Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#61 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 16:18

ARiMR-pytania chetnie odpowiem nie prewencyjny a preferencyjny ... do ktorego jakby nie patrzec jest jednak doplata - ktorej co prawda nie widzimy ale takowa jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 07:10
  •  

#62 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 17:25

ARiMR-pytania chetnie odpowiem to na jakiej zasadzi działa ten kredyt preferencyjny
bo widać ze ziemi jak nie ma tak nie bedzie bo dalej przechwycą je spółki popegierowskie
a państwo i minister tylko do tego daży

to jak z tym kredytam i do kiedy mają one być??

#63 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 19:36

ARiMR-pytania chetnie odpowiem sorka male przejezyczenie ale juz przeprawilem wynika to z tego ze obecne pracuje przy rejestracji zwierzat.
a o kredytach masz tutaj...http://www.lodr.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=1016

#64 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 20:07

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kolego ja mam takie pytanie co z ziemią którą ARiMR dała w dzierżawy a teraz minister coś tam krzyczał że zabierze i bedą nowe przetargi. na jakich zasadach?? kiedy??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#65 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 20:17

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Chyba nie ARiMR tylko ANR.
NAPIS ćWICZEBNY

#66 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 20:18

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ok, sorry masz racje, ale moje pytanie nadal jest aktualne

#67 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2009 - 20:27

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam,
Znacie już może dokładnie ustalenia dotyczące Młodego Rolnika od nowego roku? Wszyscy mówią ze będą zmiany, najważniejsze -25 tys wiecej:)
Mnie interesuje taki mały szczegół. Obecnie dzierżawa jest zaliczana do powierzchni wymaganej do MR , ale tylko z ANR. Czy nowy MR będzie można brac po dzierżawie na umowę od zwykłego rolnia???
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#68 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 20:33

ARiMR-pytania chetnie odpowiem z tym wykupem ziemi to nie wiadomo
najpierw mowili ze spółki beda mogły miec 500ha na siebie i koniec a teraz mówią ze nie chcą zabierać im umów dzierżaw bo będą musieli płacić kary za to
a co mnie to :)
niech rozwalą tą ANR ale nie dalej powiedzieli ze spółki mają zrzec sie 30% gruntów w zamian bedą mogli wykupić 500ha ale chwila jak 300 już mają wykupione to jeszcze 500ha ??? ;[ ale to tak funkcjonuje ze dalej bedziemy mieli w okół siebie spółki a polskiemu rolnikowi nie dadzą sie dorobić

z drugiej strony przedstawiciel spółek czy czego tam mówił ze nie sa zainteresowani kupnem ziemi bo zainwestowali i inwestują w suszarnie i maszyny
ale jak to było tak i bedzie za bezcen sprzedadzą pola i oczywiście spółki bedą zainteresowane :lol:

nie wiadomo kiedy to nastąpi ale jeszcze nic tak na prawde nie jest namacalne wiec nie wiadomo jak to bedzie

Marek46ha przeciesz na młodego rolnika nie musza być tylko dzierżawy z ANR tylko mogą być notarialne spoządzone przez notariusza dzierzawy z rolnikiem no chyba ze o czymś nie wiem ale wiadomo ze dzierżawa na kilka dobrych lat bo nie na 2 czy 3 ;[

#69 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 20:36

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ale w ANR się coś dzieje bo pytałem czy jest jakaś ziemia do wydzierżawienia to dostałem odpowiedź że tylko czasem coś na krótki okres która jest przygotowywana do sprzedaży

#70 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 20:55

ARiMR-pytania chetnie odpowiem a kiedy bedzie cos wiecej wiadomo?? kiedy przetaragi?? co z prawem pierwokupu?? bo ja nie mam żadnej dzierżawy od ANR ale teraz dorobiłęm się sprzętu to bym może spróbował powiekszyc gospodarstwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:11

ARiMR-pytania chetnie odpowiem no ja też bym coś chciał powiększyć bo maszyny są i chęci ale jak widzę co sie dzieje to coraz bardziej zaczynam patszeć w te ich objetnice z lekkim niedowierzaniem w mojej okolicy jedna spółka ma 2300ha druga ma 1300ha i 3 ma 1100 i reszta rolnicy trochę pola jest ale coś mi sie nie wydaje ze to będzie dla rolników bo jak widzę jaki sprzęt zmienił im sie w ciągu roku to aż nie mogę
oni by chcieli pole jak najdłużej i za bezcen a tłumaczą sie w telewizji ze jesli agencja wzieła by im większość pola to jak spłacą kredyty

a oni mózgu nie mieli jak zaciągali kredyty wiedzieli ze pola nie będą mieli ale to celowa robota spółek i po części ANR :lol:

a co do prawa pierwokupu to juz mieli swoje do zabawy teraz niech dadzą innym
mogą mieć 300ha + tak jak niby ustawa głosi 500ha po zrzeknieciu 30% pola

#72 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:18

ARiMR-pytania chetnie odpowiem nie wiem czy to akurat twoja dziedzina ale zapytam.wiesz może czy można przedłużać podpisane umowy na programy rolnośrodowiskowe na starych zasadach. chodzi mio toże mam umowę na działanie; międzyplon ozimy na kwotę 570 zł/ha wtymroku kończy misię ta umowa ichciałbym ją przedłużyć. czy mogę na starych zasadach czyli po 570 z/ha czy już na nowych po chyba 420zl/ha.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#73 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 23:13

ARiMR-pytania chetnie odpowiem dobrze trafiłeś nie wiem czy na starych możesz to przedłużyć :lol: ale wydaje mi sie ze jak weszły nowe to na nowych

#74 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 23:40

ARiMR-pytania chetnie odpowiem co do mlodego rolnika to jeszcze nic nie wiadomo na 100% byla mowa o 75 tys potem o 100tys wiec nie wiadomo.Trzeba poczekac jeszcze troche bo akurat jest taki przelomowy okres.Prawo pierwokupu obowiazuje chyba przy dzierzawie minimum 10 lat dlatego ANR daje dzierzawy na krotkie terminy.O tym rolnosrodowiskowym to nie bardzo wiem ale postaram sie dowiedziec ale raczej musisz to zrobic na nowych zasadach.

#75 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 10:06

ARiMR-pytania chetnie odpowiem u mnie w okolicy to dostali na 30 lat jhakś czas temu. wzieło kilku po 100ha i teraz co z nimi??
będą mogli kupić całę 100ha na zasadzie pierwokupu?? czy może tylko 70ha a reszta 30% w przetargu??

#76 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 30 grudzień 2009 - 12:34

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Marek46ha przeciesz na młodego rolnika nie musza być tylko dzierżawy z ANR tylko mogą być notarialne spoządzone przez notariusza dzierzawy z rolnikiem no chyba ze o czymś nie wiem ale wiadomo ze dzierżawa na kilka dobrych lat bo nie na 2 czy 3 :lol:

Myśłałem że dopiero nowe zasady umożliwią dzierżawę od zwykłego rolnika i korzystanie z MR.
A to że dzierżawa musi byc formalna ,min. na 5 lat i wydzierżawiający musi się zgodzic na wzięcie MR na jego pole to sie rozumie.
w sumie to i tak trzeba poczekac aż w końcu ustalą coś na 100%.Dopiero wedy bedzie można mówic o nowych zasadach.
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#77 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 15:47

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzis dowiedzialem sie ze na mlodego rolnika nie wchodzi w gre dzierzawa...musi byc ziemia na wlasnosc.
Co do sprawy pierwokupu to nie wiem ale to chyba zalezy od ANR.U nas nie ma tak duzych obszarnikow jest mocne rozdrobnienie jest dwoch czy trzech takich wiekszych i tyle.Najlepiej poczekac tak do polowy stycznia lub pod koniec raczej juz bedzie cos wiadomo.

#78 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 17:55

ARiMR-pytania chetnie odpowiem ok. dzięki jak coś bedziesz wiedział to napisz bo to ciekawy temat

#79 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 19:28

ARiMR-pytania chetnie odpowiem kwestie dotyczące prawa pierwokupu reguluje ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego (okres dzierżawy przy spełnieniu kilku innych warunków winien wynosić co najmniej 3 lata) Dz.U.2003.64.592 - Kształtowanie ustroju rolnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share yanecki

yanecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:49

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @kamilek012 mam pytanko. Rozumiem ze jestes pracownikiem Biura Powiatowego... Moglbys napisac od jak dawna, jakie stanowisko zajmujesz i z jakimi działaniami masz stycznosc w codziennej pracy (PROW, obszarowka, IRZ)? Super ze wyszedles z inicjatywa i chcesz odpowiadac na pytania ludzi odnośnie zadań realizowanych przez Agencje, ale jesli juz sie tego podjales rob to prosze kompetentnie. Bo jak narazie widze, ze twoja wiedza jest dosc ogolna, a momentami troszeczke koloryzujesz... Proponowalbym zebys teraz skupil sie na dzialaniach, z ktorymi masz stycznosc w codziennej pracy, zas te ktore leza w gestii innych komorek BP badz tez Oddziału Regionalnego zostawil w spokoju. Z własnego doswiadczenia wiem, ze najgorsze co moze byc to nieswiadomie wprowadzic czlowieka w blad... Nie chce Cie zniechecac, ale apeluje o pewna powsciagliwosc... Pamietaj, ze rowniez tutaj na forum kreujesz wsrod rolnikow wizerunek ARiMR....Tyle dobrych rad od starszego kolegi po fachu...