Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#161 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 21:50

ARiMR-pytania chetnie odpowiem tak jest to czesc programu rolno srodowiskowego na rosliny motylkowe a nie straczkowe.
w prawie co do MR jest ze nie mozesz miec ziemi dluzej niz chyba pol roku przed zlozeniem wniosku.wiec odpada osoba o ktorej mowicie.nabywa prawo w wieku 18 lat do tej ziemi ale wlascicielem jest od 10 roku zycia wiec D*** z tego moim zdaniem.takie poj*bane prawo no.teraz jest projekt by wliczala sie dzierzawa na MR a wspolwlasnosc to nie wiem jak to.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 02:10
  •  

#162 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:06

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ok dzieki, sytuacje znam takie i tak chciałem po prostu wtrącić i pokazać w jakim niesprawiedliwym panstwie żyjemy
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#163 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:55

ARiMR-pytania chetnie odpowiem tojest prawda czasami glupi kawalek ziemi moze zamknac droge na dalsze zycie lepsze...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:56

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

tak jest to czesc programu rolno srodowiskowego na rosliny motylkowe a nie straczkowe.
w prawie co do MR jest ze nie mozesz miec ziemi dluzej niz chyba pol roku przed zlozeniem wniosku.wiec odpada osoba o ktorej mowicie.nabywa prawo w wieku 18 lat do tej ziemi ale wlascicielem jest od 10 roku zycia wiec D*** z tego moim zdaniem.takie poj*bane prawo no.teraz jest projekt by wliczala sie dzierzawa na MR a wspolwlasnosc to nie wiem jak to.

To nie jest dokładnie tak. Przed ukończeniem 18 lat nie prowadzisz gospodarstwa,a zaczynasz je prowadzić z dniem 18 urodzin, a jeśli się dalej uczysz to to z dniem ukończenia szkoły, ale tylko dziennej. Dopiero od takiej daty liczy się 12 miesięcy do dnia złożenia wniosku i 18 do dnia wydania decyzji.
Przeczytaj dokładnie rozporządzenie (w szczególności par. 7). Więc teoretycznie taka możliwość istnieje.

#165 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 23:44

ARiMR-pytania chetnie odpowiem czytalem dzis projekt na nowy rok i jest tak ze wyksztalcenie trzeba uzupelnic przed uplywem trzech lat dzierzawa jest wliczana do gruntow
a z tym przejeciem to moze i masz racje kolego..

#166 Share Tomek208

Tomek208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 08:56

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Styczeń to czas rozliczania inwestycji w MR i chyba zgłaszania zmian. Czy jeżeli w roku bazowym miałem ok.10ha i dokupiłem 1,5ha to muszę taką zmianę zgłaszać (mniej niż 30% powierzchni)? Czy jeśli chcę zmienić stan maszyn, które zgłosiłem że posiadam w biznesplanie to mam to zgłaszać (np. sprzedaż kombajnu zbożowego lub prasy kostkującej)?

#167 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 12:24

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kamilek0912 czy moglbys podac namiary na ten projekt

#168 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 13:32

ARiMR-pytania chetnie odpowiem zasady wzajemnej zgodności mógłbyś napisać na co kontrola będzie patrzyć szczególnie

#169 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 17:35

ARiMR-pytania chetnie odpowiem muszisz zglaszac raczej bo to ma duzy wplyw na to wszystko a co do MR to czytalem w pracy szef nam dal takie wiadomosci wstepne

#170 Share woju88

woju88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:05

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam ,
Na dniach mam podpisanie umowy z agencją na "modernizacje" . Mam już załatwione finansowanie całego projektu.Tutaj nasuwa mi sie pytanie .Mianowicie ile czasu ma agencja na przelanie dofinasowania na moje konto??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:23

ARiMR-pytania chetnie odpowiem i tu jest problem bo teraz agencja zmienia calkiem bank wiec czas wyplat jakich kolwiek pieniedzy przesunie sie dotyczy to takze platnosci obszarowych.ile dokladnie to nie jestem w stanie powiedziec

#172 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:25

ARiMR-pytania chetnie odpowiem d*pa blada dopłaty do strączkowych będą mogli dostać tylko Ci którzy nie mają zobowiązań rolnośrodowiskowych.

#173 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:39

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ja mam pytanie dotyczące MR chodzi mi o te kwalfikacje rolnicze... robiłem kedyś taki kurs mam swiadectwo uzyskania tytułu zawodowego -"ROLNIK6" to się nazywa.. czy to wystarczy?

#174 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:46

ARiMR-pytania chetnie odpowiem tez mam pytanie odnośnie MR.Czy nie mając wykształcnia rolniczego można wziąść MR,na stronie ARiMR pisze ze trzeba mieć 5 lat ciąglości w opłacaniu KRUS-u .Czyli wychodzi na to że przez 2lata musze opłacać krus i dopiero wtedy moge składać papiery o dofinansowanie a w ciągu tych 3lat w którym musze już spełniać wszystkie wymagania odnośnie MR??

ćży można to jakoś jednorazowo zapłacić? tnz równowartość składek KRUS (przez 5 lat) spłacić jednorazowo??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#175 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 19 styczeń 2010 - 21:45

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Agencja odpowiada rolnikom na swojej stronie internetowej głosem doradcy na pytania o nowe płatności: http://www.arimr.gov...1&id2=0&xaaaa=1
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#176 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 22:22

ARiMR-pytania chetnie odpowiem tak to sie nie da ze wszystko na raz musisz czekac poprostu i placic jezeli osoby od ktorych przejmiesz gosp nie placily.z tego co wiem to minimum musi byc TECHNIK ROLNIK zawod nie wysarcza.popularne sa teraz zaoczne technika...
co do doplat do roslin straczkowych to jest to czesc planu rolnosrodowiskowego...

#177 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 23:34

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A ja mam problem odnośnie dopłat bezpośrednich.Wniosek robił mi pracownik ODR.W trakcje pisania tego wniosku doszła mi dzierżawa i kazałem mu dopisać ta działkę.po odebraniu dokumentów sprawdzając zaważyłem że w części VII "oświadczenie o pow. dz. ew." nie wpisana jest ta nowa działka więc ją dopisałem .Wpisałem ją także w części VIII "sposób wykorzystania ".Jak się pużniej okazało ona była już tam wpisana przez pracownika ODR.Agencja uznała ten błąd jako wyłudzenie(przekroczenie wynosiło 9%)Wtedy nic się nie dało zrobić kazali mi czekać na decyzje i dopiero wtedy się odwoływać.Ale co napisać żeby ich przekonać że to była zwykła niezamierzona pomyłka.

#178 Share eMeF

eMeF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 12:17

ARiMR-pytania chetnie odpowiem posiadajac 4ha gospodarstwo warzywne na jaki ciagnik moge liczyc w jakim przedziale mocy? czy nozna bylo by liczyc na jakies ciezkie warunki pracy? ciezka ziemia szybkosc zabiegow itp

#179 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 14:03

ARiMR-pytania chetnie odpowiem wszystko ma znaczenie, ale przy tym arealne to szału nie zrobisz :lol:
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 18:25

ARiMR-pytania chetnie odpowiem moc ciagnika jest przeliczana na powierzchnie gospodarstwa