Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#141 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 19:32

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja mam pytanie co do programu rolno środowiskowego w sprawie poplonów, czy będzie może nabór wniosków w tym roku czy jest to rozstrzygane w jakiś inny sposób??

Pozdrawiam
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 05:45
  •  

#142 Share yanecki

yanecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:09

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Bedzie. Wnioski rolnosrodowiskowe skladasz w terminie 15 marzec - 15 maj.

#143 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:15

ARiMR-pytania chetnie odpowiem a kiedy nabór wniosków dla gospodarst nisko towarowych chciałbym się załapać na tą niskotowarówkę.

#144 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 09:25

ARiMR-pytania chetnie odpowiem niskotowarówki z tego co mówili w agrobiznesie już nie będzie

#145 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 17:53

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @super niskotowarówki już nie będzie ponieważ nie ma kasy za dużo sie zgłosiło rolników i koniec jak powoli z wszystkim w tej polsce
tak polacy dysponują kasą ze szok najpierw za darmo dają datacje a potem warunki ze trudno sie załapać ;)

#146 Share raz

raz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 19:12

ARiMR-pytania chetnie odpowiem - Pierwszą płatność obszarową za 2004r. otrzymałem w czerwcu 2005r., czyli umowa ONW kończy mi się w czerwcu 2010r. W tym roku jedną działkę mam zamiar wycofać z ONW. Czy składając wniosek (15 marca-15 maj) przed końcem umowy automatycznie ją zrywam, tym samym zwracając płatność za 5 lat?

-W bieżącym roku otrzymam 6 płatność (2004, 05, 06, 07, 08, 09r.).Czy składając wniosek w 2009r. z marszu zawarłem nową umowę ONW na kolejny (jak długi?) okres?

#147 Share Adam21B

Adam21B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 13:03

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja mam takie pytanie czy jest cos takiego jak dofinansowanie na zakup matriału chodowlanego (chodzi mi o trzode )?

#148 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 18:11

ARiMR-pytania chetnie odpowiem witam
ja mam takie pytanie odnośnie gospodarstw niskotowarowych.. czy są przyjmowane wniski na ten rok? jeśli nie kiedy można spodziewać sie przyjmowania wniosków?
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#149 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 18:36

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Nie bedzie juz niskotowarowki tak jak pisal kolega wyzej brak kasy...
kolego od tego onw teraz zloz normalnie wniosek tylko nie pisz tej działki na onw.ale to raczej cale gminy sa onw albo wiejkszosc czemu chcesz z tego zrezygnowac?to dodatkowa kasa

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2010 - 23:03

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Niskotowarówka nie jest wpisana w PROW, ale będzie zmiana i znajdzie się tam. W budżecie są zapisane środki (sprawdziłem) i takie są zapewnienia ministerstwa i jest to pewne. Co do daty na razie nic nie mogę powiedzieć pewnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Adam21B

Adam21B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 23:07

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja mam takie pytanie czy jest cos takiego jak dofinansowanie na zakup matriału chodowlanego (chodzi mi o trzode )? Prosze o odpowiedz

#152 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 00:20

ARiMR-pytania chetnie odpowiem nie nie ma czegos takiego.jest tylko doplata do polskich ras bydla koni i trzody

#153 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 01:04

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Z Jakich dofinansowań może korzystać 50-letnia osoba mająca gospodarstwo o pow.20ha bez żadnej hodowli?Najbardziej chodzi o dofinansowania na zakup maszyn lub modernizacje budynkow czy cos w podobie.

#154 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 09:56

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Odnośnie starego prow i budowy płyn gnojowych i zbiorników na gnojówkę to już 4 lata temu było no i wymogiem tego programu było utrzymuwanie hodowli przez 5 lat pytanie teraz czy wgóle hodowli czy ma być obsada taka jak powierzchnia do tego płyty i zbiorników tzn mam na 15 krów i młodzież ale ostatnie komplikacje sprawiły że może załapał bym się na ten program dopłat do krów na południu polski no i czy te 2 programy się nie wykluczają?

#155 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 18 styczeń 2010 - 10:53

ARiMR-pytania chetnie odpowiem moja sytuacja jest taka: w lipcu 2009 przejełam w drodze darowizny gospodarstwo.jednak do mnie należy 5/6 a do 1/6 mam współwłaściciela,którego oczywiście chce sie pozbyć płacąc mu za jego część.
aby dostać MR nie może być współwłasności.z tego co wyczytałam mam 180 dni od dnia złozenia wniosku na spełnienie tego wymagania.
warunek wykształcenia mam spełniony.

czy w tym przypadku mam szanse na MR?jeśli ktoś wie to proszę o pomoc.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#156 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 14:06

ARiMR-pytania chetnie odpowiem jak juz jesteśmy przy MR to mam pytanie. co z osobą ktora w wieku 10 lat dostała prezent od dziadka w postaci 5ha, do uzyskanie pełnoletności tą ziemią dysponował prawny opiekun, w dniu 18 urodzin osoba ta nie chciała jej ziemi, oddała ją w dalszą dzierżawe opiekunowi, dziś wraca, podejmuje decyzje o tym że chce byc rolnikiem... czytając przepisy można to różnie interpretować bo owa osoba praktycznie dopiero teraz z ta ziemią ma doczynienia w agencji interpretują to w ten sposób że ona miałą doczynienia od 10 roku życia i jej MR nie przysługuje, w podobnej sytuacji są osoby ktore w wyniku tragedii rodzinnej otrzymały ziemię w podobnym wieku ( w przypadku spatku po zmarłym ojcu, matce) moje pytanie do osoby z agencji należy się młody rolnik czy nie??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#157 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 14:12

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Z moich informacji i z tego co uczyli w szkole wiem, że osoba która na którą została przepisana ziemia gdy była nieletnia, z niewazne jakich względów może ubiegać się o premię MR i ma na to rok od czasu gdy skoczyła edukację (czy 18sty rok życia zależy co szybciej :)) czy to szkołę średnią czy studia dzienne i nie miała w tym czasie przerwy w nauce, oraz tak samo rol czasu mają osoby które dostały spadek czy jakieś inne zdarzenia losowe :)

#158 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 16:45

ARiMR-pytania chetnie odpowiem a jak przerwały edukacje albo kontynułuja w cylku zaocznym?? bo jak konczyły 18 to jeszcze w uni nie byliśmy...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#159 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 17:29

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Napisałem wyżej, edukacja bez przerwy w cyklu dziennym i rok po zaprzestaniu nauki, ba bo w uni nie byliśmy to by każdy chciał MR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 18:54

ARiMR-pytania chetnie odpowiem a czy słyszeliscie coś o dodatkowych dopłatach do roślin strączkowych czy bedzie mozna uzyskac dodatkowe dopłaty za mieszanki roslin strączkowych ze zbozami