np ciągnik, jak później na serwisowaniu tego ciągnika sobie odbije diler, druga sprawa to terminy,realizacji zamówienia,naprawy sprzętu itd.

#6 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 17 grudzień 2009 - 22:56

Opinie o dealerach maszyn rolniczych Jak kolega wspomiał na wstępie w tym temacie trzeba trzymać język na wodzy. ale prawda jest taka że im więkrza jest firma tym droższy jest sprzęt przecież z czegoś musi utrzymać się tak liczna grupa ludzi a czy serwis,terminy,jakość jest leprza tego do końca nikt nie wie.

#7 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 11:10

Opinie o dealerach maszyn rolniczych Popieram kolegów wyżej uwaga na "słowo pisane" to forum każdy może przeczytać. Ale wracając do sprawy objeździłem już parę miejsc i wku....... mnie to że każdy diler twierdzi iż jego maszyna jest najlepsza, najwspanialsza, najwytrzymalsza, najoszczędniejsza (jeśli chodzi o ciągnik) :blink: a reszta to kupa złomu. Przecież to jest tylko maszyna i każda może się zepsuć. A jak przyjdzie do negocjacji ceny to każdy nie ma z czego opuścić i każdy sprzedaje po kosztach :) . Ja wiem że wszyscy chcą z czegoś żyć ale my rolnicy też nie mamy 10000 zysku z hektara i chcemy usłyszeć jakąś normalną cenę :D . Ale mnie poniosło B) :unsure: :)

#8 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 14:42

Opinie o dealerach maszyn rolniczych Ale dlaczego trzymać język na wodzy? Moim zdaniem trzeba się ostrzegać przed nie uczciwością sprzedawców, kto ma ostrzec rolnika jak nie kolega po fachu.
Ja mam niedaleko do tej firmy ale już nigdy tam nie kupie. Jednego dnia dogadaliśmy cene na grubera a na drugi dzień przy podpisywaniu umowy "zdrożał".
Mam jeszcze drugi przykład, jak ktoś chce to na PW dokładnie opiszę, nie chce tutaj szczegółowo opisywać bo mnie czapkami zawalicie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 15:56

Opinie o dealerach maszyn rolniczych Pisz co chcesz i na kogo chcesz tylko zanim podasz konkretną nazwę firmy, nazwisko itp zastanów się czy w sytuacji w której ww poczuję się urażona będziesz w stanie udowodnić zasadność swych słów np przed sądem?
A co do mych opinii na temat dealerów to nie warto kupować w firmach prowadzonych przez znajomych, szybko staną się byłymi znajomymi. Kupując bardziej złożoną maszynę (ciągnik, kombajn) przejdź się do warsztatu dealera, podpatrz mechaników, pogadaj z nimi jak będzie taka możliwość. Kwestia serwisu jest chyba najistotniejsza, bo samodzielnie nowoczesnej maszyny w większości się nie naprawi, a zepsuć się może wszystko, czy to z powodów konstrukcyjnych czy też z winy operatora. Natomiast w sezonie przestój np kombajnu przez kilka dni z powodu braku mechanika będzie więcej kosztował niż różnica w cenie pomiędzy dealerem z lepszym zapleczem serwisowym a tym najtańszym.
Co do konkretów to z ostatnich zakupów polecam mechaników z pewnego punktu w Brodnicy, co zaś do pozostałych pracowników tej firmy się nie wypowiem oficjalnie.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#10 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:52

Opinie o dealerach maszyn rolniczych No tak ale jak cię ktoś w balona robi to nie będziesz go chwalił, a koledze można szepnąć UWAŻAJ. Po za tym właścicielowi tej firmy kilkakrotnie powiedziałem że nikomu GO nie polecę i nadaje sie okazja.

#11 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 15:34

Opinie o dealerach maszyn rolniczych A znacie może jakiegoś dilera same duutz fahr, case/new holland czy john deere, który przyjmuje w rozliczeniu używany sprzęt?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#12 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:27

Opinie o dealerach maszyn rolniczych W rozliczeniu to raczej nikt.... najwyżej mogą Ci pomóc sprzedać.

#13 Share marunioo

marunioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 22:44

Opinie o dealerach maszyn rolniczych Witam
Ja osobiscie polecam fijme "JAROL" z Barwic woj. Zachodniopomorskie. Dwa lata temu kupilismy u nich Agrofarma 100 i naprawde pelen szacun za serwis i pomoc w naglych awariach. Chlopaki telefonicznie ci pomoga a jesli jest naprawde zle to dlugo nietrzeba na nich czekac.
Pozdrawiam

#14 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 14:09

Opinie o dealerach maszyn rolniczych witam

Edytowany przez przemal_1989, 13 luty 2011 - 12:53.

Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share dawid125

dawid125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 02:34

Opinie o dealerach maszyn rolniczych A moze ktoś coś wie na temat firmy "Agro Centrum" w Krężołach koło Sulechowa