Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#121 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:51

ARiMR-pytania chetnie odpowiem przeglądam właśnie "INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA „PLANU ROZWOJU GOSPODARSTWA”" na MGR , i zastanawiam sie, co może sie satć, jeżeli np z powodów chorób stada nie uda mi sie zgodnie z programem osiągnąć jakiejś tam wartości stada(np na cha wszystko mi wibiją)? spotkał sie ktoś z takim przypadkiem?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 05:49
  •  

#122 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 21:07

ARiMR-pytania chetnie odpowiem nie bylo jeszcze nic takiego nie slyszalem...ale wiem ze w takim wypadku uboj jest dozwolony gdy zwierze jest chore i nie nadaje sie do transportu.

#123 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 21:20

ARiMR-pytania chetnie odpowiem chodzi mi tu o założenia wpisane w MGR a nie transport. ale mniejsza o to;)

czy nie wydaje Ci się że stawki SGM dla liczenia ESU w trzodzie nie są wygórowane(nie narzekam oczywiście, bo to zwiększa ESU;)) ? czy więc wystaczy pomnozyć te 580zł za tucznika przez ilość i potem od raz do wzoru na ESU? czy jeszcze trzeba coć od tego odjąć?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 06 styczeń 2010 - 12:32

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam, czy może coś dokładniej wiecie o dopłatach do bydła i owiec na południu? ;)
A także o innych nowościach 2010 - UPO do ugorów? :P
Czy w przypadku krów będzie się liczyć 10 szt. fizycznych, powyżej 36 miesięcy, zarejestrowanych na "koncie" rolnika w dniu "referencyjnym" 14 lub 15 03. 2010?
Czy może będą wyliczane DJP?
W przypadku posiadania ciut większej ilości krówek dostanie się zero tej dopłaty, czy może za 10 tak, a za więcej (11, 12 ) nie? Kiedy to będzie wiadomo - w formie np. projektu rozporządzenia a nie "gdybania". Pytam, bo wolałbym sprzedać przed tzw. dniem referencyjnym swoją nadwyżkę ponad 10 i dostać dopłatę... .
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#125 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 19:47

ARiMR-pytania chetnie odpowiem mysle ze bedzie cos wiadomo pod koniec stycznia do polowy lutego bo teraz narazie to tak jak napisales tylk0 "gdybanie".
a co do wylicznia ESU to nie mam pojecia kolego.zajmuje sie tylko wprowadzaniem zwierzat do systemu.

#126 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 15:51

ARiMR-pytania chetnie odpowiem wczoraj byli rodzice w arimr rejestrowac nowego cielaka i pytali sie o te doplaty do sztuk
babka powiedziala ze czekaja jeszcze tylko na rozporzadzenie ministra czy jakos tak ale praktycznie wszystko jest ustalone i jak wejdzie to tak jak pisze wiesaw ze liczy sie stan na ktoregos tam marca (nie wiem czy 14 czy 15) i maja to byc krowy powyzej 36 msc a nie DPJ
natomiast nie wiem czy jak ktos ma wiecej to bedzie placone tylko do 10 czy moze wogole
ale jak zadzwonisz do agencji to mysle ze ci udziela informacji

#127 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 16:11

ARiMR-pytania chetnie odpowiem tutaj też coś na ten temat pisze: http://www.ppr.pl/artykul-stare-po-nowemu-156355-dzial-1.php

#128 Share zenek85

zenek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 22:13

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Nie wiem czy w dobrym temacie umieszczam swoje pytanie? A chodzi mi czy ktoś z was robił już aneks do umowy w programie Prow 2007-2013. Jeśli tak to może ktoś z was powiedział by mi jak się do tego zabrać. A więc mam inwestycje w 2 etapach. W 1 traktor i dwie małe maszyny, w 3 duże maszyny (chodzi o koszt zakupu). Teraz jednak chciałbym w 1 etapie zrezygnować z tych 2 mniejszych i wziąć większej mocy i wartości traktor godżodż się na dołożenie z własnej kieszeni nadwyżki sumy wynikającej z przekroczenia sumy przyznanej na 1 etap. Natomiast w 2 etapie chciałbym zmienić wielkość pługa z 4 skibowego na 5 skibowy ale mieszcząc się w zadeklarowanej sumie. Miał ktoś może podobne doświadczenia? Pozdrawiam.

#129 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 08 styczeń 2010 - 15:41

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja także mam pytanie, Ojciec przepisał gospodarkę na brata, który wziął Młodego Rolnika, teraz najprawdopodobniej Ja będę musiał, przejąć gospodarstwo bo brat znalazł lepsze zajęcie dla siebie, w porównaniu do niego nie mam wykształcenia rolniczego. Czy będę mógł wziąć także Młodego Rolnika, czy nie?
Wszelkie wymagania Młodego Rolnika zostaną spełnione przed przepisaniem gospodarki na mnie. Rodzice nie pobierają rent strukturalnych.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#130 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 16:17

ARiMR-pytania chetnie odpowiem wziac bedziesz mogl ,tylko bedziesz musial zrobic wyksztalcenie
z tym ze brat bedzie musial z odsetkami oddac swoja premie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 17:20

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Kiedy bedzie można składać wnioski na modernizacje? Czy istnieje w ogóle szansa zakupu maszyn na te żniwa?

#132 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 19:10

ARiMR-pytania chetnie odpowiem szansa istniej i to całkowita ze modernizacja będzie otwarta i maszynki będzie można brać ale kiedy rozpatrzą wniosek to nie wiadomo
mam pytanie ile od dnia złożenia wniosku na wiosnę trzeba czekać na decyzje o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na Młodego Rolnika
ile tak mniej więcej czekaliście

czy można składać wniosek o MR a jednocześnie na modernizacje gospodarstw ??

#133 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 styczeń 2010 - 17:17

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

wziac bedziesz mogl ,tylko bedziesz musial zrobic wyksztalcenie
z tym ze brat bedzie musial z odsetkami oddac swoja premie...

Kryteria dostępu

Beneficjent:
1) jest pełnoletni i w dniu złożenia wniosku nie ukończył 40 roku życia;
2) posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe wynikające z wykształcenia lub
stażu pracy w rolnictwie;
3) będzie rozwijał działalność rolniczą zgodnie z założeniami biznesplanu;
4) co najmniej 70% kwoty premii wykorzysta na cele związane z rozwojem
gospodarstwa, zgodnie z założeniami biznesplanu;
5) przez okres co najmniej 3 lat od wypłaty pomocy będzie ubezpieczony w KRUS
na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników jako rolnik z
mocy ustawy i w pełnym zakresie;
6) będzie prowadził gospodarstwo objęte pomocą przez okres co najmniej 5 lat
od dnia wypłaty pomocy.

Brat spełnił prawie wszystkie założenia.
PKT 4 cała kwota poszła na gospodarstwo
PTK 6 gospodarstwo prowadzi od 3lat i jeszcze dwa prowadzić będzie.
Więc dlaczego ma oddawać premię z odsetkami.
Czy wystarczy, że zrobię jakiś kurs rolniczy na temat prowadzenia gospodarstwa, czy muszę robić studia rolnicze? Inżyniera już mam teraz siedzę nad mgr. Tyle tylko, ze kierunek nie związany z rolnictwem
No i ostatnie pytanie ten staż rolniczy to jak się oblicza, bo jak od 16lat leci to ja już 6lat stażu mam ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#134 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 15:42

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam pytanie o moje szanse w MGR. Posiadam od ponad roku własne 1,7 ha, oprócz tego dzierżawię od moje ojca 25 ha, na których siejemy zboże. W porzednim 2009 roku składałem wniosek o dopłaty obszarowe i dostałem płatnośc na całość z tego. Posiadam śrenie wykształcenie rolnicze. Jestem ponad rok w KRUS. Gospodarstwo na terenie Lubelskiego. Nie starałem się do tej pory o żadne dofinasowanie. Chciałbym dostać dofinasowanie na zakup 2 letniego używanego ciągnika.

#135 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 22:27

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @ktom Sprawa calkiem realna do zrealizowania - przygotowuj wniosek i czekaj na nabor.

@Lukasz1987 Staz musi byc poparty ubezpieczeniem w KRUSie jako domownik <przynajmniej tak wymagali od mojej siostry, trzeba bylo placic ubezpieczenie w tyl> Co do kursow rolniczych to wiem ze potrafia je roznie interpretowac- raz wystarczy a raz nie- zalezy od osoby , oddzialu.
troche wiec nie rozumiem jak to ma u Ciebie byc ? Przejmujesz gospodarstwo od brata czy od kogo ? czy planujesz przejac za dwa lata i liczysz ze wtedy bedzie jeszcze premia dla MR ??

#136 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 10 styczeń 2010 - 22:54

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam pytanie. (Chodzę do 2 klasy technikum agrobiznesu, jestem z kuj-pom) Chcąc otrzymać premię na MR to czy po otrzymaniu jako darowizny kilki hektarów ziemi kwalifikowałbym się do otrzymania premii??
Albo po kupnie ziemi? I ile ma być dokładnie tej ziemi, w kuj-pom średnia gospodarstw wynosi 14,94 ha
czy aż tyle musiałbym przejąć ziemi??

Pytam ponieważ ojciec nie ma wieku emerytalnego (na strukturalną się nie załapie) i nie może przekazać gospodarstwa więc kombinuje żeby to obejść B) I czy jeśli by przepisał część hektarów na mnie to czy miałoby to wpływ w przyszłości na wielkość emerytury z KRUS-u (ojca)??
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#137 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 00:42

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kilka hektarow nie starczy musi byc wiecej jak srednia krajowa , chyba ze srednia w wojewodztwie jest wyzsza -wtedy srednia wojewodzka - w Twoim przypadku to wlasnie 14,94ha

#138 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 10:05

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja mam kilka długich pytań i nie chce tu sie rozwlekać na forum, może powstać bałagan. Czy mógłbym napisać na twoje GG lub e-maila. Jesli tak napisz mi jakis kontakt.

#139 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 22:30

ARiMR-pytania chetnie odpowiem dziękuję za odpowiedź, w związku z tym może ktoś zna dobrą firmę która zrobi pewny wniosek, najlepiej na terenie Lubelskiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 16:34

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @maniek musisz miec srednia z wojewodztwa czyli tyle ile mowisz jezeli rodzice placa krus i masz wyksztalcenie to nie bedzie problemu.
@minor15 to moj mail pisz sprobuje pomoc kamilek29@onet.eu
koledzy dokladnego terminu na skladanie wnioskow na modernizacje jeszcze nie ustalono
@Zenek85 jezeli twoj brat kupil sprzet i go posiada to musi on byc uzytkowany przez piec lat zanim moze go sprzedac ale nie wiem jak to jest z przekazaniem..